Споделена история от Други

3D Телевизор
Здравейте! Наскоро си купих Smart 3D Toshiba 40' телевизор и съм много доволна от картината, звука и всичко. Но имам един проблем, моля да не се смеете ако казвам нещо глупаво, но наистина не мога да разбера нищо за това 3D. Имам меню, откоето да го включа и като го направя ми изписва съобщение- "3Д не се поддържа". На която и програма да отида, не мога да гледам съответната телевизия на 3д, а в описанието пише, че би трябвало. Да не би да има специални прогнами, при които да има такава 3д информация от цифрова ефирна станция? Наистина не ми е ясно. Един приятел има 3д телевизор и твърди че може да гледа всяка една телевизионна програма на 3д. Помощ!! Сега качвам един 3д филм на флашка и ще пробвам и по този начин, но ми се щеше и да мога от самия си телефизор да си гледам. Може ли съвет, да не би да правя нещо не както трябва. Прочетох цялото упътване.

Коментари

1.   Ми астествено! 3Д се поддържа само от специфични формати, и нито една телевизия не излъчва и няма скоро да излъчва в нито един от тях!
Свали си някой филм от торентите, като задължително гледай да е в 3д (обикновенно са доста по големи като размер от обикновенните) и пак пробвай.

2.   За да гледаш истинско 3D съответната програма или филм трябва да са снимани в 3D, т. е. през 2 обектива - по един за всяко око.
Разбира се има и синтетично (или фалшиво, псевдо) 3D, при което самият телевизор се опитва от обикновена програма (не 3D, снимана само с обектив) да изкара някаква 3D-информация - примерно по скоростта на придвижване на обектите върху екрана, по това дали нещо е неподвижно (фон) и трябва да е по-назад или е подвижно (примерно лелката, четяща новините) и трябва да го изкара по-напред... Но това са просто "предположения" на съответните алгоритми, заложени в телевизора, и резултатът от тях не може никога да е по-добър от истинското 3D... Приятелят ти има точно такъв телевизор, с псевдо-3D, което си пуска чрез настройките. Защото лично аз не знам засега нито един телевизионен канал по сателитите и кабеларките, който да се снима и предава в 3D.

Ако си дръпнеш 3D-филм от интернет и го плейнеш със съответния плейър, който да предаде коректно 3D-съдържанието към телевизора, само тогава ще имаш истинска 3D-картина.

3.   няма как да гледаш 3Д от каналите за телевизора трябва да си записваш филми на 3Д на твърд диск или флашка и чак тогава

4.   Пробвай да зададеш друг "Source", пусни нещо от флашка и тогава пробвай да пуснеш 3D.

5.   Тази опция 3д е само за филми, които са с нагласа за 3д. Иначе не става.