Споделена история от Други

Компа ми не подава сигнал на монитора
Здравейте!
Скоро си купих нов компютър и за да го свържа към телевизора ми е необходим кабел hdmi to hdmi mini.Тъй като имах кабел hdmi to hdmi използвах снадка която ми позволява единия край на кабела да стане hdmi mini.Всичко си работеше нормално.Да но преди няколко дни тя се счупи.И сега си купих нов цял кабел hdmi to hdmi mini но когато го свържа и включа компа не подава нито звук нито картина.Превключил съм телевизора на hdmi но ми изписва че няма сигнал когато компа е включен и когато е изключен.Телевизора е нов lg а видеокартата ми nvidia geforce gtx 970.

Някой може ли да ми помогне?
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Възможно е снадката, когато се е счупила да е дала накъсо и да ти е заминал HDMI или не ти работи новия кабел (не е изключено). Пробвай на друг ТВ, за да разбереш кое не работи - лаптопа или телевизора.

2.   Ако не си направил настройки на видеокартата няма да подава сигнал към телевизора. Ето ти клипче че ме мързи да обяснявам: https://www.youtube.com/watch?v=ddrBGpRYlQ0

3.   Вместо да си купуваш карти за по 800 лв. и да беше използвал преходници разни, да си беше купил карта за 250 лв. и ЧИТАВ кабел Roline, с позлатени накрайници hdmi-hdmi mini за 50-60 лв. Кой, каквото си направи, това си сърба.

4.   Благодаря за съветите!
Но вече пробвах на друг телевизор и за мое съжеление стана късо, а дори и двата уреда не бяха включени в контакта и сега нз какво ще правя.