Споделена история от Други

Да сигнализирам ли органите на реда?
Здравейте. От доста време насам установих, че трети лица неправомерно са "влизали" в компютъра ми, правили са ми снимки, докато съм си пускал камерата, за да я изпробвам и са ги прикачвали към кореспонденция, която изобщо не е водена от мен. Разбира се говорих с прокурор по въпроса и ми обясни, че има налице извършени престъпления. Хубавото е, че тези които са го правили се издадоха неволно и сега кръгът на лицата, срещу които мога да поддам сигнал е силно стеснен. Лошото обаче е, че те имат немалко прегрешения и ако започне разследване, ще лъснат и другите им гнусотии, някои от които са доста сериозни и ще го закъсат бая. Който го е изживявал, предполагам ще ме разбере. Прокурорката с която съм разговарял неведнъж по въпроса все ме стимулира да действам защото и тя е преживяла същото и се е погрижила който трябва да си получи заслуженото. Съдействие от нейна страна имам пълно, а и не само. Изпитвам опасения обаче че ако предоставя цялата информация ще пострада и един друг човек който се оказа че им се е вързал на гнусотиите и според прокурора, неволно или не, е станал техен съучастник. А и на всичкото отгоре са толкова нескопосани че по номера на джиесема ( по клетката) ми следят местоположението и пращат хора да ми правят разни заплахи, след като научиха че ги разобличих, че са прониквали противозаконно в компютъра, който ползвам не само аз. Пак повтарям че ще пострада и още един човек, а колкото и да не съм видял добро от него, не искам да му вредя до такава степен. Консултирахме се и с адвокати, юристи и специалисти по киберпрестъпления и всички са единодушни, че първоначално трябва да поддадем сигнал особено след като ит специалист категорично потвърди подозренията ми. Искам да видя и вашите мнения. Вие как бихте постъпили, ако разбеете че някой ви е прониквал в компютъра, чел ви корспонденцията, СНИМАЛ ви, без изобщо да подозирате и е прикачвал ваши снимки по разни места при положение че знаете кой го е правил? Положението наистина е деликатно и ако се стигне дотам ще назова абсолютно всички имена които съм убеден че стоят зад това. Посъветвайте ме, моля, защото на карта е заложено достойнството ми и имам нужда от съвети. Мерси.

Коментари

1.   Авторе, разкажи за този човек как точни би пострадал и какво е направил? Мъж или жена е? важен ли е за теб?

2.   Да следят действита, да ми копират лична информация?
Е, щом са имали наглостта и се имат за големи 'хакери' ще ги издам всички и втори път да внимават.

Я си представи какво са си мислили - "е тоя пич сега си го наблюдаваме, пък той нали е необразован" ;)

3.   Да, сигнализирай, редно е да получиш възмездие за страданията си, особено ако всичко е било добре замислено, не с цел шега. А с цел сериозна вреда към теб. Добре си помисли ако хората са пълнолетни, това не е просто шега от тях, задължително сигнализирай. А другия човек, който ще пострада вероятно ще се измъкне съвсем леко, така че по-добре помисли за себе си и се защити.

4.   Без никакво замисляне - стигаш до крайности! Сигнализираш и правиш всичко възможно тея да си получат заслуженото! Сам го написа, че от тоя човек, заради когото се колебаеш дали да ги издадеш не си видял нищо добро... Има си глава на раменете и сам си решава какво да прави с нея! Както и ти...

5.   Според мен всеки трябва да отговаря през закона за действията си. Това, че ще лъснат и други прегрешения, може само да те радва, защото явно преди време не са си получили заслуженото. Въобще не се чуди, все пак става дума за ПРЕСТЪПНИЦИ, пък кой е добър, кой - лош (чисто като човек и в отношението си с теб) е съвсем друг въпрос.

6.   Да ! Факта, че си била заплашвана, само ще им стъжни положението.

7.   Понеже поназнайвам малко от компютри и знам че е възможно някой да те шпионира през камерата ти, създадох най-непробиваемата защита на света срещу подобни действия, нарича се -тиксо :-) Едно малко черно парченце тиксо върху камерата на черния лаптоп и дори не се разбира. По средата на парченцето сложих малко хартия за да не остава лепило върху обектива и това е. Когато е ползвам, просто отлепям от единия край.

8.   И ти даже се чудиш? ! Я, бързо в съда!

9.   Не бих имала жал към тези хора. И ако не ги беше разкрил дали щяха, както ти ги съжаляваш и те да те събалят и да прекратят тази гнусна и долна дейност. Едва ли. А до къде щяха да стигнат? ! Аь мисля, че тези хора трябва да си получат заслуженото.

10.   Какви точно доказателства кача че имаш в продкрепа на твърденията си? Щото сред юристите има един лаф: "не е важно какво се говори в селото, важно е какво има в делото" чудно как прокурора не ти го е казал :)
Отделно че като ти чета писанията по ми прилича на параноя от колкото на нещо което деиствително се е случило.
И на каря - защо някой би дал пет пари или би си изгубил времето/усилията да разбива точно твоя комп и да качва точно твоите снимки в нета, някаква публична личност ли си, звезда или нещо друго?

11.   Сигнализирай! Заслужават го! От къде на къде ще ти правят мръсно и ти ще си мълчиш?!? За какви снимки става на въпрос-голи?

12.   Търси си правата! Тия хора едва ли са злоупотребявали само с теб. Не си първия, нито последния, така ще помогнеш не само на себе си, но и на други хора.

13.   тоя па за некви снимки ще вкара хората в затвора :D :D ПОТРЕС :D нито си гол, нито има порно клип с тебе, пуснат в порно сайтовете, нито те изнудва някой... остави момчетата да се правят на хакерчета, ама вземи слез на земята, щото ако тия филми беше опитал да ги пробутваш на мене, особено тва с прокурорката, юристите, разни адвокати.. много бързо и рязко щеше да се откажеш от дело, съд и всичко останало ;) иначе ако окончателно си решил да ги осъдиш и тикнеш в пандиза, се приготви, защото може да имат някакви хора зад гърба си и да не вземеш да го изядеш нещо...

14.   Човек, според мен подай сигнал, защото на теб може сега да ти е станало жал за тях, но ако ги оставиш така най-вероятно пак ще те снимат или другите хора, които ползват компютъра и може още повече да ти навредят щом са разбрали, че си ги разобличил и дори си говорил с прокурор.

15.   Отговора е ясен, не знам защо не го правиш.... но добре, не го прави, стой си като мишка в хралупа като повечето Българи. ---Бий се за достойнството си!!!

16.   13 - никой на никого нищо не пробутва. Момчето осъзнава че някои хора са дръзнали да правят разни неща които са ПРЕСТЪПЛЕНИЯ и обикновено в такива случаи засегнатите, ако са нормални хора, сигнализират за това когото трябва, а не използват саморазправата за справяне с проблема. И да не се окаже обратното- че той има хора зад гърба си, които по ЗАКОНЕН начин да разяснят на отворковците къде не се, , влиза, , . Другото което е И към автора- недей има угризения за този, , друг, , човек. Достатъчно е да го привикат да даде обяснения и името му да присъства по протоколите. Моят съвет е да предприемеш нещо, защото това е непростимо посегателство над личното пространство, а да не говорим че ако при изследване на компютъра ти се открият данни за кредитни карти, информация която е конфиденциална и пр. тези които са замесени ще го закъсат сериозно, повярвай ми. Бъди благодарен че си ги, , локализирал"" защото това е много важно. Остави ги тези, които ти казват, , имаш ли доказателства, , . това е работа на разследващите, не твоя. Ти сигнализирай, те си знаят какво да правят оттук насетне. И със сигурност не им е особено приятно от това че си им показал че знаеш. А номер 13 звучи като някоя мутра от средата на 90 те. Без коментар за него.

17.   Аз мисля, че трябва веднага да ги осъдиш.
ВСИЧКИТЕ!
А що се отнася до този, който иначе бил добър, но просто "им се е навил на глупостите" -
щом им се е навил на глупостите и е съучаствал, явно толкова ти е приятел и явно толкова държи на теб - НИКОЛКО!
Така че, не му се връзвай на оправданията и извиненията!
Аз на твое място щях с всички сили да се мъча да ги тикна зад решетките, че и бая пари за обезщетение да си получа от тях!!!
Нека един път завинаги такива гадни подли противни "хакерчета" се научат, че не са богоизбрани и че не са неуязвими и че не могат да си правят каквото си искат с чуждите тайни безнаказано!
Мисля, че ако сме в читава държава - полицията и съдебните власти трябва да съдействат и тези гадове да бъдат бая строго съдени за действията си!!!

18.   Мерси за подкрепата. За съжаление няма как да коментирам повече. След като приключи, отново ще ви разкажа как е протекло и кой е имал ,,по-силен гръб", връзки, пари и т.н.

Автор