Споделена история от Други

Години за фризьор?
Здравейте! Момиче съм, на 15 год. Искам да попитам колко години трябва да имам навършени за да карам курс за фризьори? Нужно ли е да имам 18 или мога с навършени 16?

Коментари

1.   Защо направо не питаш там където провеждат курса?
Едно време помня че в 10 - 11 клас имаше какви ли не курсове за професионална квалификация за учениците които желаят. Май имаше и за фризьорство. Забравил съм вече...

2.   Работя в такава школа по фризьорство и по-закон се искат 16 години за издаване на Свиделство за завършена професионална квалификация. Тоест можеп да почнеш 3-4 месеца преди да си навършила 16год. и да ти се издаде дипломата след като навършиш 16 год.

3.   Може и нa 16. Провери зaдължително фирмaтa, в която ще прaвиш курсa- дипломaтa, която ще вземеш дa е от министерство нa обрaзовaнието.
Дa рaботиш по време нa курсa унисекс- мъже/жени и децa. Моделите си ги носиш ти. Дa е сериозен учител- не от тези, дето гледaт дa зaмaзвaт, докaто мине чaсa. Aз съм нaстоявaлa, aко трябвa през ръцете дa ме удря с гребенa, но дa ме НAУЧИ.
Много в днешно време излизaт със знaниятa- товa е гребен, държи се по тези нaчини, a товa е ножицa и се държи по ето тези нaчин. И крaй- курс зaвършен.
Горещо ти препоръчвaм пaрaлелно дa учиш и козметикa или поне грим. В цялa Европa един и същи човек може дa те постриже, гримирa, нaпрaви мaникюр/педикюр и колa мaскa. Тaкивa си имaт сигурнa клиентелa, която ги следвa дори aко сменят сaлонa. Естествено повечето рaботят зa себе си.
Aко ти можеш/знaеш поне и грим, винaги след прическa можеш дa предложиш и грим. Знaеш, че жените кaто се глезим, искaме всичко, и aко можеш дa го предложиш веднaгa, нa място и продължиш ТИ рaботaтa със същaтa клиенткa, я печелиш до живот.
Успех!

4.   Мисля, че можеш на 16, дори мисля, че и на 15 е възможно, но не съм сигурна. Като навършиш 16 можеш спокойно да изкараш курса. :)

5.   По-добре изчакай малко преди да навършиш 18год. мини курса за да може като ги навършиш да го имаш и да можеш да започнеш практикуването понеже дори и след 16год. да можеш докъто станеш на 18год. ще забравиш половината неща и аз това съм си намислила от малка и бързах като теб но реших че така ще е най добре макарче имам опит но пък ще науча и нови неща който без постоянна практика ще ги позабравя и няма файда в такъв случай по добре изчакай и без това преди 18год. няма да те вземат да работиш нито можеш да отвориш твоя фирма такаче не бързай имаш много време пред себе си а и може до тогава друго да решиш аз съм на 17 още малко остана късмет с професията след време през това време гледай в интернет кое как става как се прави и опитвай върху глави на кукли от тези който са за опити за правене на прически или пък на твой приятелки ако искат и можеш така ще натрупаш опит който след време ще ти е нужен хем и ще си по уверена в себе си послушай ме няма да съжеляваш не бързай не ти трябва още :)