Споделена история от Други

Въпрос за електроснабдяваща фирма в София?
Здравейте,
В София само 1 фирма ли има която да снабдява потребителя с електроенергия и ако да коя е тя? Говоря за жилищен блок.
Ситуацията е следната - в помещението с електро 'чудесата' преди години видях един кабел, чиято изолация беше като дерната с ножче и се вкарах в страшни филми - проблем ли е, не е ли проблем, защо, да се подсигуря и т. н
Искам да се свържа с хората и някой да дойде да метне едно око и да си успокоя душата, защото положението е страшно. Разбира се желая това да не се разчува много много и да стане по деликатен начин.

Благодаря ви!

Коментари

1.   Викни ел. техник познат или на частна практика да види проблема. Можеш да заявиш и ел. техник от Енергото (ЧЕЗ), за което ще си платиш. Важи правилото, че кабелите във вашия блок са си ваша отговорност (като собственици) и тук не е вина на ЧЕЗ, че вие не си стопанисвате собствеността. Ако кабелът е такъв ПРЕДИ главното табло, тогава задължително викнете ЧЕЗ, (главен кабел), защото мисля, че те отговарят за това и само те могат да изключат така захранването, че преди главното табло да може да се работи, но за да заявите такива услуги ви трябва общо събрание, да имате представител на блока, който да отиде и да ги заяви и да си платите съответно.

2.   Значи видя всичко това преди години и сега се притесни?

3.   Искаш да кажеш че не знаеш към ЕРП си? Ай стига! Не си ли получавал сметка за ток до сега? !? !

4.   Да си чувал за ЧЕЗ Електро? Те отговарят за 1/3 от България, вкл. и за София. Ако имаш такъв проблем, най-добре им се обади. Длъжни са да дойдат и да го оправят. Можеш да извикаш и електротехник на свободна практика, но не се знае колко е компетентен и колко пари ще ти струва. За това най-добре ЧЕЗ, в повечето случаи дори не се налага да плащаш. На мен ми мениха електромера напълно безплатно. Видях, че не работи (няколко месеца поред не получавах сметка за ток и се усъмних), обадих им се, още на другия ден дойдоха и го смениха, не съм плащала и стотинка. И без това плащаме огромни сметки, та поне да има някаква полза от тях.

5.   От авторът...

Имаме от скоро фирма отговаряща за блока - отчитат вода, вадят документи, които седят на първия етаж със сметки и подобни и там има един документ, в който пише мисля точно "проверка на ел. табло" еди коя си дата. Ще ми разясните ли с няколко по-прости приказки на кое по-точно се казва ел. табло? Това в което влизат дебелите кабели и има бушони е така наречената времянка нали? пък вече в стаичката, в която са електронещата се намират електро таблата ли и има някакво главно или как?

благодаря ви