Споделена история от Други

Кредит без доказване на доход?
Здравейте. Тъй като съм безработен от няколко месеца, се чудя дали някоя банка предлага кредит без да иска някакъв доход? Намерих си работа в чужбина чрез познат, но ще ми трябват 1-2 месеца докато си изкарам необходимите документи на място. Съответно през това време не ми е позволено да започвам работа и именно за това ми трябват 1000-2000 лв, колкото да изкарам тези 1 или 2 месеца. Моля, ако сте запознати, споделете какви са най-добрите опции. Благодаря!

Коментари

1.   Винаги можеш да вземеш бърз кредит, НО какво ще стане ако не ти провърви в чужбината?
Затова те съветвам да поработиш на макс 2 месеца У НАС, да спестиш тези пари и чак тогава да ходиш някъде. В строителството, в туризма се търсят много хора - не виждам смисъл за такива пари да задлъжняваш и освен това няма да ти стигнат за 2 месеца на Запад. Не знам също какви документи ще изкарваш ти цели 2 месеца, а освен това като започнеш работа се чака 1 месец до първ заплата - с две думи на теб ти трябват реално поне 5000 лв.!
Замини някъде, където още от самото начало имаш работа или работи, спести парите и не се вкарвай във филми с кредити - затова хора като теб нямат пари никога.

2.   Опитай в ТиБиАй. Вече са банка, изключително коректни са и дават по-лесно кредити. Лихвите им са по-високи от на другите банки обаче

3.   До коментар 1:

- Не ми провървя в България, така че нямам друга опция и ще трябва да се хвърля в дълбокото.
- Със сигурност ще ми стигнат за 2 месеца. Смятал съм го доста пъти и съм убеден. Естествено, с доста лишения.
- Не навсякъде се чака 1 месец за първа заплата, поне не и в държавата, в която отивам. Да не говорим, че на някои места ако се работи почасово, плащат на седмица, а не на месец.
- Благодаря за съвета. Ще те помоля да не правиш гениални заключения, а да гледаш себе си, за да не те почна и приключа на бързо.

Надявам се да има още съвети (този път не от комплексари. :)

4.   Виж, не искам да ти се бъркам, но просто живоът нито у нас, нито в чужбина функционира по този начин. Ти без да искаш и там ще правиш грешките, които си правил у нас.
Примерно няма страна в света, в която да почнеш на 1. 01 и да си получиш на 01. 01 заплатата за месец януари.
Заплата за Януари ще получиш чак като си я изработил - тоест месец по-късно. Така е навсякъде и така на практика ти се събират 2 месеца без доход - един месец да си изработиш парите за Януари и 15 дни поне, за да дойде съответната дата на превеждане на заплатите.
Ето и това дори не си предвидил - 2 месеца щели да ти правят документи (ЛОЛ), 40 дни поне няма да имаш доход и 2000 лв. или 1000 евро няма да ти стигнат за нищо - дори да се прибереш с рейс означава едни 150-250 евро, а ако си извън Европа и тази алтернатива я няма.
Всеки, който отива да си търси късмета в чужбина ТРЯБВА във всеки един момент да има пари поне за обратен път
Събират ти се поне 5000 лв. без бъзик, който трябва просто да имаш.
Ами ако не се получи - ти като се прибереш ще имаш 7-8 бона дългове.
Не разбирам като си толкова отчаян защо не започнеш работа у нас някаква или дори две, защо не заминеш някъде, където не ти трябват 2 месеца за документи има осигурен подслон и храна, така че да не ти трябват пари. Много фабрики и ферми търсят работници и предлагат такива условия, а 2 месеца само за документи е сори пълна глупост - или имаш право да работиш, или нямаш. В ЕС не ти трябват никакви докъменти освен лична карта, за да почнеш някъде работа - що за глупости.
Пак някой те е взел на подбив.
Има и много гадни случаи напоследък -да ти обещаят работа и подслон, а да останеш на улицата и да разчиташ на посолството, за да те приберат обратно - и говоря не за единични случаи, а вече за епидемия от наивници като теб на Запад, които отивате съвсем неподготвени и разчитайки на еди кой си...
В Берлин дори вече ще строят приют към българската църква за останали без дом и доход наши сънародници - масово рейсовете пътуват с хора без билет и близките в София трябва да внесат парите във фирмата, за да вземат изобщо човека - ти се замисли къде отиваш, при кого и как ще си стъпиш там на краката като у нас нямаш едни 2000 лв. спестени.