Споделена история от Други

Изведнъж изчезна звука на компютъра?
Днес сякаш от нищото спрях да чувам каквото и да е на компютъра. Видях настройките, после дали кабелът е включен-всичко е наред. Дадох и в контролен панел някаква опция за установяване на проблем и пише, че всичко било ок, а нищо не се чуваше. Докато гледах настройките на иконката за звук видях нещо по въпроса:
Доставчик:Майкрософт
Състояние:ЗАБРАНЕНО

Искам да ви питам, в случай че не може да възвърна звука на компютъра, на какво може да се дължи проблемът?

Коментари

1.   Виж дали не си затворил/заглушил говорителите като си сложил опция "Mute Speakers". За целта върви на Desktop-а, в долния десен ъгъл, в лентата за задачи, долу до часовника. Там има една иконка с нарисувано "говорителче". Цъкни на нея и провери! Когато говорителите са отворени, то на иконката пред "говорителчето" са изобразени дъгички (като звукови вълни), когато е зададена опция "Mute Speakers", тези дъгички на иконката липсват, което означава, че говорителите са затворени/запушени и звук няма.

2.   Преди дни имах по-голям от обикновено ъпдейт на Windows 7. На две части с два рестарта протече. Не знам с какъв Windows си, на мен често 1-2 дена преди ъпдейт компютърът се забавя, мисли, буксува нещо. След ъпдейт всичко тръгва гладко с нормална скорост.
Щом отчита работеща звукова карта, възможно дънна платка да е по-стар модел, при ъпдейт да не се инсталират някои драйвъри и тн.
За мен ако си на "Вие" с компютрите не бърникай, а потърси сервиз, за 20-40лв ще ти диагностицират и опряват проблема ако не е хардуерен със звуковата карта(съмнява ме), ако е - сменя се.

3.   Може драйверът за звука да се повредил и да има нужда от инсталация на нов драйвер за звуковата карта.