Споделена история от Други

Надстройване на Windows 10
Здравейте. Имам лаптоп от близо 4-5 години и никога до сега не съм го преинсталирвала, защото имам 57GB само снимки, които са от различни рожденни дни, ваканции, купони и общо взето са важни за мен и не искам да ги трия. Имам 3 флашки от 2GB и свалих някои от тях, но това е супер малка част. Лаптопът ми работи бавно, забива, немислимо е да сваля игра, защото ще засича. Използвам го само да си прочета нещо и да си складирам снимките. Направих грешката и да го държа вечно в зарядното в тока и се развали батерията и сега е настолен компютър. Мислех да си купя една флашка с 50GB, но струва 40 лева и сега нямам тази възможност. Също така имам само дискс C от самото ми закупуване на лаптопа и си нямам на идея как да си направя диск D и да си сложа там снимките. Днес ми излезе съобщение, че има нов Windows 10, който мога да сваля безплатно, а аз съм с оригинален Windows 7. Привлече ме идеята, защото има приложения. Аз съм с телефон iphone и Facebook ми е доста бърз на него, а на лаптопа е ужас, нищо не мога да разгледам и се надявам ако си надстроя Windows и си сваля приложението да ми стане бързо като на телефона, но се уплаших, че всички снимки ще си отидат. Казаха ми, че може при инсталирването да избера дали да запазя файловете си, но снимките са ми разхвърляни в много папки и не знам къде да го поставя, за да останат. Имам и micforosft power point и останалите неща от пакета, които едвам намерих и не искам да губя. Как да постъпя?

Коментари

1.   бях на седмица, и при ъпгрейда до виндовс 10 всичко ми се запази както си беше, няма загуба на данни

2.   НЕ СИ СЛАГАЙ ТОЗИ Б*КЛУК!
От опит мога да кажа, че това е възможно най-гадната шпионска ОС, която всячески иска да събира данни за теб.

Този линк силно го препоръчвам:

http://gatakka.eu/?p=1635

На уин 10 нямаш право да си избираш ъпдейтовете. Това на практика означава, че е вероятно да се инсталира пакет, с които да събират още повече данни за теб!

Да, вярно има някакви чекбоксове, но те не гарантират на 100% спиране на телеметрията, както Гатака е обяснил.

Ти си решаваш дали 10,8 или 7, обаче 10-ката ми се струва лоша идея...

Програми за по-бърз компютър:
http://www.iobit.com/en/advancedsystemcarefree.php

https://www.piriform.com/ccleaner/download

Полезни за теб линкове:

http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows/improve-performance-defragmenting-hard-disk#1TC=windows-7
/как да деграгментираме дисковете/

http://www.howtogeek.com/74523/how-to-disable-startup-programs-in-windows/

/как да спрем ненужни стартиращи програми в уин/

"Също така имам само дискс C от самото ми закупуване на лаптопа и си нямам на идея как да си направя диск D и да си сложа там снимките."

Направил съм видео >>>> https://vid.me/cPme

*Във никакъв случай не форматирай партишъна (диска) със снимките! В противен случай ще останеш без тях.

Успех

3.   Не го ъбгрейтвай до десетка, не е хубав и доста труден за работа, аз направих така и след като не ми хареса, реших да върна седмицата защото има такава опция, но след като я върнах се оказа, че трябва продуктов ключ за активация, освен това някой от функциите не работеха и се наложи да търся помощ от специалист. При ъбгрейтване към десетка снимките не ти се губят, нищо в компа не се губи. Освен това приложение на фейсбук, което искаш да изтеглиш не е хубаво, а и за да го изтеглиш трябва да имаш регистрация в Майкрософт. От седмицата по добро няма, почисти компютъра, сканирай за вируси и не си слагай десетка.

4.   Aко си на Уин 7 не го променяй!
Отделно твоето лаптопче е по-слабо от някои днешни телефони и таблети - не се занимавай.
Купи си по-добре един външен диск, съхрани си там снимките (не са толкова много!) и готово. Моят телефон има само във външната си карта за 22 лв. 64 GB памет - и това е решение, но най-добре външен огромен диск от 1-2 Терабайта и готово.
Купи си нов лаптоп от заложна къща - за 300 лв. има чудесни решения, но Уин 10 не е за теб
Първо Уин 7 си е добър, и второ - трудно ще ти е поне в началото да се оправиш.
Аз бях на Уин 8.1 и ъпнах на 10, защото си мислех, че ще има някаква хвайда, но пак същите проблеми - забравили бяха всички драйвъри и така нататък, но е малко по-добре, защото компютърът ми работи по-бързо и не загрява. Осмицата беше толкова зле, че комп с i7 процесор работеше по-зле от старата ми щайга със 7-ца
От всички Уиндоуси на мен 7-цата най-много ми харесва.

5.   Направи си резервно копие на снимките, независимо от другите неща, защото този лаптоп звучи вече като да е доста стар, а при всеки хард диск е чисто въпрос на време, кога ще умре.

6.   Аз съм бил с всички версии и мога да кажа, че 10 е най-добрата, може би най-лесна, а и не ми забива изобщо, докато на седмицата го правеше често(въпреки, че съм с нов лаптоп), но при теб лаптопа е за смяна, ако го смениш, веднага си тегли 10, но за сега мисля, че просто няма смисъл...

7.   Плати си за 100 гб пространство във оnedrive. Струва само 4 лева. След като го закупиш качваш снимките там. Всичко след като инсталипаш операционната система и си въведеш акаунта ще се изтегли автоматично. Всякакми други флашки и преносими дискове са наплъно безмислени и скъпи