Споделена история от Семейство

Чувствам се готов да имам дете.
На 21 г. от София .Трета година студент съм. Работя в голяма фирма от 4 г. Заплатата ми е 1200-1500 лв.С приятелката ми сме заедно 3г.и половина, а от 2 живеем заедно. Тя работи от 2 г. по специалността си. Тя е на 24 г. Заплатата й е 600 лв. В момента учи магистратура. Живеем в наследствено жилище на приятелката ми. Тя има и още един апартамент, от който взима наем 400лв. Споделих с майка ми и тя ни подкрепя. Мисля на Нова Година да предложа брак. Спести ли сме общо 8000 лв за тези 2г. . Можеше и повече, но направихме ремонт и пътувахме на доста места в България и по-света.Приятелката ми много иска дете, но казва, че съм малък.
Моля Ви кажете ми как беше при вас .Благодаря Ви за отделеното време.

Коментари

1.   Настоявай! Най–накрая ще се съгласи!

2.   Ми ние сме със същите приходи като вас, но вече доста по-възрастни и вече имаме 2 деца. Не е някакъв охолен живот, но се ядва. Понякога и Господ пуска по някой лев по някое странично проектче. Тогава и за моренце има, и за пътуване в чужбина.
Абе има ли любов, взаимност, общи планове за бъдещето и ведро отношение към живота - всичко има. Вземе ли да мрънка човек, да се оплаква и да се лигави - по-добре да си копае гроба и да ляга в него.

3.   Макар и финансово да сте стабилни, приятелката ти е права. След 2 години не знаеш какво ще ти хрумне. За къде бързаш? Целият живот е пред теб. Радвай му се.

4.   Аз съм момиче, също студентка, на 20 съм. Допреди година-две не исках да раждам, други ми бяха възгледите, но от около година мисля, че много узрях, имам предвид в съзнанието си, и съм готова вече да стана майка, но не мога да намеря подходящ и той също да иска деца. Приятелят ми беше подходящ, но когато му споделих, той ми обясни, че няма намерение да става баща преди 30 и това всъщност беше и края на връзката ни. Аз не искам да мина 30-те (като повечето жени днес), за да родя, искам да имам повече от 2 деца и да започна да раждам от 22-23г. Не съм циганка :) ако някой започне да се чуди.
Така че без значение дали си на 20, може да си добър родител, мое и на 40 да станеш и да нямаш желание за деца, в това отношение възрастта нищо не ти гарантира.

6.   Ох, ама толкова хубаво звучи. Ами, обсъдете го с приятелката ти- кажи ѝ че се чувстваш готов и така. Успех ви пожелавам каквото и да решите :)

7.   Ми малък си според мен.

8.   Много сте млади за да се жените, изчакайте още 3, 4 години. Ти ли си готов или приятелката ти настоява? Аз лично съм против новата мода мади мъже с по големи жени, но всеки си знае за себе си..!

9.   Деца се създават от любов и с любов. При вас такова нещо не видях. Заплати, наеми, спестени пари-бъркате родителството с бизнес начинание, така че си помисли дали наистина си готов.

10.   Съгласна съм с н. 9, че деца се раждат с любов и от любов, но не се хранят и обличат с любов, трябва им подслон, здравеопазване, образование, което е въпрос на средства
Иначе любови много. Аз бях влюбена за пръв път на 17 г. и беше голяма любов, но не създадох дете и слава Богу, защото се оказа грешният човек! Днес съм на 31 г., имаме с мъжа ми изплатен, реновиран дом, спестявания, сигурна работа и вече ни е време за деца - моето майчинство ще е максимално примерно, а тук има жени на по 20 г., които раждат деца от любов, но после ги хранят баби и дядовци. Срамота

11.   Ако нашите родители бяха чакали да забогатеят и тогава да ни създават, то в този сайт щяха пишат 1-2 човека и нацията щеше да изчезне...

12.   Н. 11 каза много важно нещо, но ако нашите родители бяха ни осигурили поне елементарното за едно сигурно и безгрижно детство тук щяха да пишат 2ма човека, защото останалите просто нямаше да се борим с травмите от детството, от трудния живот и да не говорим, че огромно количество млади хора не могат изобщо да си стъпят на краката и пишат тук пак поради липсата на елеменатен старт в живота.

13.   Щом се обичате и сте финансово стабилни, то няма защо да нямате деца. Повечето хора виждат децата като пречка и проблем, но съм сигурен, че вие знаете по-добре.

14.   "Да си беден не е равнозначно на това да си нещастен" "Като цяло е по-важно семейството да е задружно и разбрано, да има обич и разбирателство в него, не колко дрехи и джобни пари има човек. " Справка тема "Защо бедните правят деца? " Кой ли го е писал това?

15.   "Заплати, наеми, спестени пари-бъркате родителството с бизнес начинание, така че си помисли дали наистина си готов. "

Определено е много по-готов от 90% от хората.

11 - "Нация" не е равно на бройка родени бебета. Съвременните родите са кошмарни. Децата са кошмарни. Онзи ден, един 17 годишен ми строши прозореца на колата и ме заплащи, че ще ме бие, но бързо избяга, когато се приближих към него, заедно с приятелите си. Просто го направи, за да впечетли пъпчивите си другарчета. Тъй като паркоместата са защитени и с камера, пуснах жалба срещу него, след консултация с адвокат. На другия ден, баща му дойде да ме заплашва със саморазправа. Келеша бе на 17, а бащата на 38, редовно безработен, алкохолик и с досие с още 3 други деца. Това ли ни е нацията? Защо трябва такива да се множат и да ги издържаме, защото буквално ги издържаме. 17 лева здравни осигуровки определено не покриват услугите на здравната ни каса, дори и те да са доста некачествени. Парите, пропилени в опит да образоваме децата му, за някакъв старт в живота, биха били по полезни, ако бяха употребени като подпалка. Този не е дал една стотинка за нищо, включително и децата си. Плоди се и това е притеснително. Синът му ВЕЧЕ има досие за побой над друг ученик. Вече има второ дело. До 25 той ще е обиколил половината ни затвори, ще е крал, бил, изнасилвал и убивал. Другите три деца, нямат никакви изгледи, да бъдат с нещо по-добри. Бащата не бил престъпник, но е имал дете от 18 годишна, когато е бил на 21. Нямал е образование, нямал е професия, нямал е мозък и сега, ние плащаме за неговите грешки. Ако имаше някое от тези неща, дори и с толкова деца, нещата щяха да са различни.

И затова - браво на автора за добрите решения, които е взел. Пожелавам му успех и щастие в живота, както и да има най-умните и красиви деца.

16.   Сега половината ще кажат как си малък, другата половина - че няма проблем.

Хората по начало сме тъпи същества. Повечето обичат да спорят кога е било правилно, дали трябва да се забогатее преди това и всякакви глупости. Истината е, че повечето хора обичат да вкарват всичко в калъп.

Някой си е изградил представа, че трябва да стане баща на 30 и е готов да критикува всеки, който е решил да предприеме тази крачка под 30.

А ние хората не сме роботи и никой не е в нечий калъп, а и не е длъжен да живее според чужди предсатви. Един е готов на 20, друг на 30, трети и на 50 не е. И в това няма нищо лошо. Всеки си е свободен да прави каквото си иска, стига да не пречи на другите.

Ако ти си готов, няма проблем. Само един съвет - увери се, че и тя го иска и едва тогава и предложи брак. Защото така както казва, че си малък, може и като нищо да ти откаже и да стане изключително неловко. После няма да можете да се гледате, гаранция ти давам.

17.   Пак от горния

Забравих - никога не я притискай - тези неща ен сават на сила. Ако е готова - добре, но ако не - не я притискай.

18.   Е ти на 17 години ли си започнал работа, не си ли ходил на училище тогава? Повечето мъже се решават след 30 годишна възраст, след 2 години може да мислиш по друг начин.

19.   Μъжете не трябва да стават бащи преди да са навършили 30. Лично мнение.

20.   Номер 19 ти си много зле! Точно възрастта между 18 и 25 е най-добра защото тогава се раждат най-здрави деца. След 30-те вече се предават и по-лоши гени... авторе действайте с приятелката ти, аз ви подкрепям! Пожелавам ви да имате няколко дечица и да сте щастливи заедно :) от това по-хубаво няма.

21.   Финансово сте добре, но дали емоционално сте готови? Защото едно дете отнема много от времето и от енергията на родителите си. Така, че и аз си мисля, че приятелката ти е права. И двамата още учите, тепърва ще има да градите кариера. За къде бързате? А и на теб ти е по-лесно, но тя ще е тази, която ще трябва да се откаже от всичко за да се затвори за 2 години вкъщи, точно в момент когато останалите ще подсигуряват бъдещето си, ще си намерят по-добре платена работа, ще се развиват.

22.   Авторе, според мен изчакай приятелката ти да си завърши магистратурата, да започне стабилна и по-добре платена работа по специалността си и да се задържи там поне година.
Покрай и след раждането, а и първата година, когато приятелката ти спре да работи ще имате много разходи - по добре тя предварително да си подсигури добро майчинство, за да може първата година спокойно и без стрес да гледате бебчо.
Ти също има още накъде да се развиваш - 1200 лв и то след 4 години във фирмата не е особено добро заплащане за млад човек, особено пък ако сте в голям град. С тези пари трудно ще издържаш тричленно семейство, ще трябва да разчитате на спестяванията си, докато жена ти се върне на работа, а това си е стрес.

Сигурен ли си, че си се наживял на твоята възраст? Дойде ли бебето вече няма връщане назад.
Хубаво е да имаш реалистични очаквания за случващото се през първите години след раждането на дете. Няма да можете да обикаляте с бебето по почивки и екскурзии, както сте свикнали, няма да можете да излизате спокойно насам-натам с приятели. Нощем бебчо час по час ще реве - и двамата ще сте хронично недоспали и изнервени. Жена ти ще се промени. Покрай малко дете е трудно да си предвидиш бюджета, винаги излиза нещо непредвидено. Изобщо целият ви начин на живот се преобръща. Готов ли си да се откажеш от начина си на живот и през следващите 15тина години всичко да ти се върти около детето?

23.   Отговор до 18))) Започнах работа в 12 клас на 4 часа. След 12 клас на пълно работно време както казах в една и съща фирма. Знам немски, английски до ниво B2 и испански B1. В момента наблягам основно на немския, защото ми е нужен. Написал съм, че съм 3-та година задочно студент, специалността ми е Туризмът. Да родителите ни са ни дали възможност за добро образование, обич и приятелство. Не мисля, че 3г. са голяма разлика. Не се сърдя, че има съвети да изчакам, сигурен съм, че сте прави, че за такава стъпка е нужно време и да се обмисли добре. Обичам я и знам, че искам да съм с нея завинаги. Не бъркам родителството с бизнес, но благодарение на това, че родителите ми са ми дали основа аз постигам в живота си. Вече почти 4 г. изкарвам парите си и си плащам образованието... но въпреки всичко съм благодарен, че родителите ми ме научиха да обичам и че винаги ме подкрепят. Благодаря Ви за отделеното време. Бих искал да продължа да чета вашите мнения... От автора :)))

24.   Номер 10, може би си прочела моя коментар (номер 4) и ти е направило впечатление възрастта ми (20г. ) и някак си се разпознавам в написаното от теб като упрек срещу желанието ми да имам деца още от тази възраст. Това "срамота" звучи изключително грозно! Ти не можеш да ме критикуваш, мен или хората на моята възраст, в това число и автора, за желанието ни! Това, че ти си мислиш, че като не сме богати, децата ни ще страдат, е много погрешна представа. Аз израснах в не особено бедно семейство, но в никакъв случай не бяхме богати, но детството ми беше толкова щастливо, защото в дома ни имаше само хубави моменти, ако при теб нещата са стояли друго яче, не вини нас или не си прехвърляй негативните спомени към нашите, и в частност моето семейство! Защо живееш с такава нагласа-бедно семейство=нещастно дете? Няма такова нещо, да не би богатите да са щастливи хора? Напротив! Според мен дори по-бедничките обикновени хора са по-щастливи, защото при тях друг е центърът-доброто отношение, хармонията между членовете на семейството, а не както при богатите-парите! Ако ти си се фокусирала върху това, че не си била богата госпожица, а не върху взаимоотношенията ти с близките, не се чуди защо ти е било нещастно детството!
Все пак трябва да се има предвид, че нямам много информация за теб, просто това са заключенията ми от коментара ти. Но пак казвам-може да си добър родител на 20г., да обгрижваш детето си с любов и да го въпитаваш отлично, може и на 40г. да си, и от теб да не става родител!

25.   н 20 - не знам къде ги прочете тези глупости, но изобщо не е вярно, че само до 25 г се раждали най-здрави деца. Всъщност ако гледаме само физиката след 12 г. можем да почнем да се плодим като примитивните хора, но до 36 г. няма никакъв проблем. Чак след 30 г. намаля малко по малко фертилността, но здрави деца раждат и жените на 48 г. стига да могат да забременеят
Добрата новина е, че живеем в 21 век и днес имаме диагностика и можем да родим и по-късно като си следим бременността. Преди хората са нямали лекари, диагностика и са живяли средно 35 г., но това не значи, че ДНЕС трябва да живеем като тях
Днес е важно да дадеш бъдеще и нормален живот на едно дете, не само да го нацъкаш. По твоята теория най-добре живеят хората в Столипеново, защото се плодят навреме...

29.   Леля ми докато работеше в Кипър, беше научила много хубава приказка "Поживей си първо, чак тогава създавай семейство".
Българин съм, патриот, и съм на мнение, че трябва да се раждат повече деца в нашата страна. Но какво е това нещо, на 21г. вече да говориш за апартаменти, женитби, деца и тн.
Не казвам, че трябва да си пък другата крайност, да купонясваш постоянно и да е*еш всичко наред. Ама разсъждаваш като някой 30г. с уреден брак.
Аз съм на 23г. също студент, с работа, живея с приятелката си.
Но за женитби, деца и прочие още не мисля.
Стани на 24- 25г. пък тогава ставай баща.
Аз поне съм с такова мислене.
Родителите ми са станали родители чак на 40г. Което също пък не е хубаво, защото е доста късничко.
Споменавам защото някой беше изръсил, че след 30г. възраст било късно, можели да се предадат "лоши"гени и тн.
Пълни глупости. Вярно е, че раждането на 40г. възраст крие рискове за родилката и бебето, но това за "лошите" гени е голяма простотия.
Аз съм за златната среда 25- 35г. е добре да се създаде семейство.

30.   Авторе, първо поздравления за смелостта ти и желанието ти да бъдеш вече родител.

Както сам знаеш, повечето хора за завистливи хейтъри и такива като теб ги разубеждават, особено като чуят за двете наследствени жилища на приятелката ти, за финансовите ви възможности, които за софия са окей, но за България като цяло са си направо високи. а такива като мен всячески ги убеждават (аз съм на 28 жена и нямам абсолютно никакво желание да ставам родител, поради най - различни причини, свързани с детството ми, със свободолюбивия ми и леко егоистичен характер и. т. н. ).

То на практика няма никакъв смисъл от това, че си пуснал тази тема, но аз вярвам, че си я пуснал най - вече от любопитство :), ей така мохабет да става :)
Хареса ми какво е написал номер15!!!

Иначе до 1-2 години 100% ще се навие твоята приятелка да станете родители, просто не спирай да й доказваш колко сериозен, постоянен, старателен и трудолюбив човек си.

Желая много щастие и на двама ви.

31.   22 направо ме разсмя, повечето хора си мечтаят да взимат такива пари, даже и до половината много хора немогат. Детето е за цял живот все пак.

32.   Приятелката ми няма да си смени работата, защото е удовлетворена. Не всичко е пари. Тя получава и бонуси и са се събрали страхотен колектив. Може да си намери по платена работа, но пък тези хора са я научи ли на занаят. Взеха я, когато
нямаше опит.

34.   24, много бъркаш, възрастните родители обикновено са добри родители, май по - младите не стават, но за всеки все пак е индивидуално.

35.   Авторе, в коментар 32 пишеш, че приятелката ти обожава работата си. Ами ето в това се крие ключа. Тя обича работата си и не иска да я изоставя за да се затвори вкъщи с ревящо бебе! Защото на теб ти е лесно, ти ще продължиш да си работиш както пред, ама тя ще трябва да се откаже от любимата си работа и от общуването с колегите си, да се затвори у вас и единствените и разговори да са с други майки и да се въртят около "Ти какво пюре купуваш? " "И да знаеш в магазин Х има памперси на промоция! " Извинявай, ама за една млада и образована жена с професия това определено не е най-забавния начин да си прекарва времето. Така, че права е, просто емоционално не е готова за тази крачка, да се откаже от всичко, което е постигнала за да обсъжда каши и пюрета. И двамата сте толкова млади, за къде бързаш?

36.   Готов си за женене. Какво толкова ще му мислиш - имаш работа, пари и жилище. Човек като премине 25 год. после трудно се жени.
Каквото ти е писано, това ще стане.
Познавам хора без работа, без доходи имат семейство и деца.
Хич не му мисли повече. Най - важното е здравето и любовта.
Без обич нищо не се получава.