Споделена история от Други

Объркан и възмутен.....
Като за начало искам да се извиня за правописа и за граматиката ми, но от дълго време живея в чужбина. Историята е доста дълга и не очаквам всеки да я прочете или да напише коментар ... може би просто искам да си излея душата да се почувствам по-добре.

Та към историята....ще започна от това че уча в колеж(Англия), на 19 години съм, момче. От тази година имам нова класна и много нови хора в класа. Единият от тях е един черен и нисък от Испания, който е от типа хора които много говорят, но всъщност нищо не струват. Също така е голям лицемер. Представете само .... човек който много говори и то повечето работи са лъжи и в същото време е лицемер ... знаеш че не те харесва чакаш да ти каже нещо накриво, но той никога няма да го направи, защото знае, че е плюнка и може само да говори. Историйте са много около този човек, но не той е пробема.

Всеки път когато имаме клас при класната, той и неговия приятел отиват на бюрото на класната и почват да говорят някви простотий които въобще нямат нищо общо с предмета. Един път ги слушах цял час как на единия приятелката му го зарязала....другия път се смяха цял час и неможах да си свърша работата, защото ме разконцентрирвахас със смеха си и високия тон на говорене. Само да кажа, че не мисля, че аз съм единствения, който се дразни от това, но не мисля, че аз съм човека който ще отиде и да направи забележка на класната......после да ме намрази.

Както и да е .........аз си казах майната им, аз съм там да уча, да си изкарам дипломата и да си намеря работа.

Днеска обаче стана нещо което наистина премина границата. Аз не бях през цялото време в стаята, но когато се върнах, тез дватама задаваха въпроси на госпожата свързани със секса.......като...кое е най-странното място на което сте правили секс......какво е било времетраенето на най-продължителния ви секс....................дори ДАЛИ СА ЕБЕ В ГЪЗА!?????!?...........и след това задаваха тези въпроси на хората в класа......... съжалявам, но това ми се струва прекалено. Вярвам че трябва да има все някаква граница между учител и ученик. Знам, че някой от вас ще кажат че съм луд или че съм щастливец, че имам такава госпожа, нооо хора в класа сме по на 19, 20, 22 години не сме някакви пубери....аз лично съм отишал да уча, а не да обсъждам сексуалния си жибот. Искам само да отбележа, че госпожата ми е много интелигентна и доста добре преподава. Предполагам, че е около 30 или малко по възрастна. Не е обвързана...явно и там е проблема........и тя си има нужди, но там ли е мястото да се обсъждат???!??

Това е засега от мене...ще следя темата и ще се радвам на коментарите ви.

Благодавя ви за вниманието

Коментари

1.   Според мен с право се възмущаваш - трябва да има някакви граници. Може би няма да е зле да обсъдиш позицията си с другите в класа и, ако и те мислят като теб, да направите някакъв вид забележка на испанеца и приятеля му.

2.   Аз не виждам проблем, освен момчето, от което ревнуваш. Нормално, той получава внимание и одобрение, ти - не толкова. Имал съм преподаватели, с които съм обсъждал такива теми, в крайна сметка не си на 13 години. Пък и образованието има за цел не само да ти даде знания по даден предмет, но и да те подготви и социализира.

Има една поговорка - Когато си в Рим, дръж се, като римлянин. Ако нравите не ти харесват намери си колеж с по-пуритански възгледи. Но моят съвет е - отпусни се, ще ти хареса.

Дядо Торбалан

P.S. А преподавателката дава ли отзад?

3.   Интересна образователна система, позната ми е, известно време пребивавах на острова. Напоследък стана много модерно английското образование и маса народ се юрна да завършва какви ли не екзотични и лаладжийски специалности, та затова със сигурност ще срещнеш и хора, просто убиващи си времето си и занимаващи се с глупости - няма проблеми, нали си плащат. Много оплаквания чувам и за общежитията им. Но ти си там, както пишеш, да завършиш и да си намериш работа - ами учи, не можеш да промениш нищо, освен ако нямаш съмишленици и не поставите тези двамата на местата им. Който иска да учи, ще намери начин. Ако знаеш тук образованието каква смехория и цигания е...
Мечо Пух

4.   Аз пък съм съгласна с номер 1, че си прав да се възмущаваш. А и до колкото зная англичаните не би трябвало да са такива и сигурно въобще не си го очаквал. Независимо от мястото, разговорите, които провежда това момче, Дядо Торбалан, показват "високата" му култура. Не става въпрос за одобрение, просто той се налага над по-възпитаните хора.

П.П. А ти, Дядо Торбалан, даваш ли отзад?

5.   Номер 4, не давам.

Дядо Торбалан

6.   Ами проблема е в преподавателката тъй като явно е сама и има нужда от... така . От своя стана въпросният ти колега е усетил тя накъде бие и се възползва максимално и това му доставя удоволствие. Сега жената може и да е много образована , но такова излагане от нейна страна е твърде глупаво.Така че - има психологически проблем и той не е в теб . Мен също би ме подразнило това. Но ако твърде много ти кипне в един момент може просто да отбележиш , че " Ако ти позволят би искал да говорите по същество Ако може"

7.   Не се притеснявай и аз имам даже аз имам цели 4 такива, умника"в класа но се опитвам да не им обръщам внимание (до колкото е възможно. процесът е малко бавен но ти си умно и търпеливо момче и ще го издържиш.
don't worry be happy! :)