Филиал на УНСС или Варненски Свободен Университет
Здравейте! Ще бъда максимално кратка. На 30години съм и нямам диплома за завършено висше образование, а имам такова желание. Поради заетостта и местоположението ми, вариантите ми за университет са 2-или Варненски Свободен или филиал на УНСС с дистанционна ф-ма на обучение. Нямам нужното самочувствие без завършено образование и ми е пречка в живота. Можете ли да ме посъветвате към мой университет да се обърна? Все си мисля, че на частните университети се гледа с друго око и се притеснявам от по-нататъшното развитие.
Моля за някакви съвети. Ще ми бъдат ценни.

Коментари

1.   Избери по-малкото зло - УНСС задочно, но едно ще ти кажа - не дипломата прави човека, а човекът дипломата!
Голото висше без покритие няма да ти даде самочувствие или по-добри шансове за работа. Днес всеки двойкаджия може да запише нещичко в някоя паланка- е и - висшист си не заради дипломата, а заради знания, умения, интерес към изучаваната наука или специалност.
На 30 г. си и щом не си учила, значи си човек на практиката - със сигурност имаш съвсем други способности, квалификация, таланти. За мен е пълна загуба на време да учиш висше заради голата диплома, която никой няма да вземе на сериозно - почва се с това, че няма никакъв подбор при подобни форми на обучение, след това не те взимат насериозно и самите преподаватели и гледат да те претупат или съкращават материала до минимум, за да може да щипнете нещо - накрая имаш диплома, но всеки знае (включително работодателите), че не е сериозна. Никой в очите няма да ти го каже, разбира се, но ако кажеш някому, че след такова „образование“ си висшистка и изпъчиш гърди се правиш за смях. Познавам хора най-вече от разните филиалчета на ВСУ - НУЛА реализация (не говоря за централата, за нормалните студенти), но навсякъде се пъчат с висшО и дипломи и стават за смях. С връзки можеш да си намериш работа в държавната администрация, но до тук. Дори познати с фирми не биха те назначили под някакъв предлог, защото знаят реалните ти способности.

Но както и да е - ако имаш толкова желание поне инвестирай малко повече усилия за УНСС - УНСС си е УНСС :)

3.   Поздравления за решението! Филиалът на УНСС ми се струва по-добрият избор или нещо задочно в УНСС, Велико Търново или СУ.
Успех!

4.   Варненски Свободен Университет

5.   Където ти е по-удобно, не мисля, че работодателите гледат университета, който е завършен. Навсякъде се учи едно и също, с малки разлики в предметите.

6.   Като цяло нивото на ВСУ не е особено добро. Зависи какво искаш да учиш, но защо не запишеш във ВИНС-а? Филиалите на УНСС са кофти, по-добре да учиш в самия университет.

7.   Ако ти трябва диплома за самочувствие - то мястото е ВСУ, ако ти трябва диплома. за да ти върши някаква работа - мястото е УНСС. УНСС си е УНСС, както са казали по-горе.