Ревността ще ме съсипе
Помогнете моля , кажете ми как да спра да ревнувам. Приятелката ми не е давала повод за ревност , а аз не спирам да произвеждам различни сценарии в главата си. Нямам идея защо, но понякога така ме обхваща това чувство ,че мога да кажа много неприятни неща в гнева си. Говорили сме , знам ,че обича само мен и не би ми изневерила , но това чувство ме унищожава отвътре , кара ме да ставам параноичен , да следя с кого се сприятелява във фейсбук и пр, а аз не искам да съм такъв. Не й натрапвам усещанията си , засега си страдам сам , но не искам нови бели коси заради това ,че не мога да се контролирам. Иска ми се да се отпусна и просто да обичам. А бях друг човек..... Сега съм нервен и уплашен и не знам как да го преодолея. М 27

Коментари

1.   Или ти е изневерявала, просто го крие много добре.
Това е жена, бе човек. Как може да имаш вяра на такова нещо.

Мислите ти в главата не са случайни. Ако го усещаш... то това означава, че наистина нещо не е наред. Шесто чувство... усет може би и т. н.

2.   Отиди в другата крайност - позволи на жена си да прави секс с друг мъж, най-добре да направите тройка:)
Ще се изненадаш, че наред с ревността има и голяма доза възбуда. Тя е личност като теб и никой не може да я притежава. Върни й свободата която заслужава.
Трябва просто да се отървеш от тази отрова - ревност.

Също така ще я заобичаш много по-дълбоко и безрезервно.

3.   Напълно те разбирам, бях в подобна ситуация, имах много красива приятелка, бях влюбен до уши, всичко в нея харесвах до полуда, а ревността ескалираше. Полудявах, а никога преди това не съм ревнувал, гледах и телефона, треперех и не си намирам спокойствие, един ден видях страшни неща... онемях, Разделихме се ден по късно, а мен още ме тресе. Какъв е изводът.. Ревността и страхът предизвикаха това, от което не беше страх. Не ревнувай, не дърпай дявола за опашката!

4.   Аз съм жена на 30 и съм същата като автора. Постоянно си вкарвам филми. Ходя, разследвам.. Така не се живее. Но, авторе, хора като нас имат и поводи да ревнуват. Нека го отбележим/

5.   "Говорили сме, знам, че обича само мен и не би ми изневерила "
хахаха, братле ти си много назад с материала.... :D.

6.   Обърни се към психолог, може да ти помогне.
Хора като теб са отровни за партньора и за себе си. Подобна ревност не е нормална и не е признак за силна обич.

7.   Ревновият мъж прави жена си по-изобретателна:) Не тласкай момичето към нещо, което тя сега нежелае, защото ревноста толкова силно тежи, че накрая тя ще си потърси отдушник.

8.   Номер 1 като толкова не ти харесват жените и не ти изнасят, стани гей :)

До Автора:За съжаление лек за ревност няма, поне аз не знам за такъв. Единственото нещо което можеш да направиш е да поговориш с приятелката си по този въпрос, да си изясните всичко и да се надяваме че няма да ревнуваш, късмет!

9.   Ако ревнуваш толкова много и не ти се случва често, най вероятно има причина.

10.   Аз също съм много ревнива. Но защо трябва някой да се опитва да преодолее ревността си, авторе? ! Ако никой не ти дава поводи, всичко е мирно и спокойно. Но в случая, твоята приятелка сигурно си пише с разни типове или качва противокативни снимки в фейсбук, и ако е така е супер нормално да я ревнуваш. Всъщност какво е ревността? Ревността за мен е най-силния показател че си влюбен и обичаш някого с цялото си сърце, и не би го предал... а ревността се изразява в това, че се страхуваш, че той може да те предаде и че чувствата му не са толкова силни и истински, колкото са твоите. Когато си влюбен, искаш да си 24 ч. с този човек и той ти стига. Дори когато е до теб, не можеш да заспиш, защото времето не ти стига да се насладиш на времето в което сте заедно. Това е любовта, истинската любов. Жалко обаче, че в много, много ама много редки случаи е по същич начин споделена и двама души са си достатъчни.

11.   №4, поводите обикновено са в във вашите глави...

12.   Здравей! Аз също съм много ревнива и това не ми помага. Приятелят ми се премести в друг град. Кореспондираме само по фейсбука и скайпа. В главата ми излизат какви ли не филми, че сега може да е с друга и т. н. Но просто правя нещо, което не ме кара да мисля за това. Поговорих с моя приятел и той по много начини ми доказа, че нямам повод за ревност и аз се примирих. Колкото и да ревнувам, не му го казвам и опитвам да се владея.
Авторе, поговори с твоето момиче и нека някак ти докаже, че ти е вярна, че си само единствен за нея, и че няма друг в живота ѝ.

/Момиче, 17 години/

14.   Аз също бях много ревнива (от колежки, от приятелки, от порно, от всички красиви и умни жени, които може да види някога някъде). Не съм го показвала пред никое от гаджетата ми, но си беше там и ме караше да страдам ужасно много.
Един ден след страхотен пристъп на ревност просто "сдадох багажа". Сама за себе си осъзнах, че освен мъки, това няма да ми донесе абсолютно нищо. Това "прозрение" ме удари като гръм от ясно небе и много повиши качеството ми на живот. И да ревнуваш, и да се караш, и да плачеш, ако половинката ти е решила да кръшка, това няма да го/я спре. Не притежаваме гаджетата си, не притежаваме никого. Ако поиска нещо друго - прав му път, аз съм абсолютно безсилна пред една изстинала любов. Няма да се унижавам и да се влача в нечии крака за неща, които не зависят от мен.
Дръж се с половинката, както тя се държи с теб. Даже понякога бъди лееко неебателен. Може да изревнуваш някой път, но по-скоро като закачка, отколкото като драма. Запази достойнството си и самоуважението си - ако видиш, че открито се задява с разни типове или позволява да я закачат, ѝ казваш директно да не се повтаря без много обяснения. Ако се повтори - аут. В твоя случай явно не става въпрос за подобно нещо, така че не ти остава друго, освен да разчиташ на любовта ѝ и да оставиш нещата да следват своя естествен цикъл.