Бъдещата ми свекърва ме мрази
Здравейте! Момиче съм. На 18 години.
С приятеля ми се познаваме от дълго време, с майка му също. Всъщност тя стана повод за запознанството ни и май със същия успех ще ни раздели. Бъдещата ми свекърва беше първата ми учителка и разговарях с нея като с приятел. В седми клас имах доста слаби оценки по химия, които исках да поправя. Тя беше запозната с проблема и веднъж ми каза, че синът й може да ми помогне. Нямах задни мисли, като се замисля - била съм доста наивна. Оправих си оценките по химия. Станахме близки приятели с него. След два месеца бях влюбена до полуда.
Първите пет-шест месеца всичко беше добре, но после изведнъж нещо се случи. Любимата ми учителка започна да не ме харесва, а даже да мрази. Нищо лошо не съм й сторила. Продължавах да разговарям с нея както обикновено, но тя се държеше зле. Първоначално доста страдах, а след това се насилих да повярвам, че не ми пука, но ми е тежко, че не ме иска, а причината и до днес не ми е ясна. Плаче постоянно и заплашва приятеля ми, че ако не прави онова, което тя иска, ще се разболее от мъка. Наистина има проблеми със сърцето, така че номерът действа безотказно. Обвинява родителите ми, че са хладни и високомерни. Оплаква се, че не съм демонстрирала нужното уважение, а това не е истина. Казва, че не ме харесва понеже съм упражнявала неограничена власт над сина й и съм пропиляла младостта му, карайки го да спи само с мен. Гаври се, че отиваме на хотел, при положение че друго удобно място за секс нямаме. Опитахме толкова неща с приятеля ми, за да я успокоим... не става! Не знам какво да правя. ПОМОГНЕТЕ МИ! Истината е, че охладнявам и към гаджето ми, макар нито веднъж досега не съм съжалявала, че съм обичала само него. Той е много мил и по принцип е решителен, но стане ли дума за тази проклета жена е безсилен и глупав. За сега финансово зависим от нея, понеже тя поддържа приятеля ми, който е студент. Догодина аз също ще съм студентка и искаме да наемем обща квартира. Тя е против, както се очаква. Омръзна ми вече. Какво според вас трябва да направя, за да се отърва от нея? Обичам приятеля си. Не искам да го зарежа.

Коментари

1.   Е как няма да те мрази, след като застрашаваш да отнемеш любимия пильо от мама, която се надява той да я гледа на старини?
Възрастните хора понякога са патологични идиоти! Особено ако те самите навремето са имали задни мисли, опитвали са се да го "отнемат" и т. н. Сега тя всичко прехвърля върху тебе и си казва "Тази едва ли е по-цвете от мен! "
Жалка история, но освен пълен игнор и много търпение - друго няма какво да направиш. Както виждаш с думи, разговори и оправдания не става.

2.   Здравей!
Според мен, майка му ще направи всичко възможно да ви раздели. По думите ти разбирам, че той я слуша, остава се да бъде манипулиран, дали защото го държи финансово, или чрез здравето си, но в крайна сметка той се съобразява с нея. За в бъдеще нещата няма да се променят според мен, единствено ти ще страдаш повече, защото се привързваш все повече и повече с всеки изминал ден.
Седнете и поговорете. Кажи му какво ти мислиш, попитай го как вижда бъдещето си с теб? Обича ли те наистина, би ли застанал зад теб, ако те обича би го сторил наистина. Да каже на майка си кратко и ясно, че тя не бива и не може да се бърка в отношенията ви. Ако не говори с нея, а само чака нещата да се случат от самосебе си, по-зле ще става. Ако пък тя не приема фактите, и той отново продължава да бъде на мама детето, по-добре го напусни. Така би проверила и до къде стигат чувствата му към теб, а ти ще разбереш заслужава ли си да се измъчваш постоянно и да се бориш за връзка, което така или иначе е предначертана.
Успех!

3.   Успокой се, тя не ти е бъдеща свекърва, а майка на гаджето ти - не бъркай нещата. Пази се да не забременееш и гледай да не се ожените, докато не започнете да се издържате сами. Има няколко вариянта, тя да омекне с времето, той да си стъпи на краката и да й се опъне (макар, че тя го манипулира с чувство за вина, не с пари и това няма да се случи), ти да се свиеш като мишка и след няколко години да си разведена с дете на ръце, защото човек си мисли, че може да търпи вечно, но всъщност не може и накрая, но не на последно място - да скъсате, да си намериш някой, който не е мамино синче, а той да си намери друго момиче, което да търпи магариите на майка му.

4.   Тя ревнува от теб. Иска внимание, иска да е центъра. Сега си се появила ти и той се съобразява и с теб, в което тя вижда конкуренция. Не е нормално това състояние. Приятелят ти трябва да се справи с нея, ако не ще загуби теб. Не съжалявай ако се разделите. По един или друг начин трябва да излезеш от тази ситуация. Като за начало няма да я информирате къде ходите и ходите ли на хотел. Личният живот си е ваш. Тя трябва да се грижи за образованието и прехраната, но не и за сексулния живот на сина си. А той да си намира работа по скоро за да е независим от нея. Виждайте се рядко и не поддържайте прекалено близки отношения. Говори с него, кажи му че майката и жената имат различни роли и не може еднат да е за сметка на другата. Че сега дори да не предприеме нищо и да остави ти да си отидеш, проблема ще си остане и ще си пати за в бъдеще. Като те пита какво да направи-да не позволява майка му да говори лоши неща, да те защитава и да й каже че държи на теб. В противен случай, проблемите няма да спрат.

5.   Бягай от мъже, зависими от майките си. И не говоря за финансова зависимост, защото това е до време, а за психическа. Мъж, който не може да защити жена си от маминка не струва 5 пари. Само ядове ще береш с него занапред.

6.   Права си е жената това са му най-хубавите години, както и твоите. А представяш ли си да се омъжите и какво няма да си изневерявате 20 години ли. Ок имаш чувства, но ученическите любови много рядко продължават дълго. Дано не си изгубиш времето и най-хубавите години. Да живеете отделно също е най-добре ще можеш да го изпиташ дали ти е верен и дали има смисъл да продължавате. Не бързай да живееш със всяко гадже. Аз заживях само с мъжа, с който се сгодих и така и той беше очарован, че приех само с него. Промени нагласата си така ще почнеш и да се разбираш по добре с майка му, като се съгласиш с нейните представи.
ж. 24

7.   Не се занимавай с нея, дръж дистанция и най-важното,
не живейте в едно жилище. Живейте отделно, самостоятелно. Той нека си се вижда с нея и да прави каквото иска във връзка с нея, но ти не се оставяй да ти влияе емоционално и дръж дистанция.
Проблемът не е при теб, а при нея, тъй като тя е тази, която не те приема, а не ти нея. Така че ти проблем с нея нямаш; тя ако има проблем с тебе, да си го решава.

8.   "Какво според вас трябва да направя, за да се отърва от нея? Обичам приятеля си. Не искам да го зарежа. " - много добре знаеш какво - с приятеля ти се изнасяте на квартира и започвате работа и двамата. Като сте финансово независими тя няма да има абсолютно никаво право да ви се меси.
На квартира зажително в друг град обаче.
А приятеля ти ще ходи да си я вижда 1-2 пъти в годината и това е.

9.   Очевидно не те е харесала още като ученичка, по една или друга причина. Една майка трябва да се радва, ако синът и е щастлив. Може би връзката ви не е безпроблемна? !
Освен това, тя е учителка, учителите имат много кофти манталитет.
Опитай се да разбереш истинската причина да не те харесва, според мен няма връзка с обсебващата майчина любов. А причината е някъде у теб. Поговори с нея, не слагай бариери. Поне опитай. Но преди това си отговори на въпроса какво точно я дразни у теб, това е важно. Не се прави на света вода ненапита. Бъди честна пред себе си. И успех! това са преодолими неща, с такт и адекватни действия.

10.   От авторката: Благодаря на всички за ценните съвети! Поговорих с нея. Мисля, че нещата се оправят.