Той ме остави, съсипана съм
Здравейте, аз съм момиче на 28 години.
Благодаря ви, че ще прочетете историята ми.
В момента не съм на себе си и не знам как ще продължа. Сигурно това ви звучи като клише, но не е, по-зле не съм била.
Имах връзка с момче, на която съм първата. Тя приключи наскоро.
Той ме остави. Няма какво да се лъжем - направих много грешки, карахме се много, имаше кошмарни моменти.
Но за секунда не съм спирала да го обичам.
Той явно не издържа на напрежението и реши, че не може да продължава повече така.
Чухме се наскоро и той заяви, че повече никога няма да сме заедно.
Попитах го дали ме обича. Той замълча.
Истината е, че винаги съм усещала, че ме обича.
Но как минава толкова бързо любовта, как човек преживява толкова бързо първото си гадже?
Моля ви да ми отговорите. Чувствам се ужасно и нямам къде да се дяна.

Коментари

1.   Какво се чудиш? Никой не иска да живее в кошмарна връзка, много важно че си му първата.

2.   Ако е по малък от тебе, а дори да не е той не се е находил човека, остави го да пробва и с други жени. Аз не съм чувала мъж да се жени примерно за първата си и единствена приятелка, рядко са.. а ти си намери някой по стабилен, винаги съм мислила че един мъж трябва да бъде по голям на години и с повече опит от жената.

3.   за съжаление да обичаш някого не е достатъчно условие, за да имаш пълноценна връзка с него. необходими са и много други неща като взаимно уважение, доверие, разбиране, сходни разбирания за живота, ...
човекът може да не те е преживял, но наистина да му е писнало от скандали и проблеми. може дори още да те обича, но от това да не му става по-леко. понякога хората търпят, но идва критичната точка, от която няма връщане. има една приказка "по-добре ужасен край, отколкото ужас без край".
потъгувай, поплачи си, след време помисли сериозно върху грешките си, за да не ги повтаряш занапред.
Ж44

4.   От авторката: и няма надежда повече да сме заедно?

5.   Еми гадно е, да. Сега ти е наранено егото. Ще мине, спокойно.
Приеми фактите с разума, а полека лека и със сърцето ще ги приемеш. Времето лекува наистина, колкото и клиширано да звучи. Опитай да си съсредоточиш мислите за нещата, които са ти супер, които ти се получават окей.
Излизай, запознавай се с нови мъже и вече внимавай по кого хлътваш. Гледай да не се захващаш вече с някакви такива, които никога не са си имали приятелка, че наистина е доста рисковано с тях, милички и сладинки, ама пари с тях много. На мен един такъв ми "разби сърцето" като бях на 20 обаче.

Между другото и аз съм момиче на 28 :)

6.   Щом сте се карали, не е било никаква любов и връзка.
Не тъгувай, няма за какво. Там, където има любов, хората не се карат, а живеят в мир, хармония и разбирателство. "Обичаме се, ама се караме" - такова нещо няма. Мисли за това, когато ти е мъчно и тъжно...

7.   Номер 3 е много права. Това, че ти го обичаш не значи нищо. А също така даже и той все още да те обича пак не означава кой знае колко за една връзка. Една дългосрочна такава изисква качества, които нямат много общо с това кой колко обича. -Е, не пречи хората и да се обичат, де, помага.

Лошо се чустваш, разбирам го, но най-доброто, което можеш да направиш за себе си (и за момчето) е да си живееш живота, да се откъснеш от мислите за тази връзка, да се забавляваш и да осъзнаеш, че с един мъж (респективно жена) не се изчерпва този живот, както и да осъзнаеш грешките си. Това е всъщност единственото, което можеш да сториш. Има страшно много интересни неща наоколо, които да ти запълнят ежедневието. Ако успееш да се откъснеш и осъзнаеш по описания по-горе начин имаш най-големи шансове да си върнеш човека до тебе, ако е речено. Това ще ти помогне и подготви, и за много други житейски събития.

В никакъв случай не търси да подновяваш контакт с него поне една година, че и повече!!!! Целта ти е да оздравееш от тази връзка и да станеш силна, оставайки сама. Все едно, е че си била на наркотици и са ти ги спрели изведнъж - така се чустваш сега. Идеята не е да се върнеш пак на наркотиците, а да заживееш без тях. Затова не го търси това момче, ама в никакъв случай. Стой сама една година и тъгувай, но не поглеждай назад. Само ако си оздравяла (поне година сама!!! ) и силна, можеш пак да помислиш да се чуете и видите, ако той вече не е "отпътувал". Недей да планираш виждане и чуване на този етап. Надявам се, че ще се оправиш.

9.   Не се коси. Има и други.

10.   Съгласна съм с горните мнения. Няма какво да добавя - вашето е минало-свършено.
Ти си голяма жена вече, която би следвало да мисли и за семейство, което значи, че трябва в бъдеща връзка да се стремиш да не повтаряш грешките си. Гледай напред, не назад! Но на 28 г. имаш едни 4-6 г. за семейство и тук трябва да мислиш по-сериозно какво искаш от един мъж ДО ЖИВОТ и какво можеш да дадеш. Няма взимане без даване! Бъди готова да дадеш, за да получиш, а за този забрави - не сте един за друг

11.   На 28 не си момиче, а си си жена от едно поне 8 години. Така че реагирай като жена, бъди силна, не хленчи и най-важното -бъди независима. От това по-хубаво няма -да си млада, здрава и необвързана. Намери си нормален мъж, не момченца! И си оправи самочувствието първо, оттам ти е проблема. А този надали си го обичала, просто си си привързала. От историята просто не лъха на любов, а на отчаяние и ниско самочувствие... оправи себе си първо, после мъжа сам ще си дойде.

13.   Знам,че страдаш.Но един ден ще мине.Запомни като съвет от приятелка,която не познаваш дори.Колелото на живота се върти.Днес страдаш ти,недей отмъщава ще видиш живота колко красиво ще направи това вместо теб.Живота е кръговрат.И ЗАПОМНИ ОТ МЕН-БОЛКАТА СЕ ВРЪЩА ПРИ ТОЗИ КОЙТО Я Е ПРИЧИНИЛ.Рано или Късно...!!Рано или късно ще се случи нещо,и ще го срине по-същият начин по-който той по-рано само си е мислил че те изиграл.
И не искам да ти натежи,но той не те е обичал никога,просто е имал интерес от теб.Възползвал се е взел е всичко което е искал.Или поне не е било силна любов от негова страна.
Я се усмихни.СВЕТЪТ Е ПЪЛЕН С МЪЖЕ...Ще се появи човекът който няма да те кара да се чувстваш не дооценена.Тегли му майната на тоя боклук.