Споделена история от Тинейджърски

Себе си ли да слушам или хората?
Здравейте. Момиче на 17 години съм, 10 клас. От известно време много харесвам едно момче на моята възраст, от другата паралелка в нашето училище. С него сме нещо като добри познати, на път да станат приятели. Имаме 3-ма общи близки приятели, които всъщност ни запознаха. Те знаят, че го харесвам и ме окуражават, казват ми, че е много добро и свястно момче, че когато е с дадено момиче прави всичко за нея, но в момента, в който тя започне да го третира зле или му изневери, той става гадняр към нея. Затова така се е получило с бившата му, че се е стигнало чак до там той да я сдърпа в училище.
Да, обаче всички други мои приятели и познати ми казват, че е играч, че иска само да спи с много момичета и да ги "върти", че се отнася с тях като с притежание и т. н. Под всички тези хора визирам 2 от 3-те ми най-добри приятелки, целият ми клас, който има лошо мнение за въпросното момче, както и повечето учители. Сега кой да слушам? Себе си, сърцето си, което ми казва да опитам късмета си с него, хората, които ме подкрепят - или другата страна, която е мнозинството, те го оплюват и говорят най-гадни неща за него??? От една страна ми е писнало всеки да ми дава акъл и искам, ако сгреша, то да е на своя глава... но пък от друга, знам, че много тежко изживявам любовите и ако хората се окажат прави, а аз вече съм тръгнала с него, то много ще страдам. Какво да направя? Какво бихте ме посъветвали и вие какво бихте направили на мое място? Моля ви, одобрете историята ми, защото имам нужда от съвет.

Коментари

1.   Е няма да се жените все пак нищо не пречи да пробвате. Но му кажи какво мислят за него и виж как ще се защити и дали ще е искрен, но в по личен разговор като сте насаме. В крайна сметка до като не ти изневери нищо не се знае, може пък ти да му завъртиш много главата и да се кротне, но като цяло това е възраст в която хората не са много моногамни. Не го мисли толкова, но не се оставяй момчетата да те въртят. Ако сгафи сериозно просто му обърни гръб и му дай добре да разбере какви ще са последствията ако те нарани по някакъв начин и какво ще изгуби.
Хората винаги ще говорят въпроса е ти какво ще видиш в този човек и как ще се държи с теб, това е важно. И се учи от грешките си, знам че звучи банално, но след години намираш смисъла.
ж. 24

2.   "Да, обаче всички други мои приятели и познати ми казват, че е играч, че иска само да спи с много момичета и да ги "върти", че се отнася с тях като с притежание и т. н. " - мили момичета запомнете този цитат, това е самата истина, казвам ви го от личен опит. В тази възраст, момчетата мислят само с долната си глава, горната е само за красота, за примамка на момичетата. В горната глава, момичето е само обект за удоволствие, а целта на долната е само една, атака на обекта. Момичетата витаят и си мечтаят за голямата любов, а момчетата като трапери, само кроят планове, как да уловят сърничката, те просто ловуват. Прави са приятелките ти, слушай патило, сърцето ще те подведе, то е под анестезията на чувствата ти. Но когато отмине анестезията, понякога болките са нетърпими като след всяка операция. Внимавай какви операции правиш в тези години, понякога негативните последици са за цял живот.

3.   себе си

4.   Без да ти чета историята ще ти кажа да слушаш себе си.

5.   стига ги слуша тези кикимори и вземи пусни на момчето. да не мислиш, че онази работа ти е от злато.

6.   Пробвай.
Така поне няма да се чудиш - ами ако.
Защото ако останалите се окажат прави - ти ще го преживееш и ще продължиш напред. Освен това ще си натрупала известен опит.
Но ако не опиташ, ще се чудиш - добре ами ако бях опитала. Което ще те притеснява повече.
Но за да не се възползват напълно от теб - след като тръгнеш с момчето ти определяй нивото на вашата връзка. И не прави нищо което не искаш да правиш в името на връзката ви.

7.   За да ти го говорят толкова много хора, значи е доста вероятно да е така. Приятелите му няма да ти кажат, че е боклук, а ще опитат да ти го представят в най-добра светлина, а и когато човек е много близък с някой, почти винаги е пристрастен

8.   Не разбирам същността ти, хем искаш да грешиш на своя глава, хем не искаш въобще да страдаш, е нема такова нещо или едното или другото. Човек или става възрастен и отговорен за действията си или слуша възрастните /патилите/ и скланя послушно главица за да не страда.

9.   който се бои от мечки, не ходи в гората :-) ние тук няма как да ти кажем дали приятелите са прави или не, ние не познаваме момчето и няма как да вземем отношение.
по принцип има голяма вероятност да е така и наистина да търси бройка. не е изключено обаче наистина да си пада по теб. кой от двата варианта е верен може да покаже само времето. на вашата възраст особени сериозни връзки рядко има, така че е напълно възможно да са прави.
бих те посъветвала следното (не само за тази, но и за следващи връзки): винаги давай шанс на връзка, ако прецениш, че човекът си струва. какъв е смисълът да го харесваш и да откажеш, защото някой си казал нещо? обаче като даваш шанс на връзката, гледай да не тръгваш с голямата кошница с очакванията, че това ще е голямата, неповторима и единствена любов в живота ти и ако нещата не потръгнат, ще си нещастна навеки.
винаги подхождай позитивно, но без големи очаквания, наслаждавай се на времето заедно, на хубавите моменти и спомени. ако обаче не се получи, не падай в черната дупка, не си казвай: ето, той ме излъга, изостави ме, а си кажи например: да, прекарахме много хубави моменти заедно, беше ни добре, сега е време да пробвам нещо ново, по-добро, което ме очаква. не се дръж като жертва и не се поставяй сама в тази позиция.
успех!
Ж44

10.   Авторката: Вижте какво, аз не искам някаква розова любов или лигавня, всъщност аз почти не съм романтичен човек, просто искам до себе си момче, което да ме разведрява, разсмива и подкрепя. И смятам, че това е той. Само дето познатите ми го хулят толкова мощно, че не знам как да реагирам. Чак ми се карат, че се занимавам с него.

11.   Еми нормално - като повечето момичета на твоята възраст искаш някой палячо около себе си да ти прави весело. Интересното е, че се самозаблуждаваш - по всичко личи, че си се вкарала в някаква розова любов, каквато е повърхностният ти избор на неподходящ човек.

12.   Добре, това не мога да разбера, защо търсиш мнение от хора в интернет които нито тебе познават, нито твоя човек?
Ти самата като си говорите с това момче(което харесваш) защо не го попиташ дали е с теб само за да си му бройка или е нещо различно? Говори си с него по тези въпроси и му кажи, че не искаш да бъдеш наранявана, както и ти нямаш намерение да го нараняваш. Хайде, и си дръжте на думата - отношенията са си само ваши, не включвай в тях и непознати. Ти сама ще разбереш истината, не ти е нужен преводач.

13.   Пробвай!! Аз, когато бях на 15 си харесах много новото момче от класа ми. Беше ми се сторил забавен, готин, точно и аз като теб исках момче, с което да ми е забавно, да ме разведрява и подкрепя, не съм също романтичка особено ;dd. Мен ме предупреждаваха много за него също, не всички де, по-скоро определени хора, но аз не ги слушах. При нас обаче не бяхме близки... аз мразя да пиша първа, но на него му писах 3-4 пъти.. лятото след края на учебната година почна да ме поздравява, викна ме един път пред приятелите си.. Края на същото лято обаче имаше слух, че ще ходи да учи в по-далечен град, аз веднага се филмирах, ревах сума ти време и реших да му кажа всичко. Писах му по фб, отначало как е, какво прави, дали е вярно това за другото училище, казах му, че ще ми липсва и съм си го харесала.. Това, което ми отговори направо паднах.. знаел отдавна. После ми каза, че няма да се получи просто и така, дотук добре. След 2 седмици се напи и почна да ми пише по фб, да ми предлага неангажиращ секс по най-долния начин.. аз имах чувства още, беше ми гадно, че така се държи, но не му отговорих подобаващо, не исках да го обиждам веднага. И така почна да ми пише почти всеки петък, същите неща, всеки път по-вулгарно, накрая се поскарахме, защото ми писна да се държи така. Показа на всички чатовете ни, изкара ме, че едва ли не съм курва, защото 1 път се подведох да му пратя разни еротични гифчета от тъмблр и му бях казала какво харесвам в секса. Да, знам, че съм тъпа. Обаче след тези случки поне разбрах защо не е за мен. Осъзнах, че е много по-добре, че така се получи, защото ако не го бях видяла що за леке е, още щях да мисля, че на мен нещо ми е имало и затова не ме е искал. А знам и друга история, едно момче, с което излизах беше.. Той на доста момичета лайкваше снимки, май с доста се занимаваше. Иначе като излязохме не ми се стори тъпак, имаше за какво да си говорим.. след мен го виждах да излиза на срещи и с други момичета, реших, че е някакъв несериозен и по това време не ми се занимаваше и прекратих връзки с него. Сега обаче го гледам, намери си приятелка, имат доста снимки заедно, често ги виждам за ръка, той идва пред даскалото често, носи й рози и такива :dd Така че, пробвай, и да не стане, ще знаеш поне, че не е станало. А и понякога най-добрия начин да се откажеш от нещо е да го получиш :d. Ако тръгнете му наблюдавай поведението.. дали те показва пред приятелите си, дали се държите двамата и като приятели, дали веднага ще тръгне да те опипва и такива. Успех!!