Забелязвате ли?
Здравейте. Мъж съм на 25г. От 14 годишен някъде започнах да се занимавам с момичета. Винаги съм бил активната страна, често съм бил и брутално нахален, не малко съм рязан, не малко са ми и успехите. Не мога и да си представя, че срещу мен ще стои хубава жена или просто момиче, което харесвам и ще стоя с наведена глава, ще мънкам, ще се опитвам да и се харесам и т. н. Винаги съм приемал свалките като приятно изживяване, а не като отчаян опит да се харесам на някое момиче и тя да поеме инициативата. Напоследък забелязвам нещо, което ме озадачава. Чудно ми е на какво ли се дължи? Жените в моята възрастова група определено стават доста по-активни. Дали поради факта, че вече са на възраст, на която чувстват, че трябва да имат човек до себе си, дали заради това, че мъжете са станали тотално пасивни, срамежливи и страхливи, дали поради някаква изгода, не знам. Забелязвам как момичета свалят разни свити момчета, което до преди години общо взето беше направо необяснимо, а и в малко по-ранна възраст(в студентството например или пък още в училище) е изключително рядко. На мен също започна да ми се случва. Интересното е, че в 90% от случаите това са интелигентни и образовани госпожици, а не такива, които бихме срещнали по чалготеките например.

Коментари

1.   Аз съм от тези ''госпожици", които описа в поста си и не ходя по чалготеки. Изпитвам страст и интерес към по-свитите и скромни момчета/мъже без значение на каква възраст са. Страшно ме възбужда аз да съм водещата във взаимоотношенията ни, не само в секса, а като цяло. НИКОГА не съм си падала по отворковци, нито ги намирам за привлекателни. Харесват ми по-скромните, а и ми е мноого по-хубаво с тях, пред такива, които се имат за големи мачовци и голямата работа.

2.   Аз например харесвам мацка от курса, която е много красива и умна, гласа и е уникален и супер приятен за слушане обаче няма да ми върже. Защото съм нормално момче, макар че съм имал много приятелки и сравнително добър брой интимни контакти и не съм задръстен, но тяхните имат пари и тя се поддържа и няма да стоя добре до нея. Не че съм толкоз грозен. Човек трябва да се цели високо, но не прекалено в небесата, защото някои неща не са изпълними. Та така... ще ни мине ама кога ще е... абе хайде да се напием за жените, които не можем да имаме.

3.   Ми то това е хубаво нещо. Все пак нека си признаем, че в голяма част от случаите прекалено голямата увереност на мъжа показва несериозно отношение към дамата пред него и си е знак, че той няма сериозни намерения към нея и няма да го интересува тя какво мисли и чувства. Пък и според мен е странно винаги мъжът да трябва да прави "първата крачка" - винаги той да заговаря, да предприема всичко той. Вярно е и това, че трябва да показва интереса си към момичето, ако има такъв, и трябва да бъде активен, не тя всичко да прави... Аз съм момче на 20 и съм сред доста срамежливите... Знам, ще кажете, че говоря тези неща, защото нямам смелостта да заговарям и свалям жени лесно. Причината за това, да съм такъв, вероятно е доста неприятното ми минало в любовта... Доста пъти съм бил отхвърлян и почнах да си мисля, че тези чувства не са за мен. Радвам се за дамите, които обръщат внимание на по-срамежливите, защото в повечето случаи уцелват мъже, които не само ги обичат, но и уважават.

4.   Забелязала съм. Жените в твоята възрастова група вече се оглеждат за дългосрочна връзка и за това се насочват към по-срамежливи младежи, но с повече перспективи. Както мъжете казвате за някоя - страшна е за секс, но никога няма да се оженя за такава жена, така и ние жените (или поне тези от нас, които имат нещо между ушите - както правилно си забелязал) също си правим сметката. Срамежливият мъж е по-вероятно да бъде добър баща и съпруг. От друга ти имаш подход към жените и много приятели, с които излизаш всяка вечер - това не плюс за жена, която иска семейство. Мацките ще продължават да ти връзват и след сватбата, а приятелите ти ще те търсят за излизане и когато бебето плаче. Няма нищо необяснимо - всичко е точно. Ако искаш мъж за забавление - търсиш готиния пич, когато обаче искаш да родиш деца на някого гледаш да е сериозен, отговорен и с добри перспективи - ето го и срамежливото момче. ;)

5.   Винаги съм била против разбиранията, че мъжете трябва да направят първата крачка и това, което ти наблюдаваш, много ме радва. За мен, в една връзка трябва да има баланс между двамата партньори, същото е и с флирта. Не виждам нищо лошо в това едно момиче/ жена да заговори някой, който й допада. Все още доста момичета са със закостенялото мислене, че мъжете трябва да "вършат цялата работа" и да ги преследват, борейки се за тяхното внимание. Това е меко казано смешно. Както жената има нужда да бъде ухажвана, така и мъжът. Всеки човек обича да се чувства желан и харесван, затова намирам тези ограничения за изключително глупави. Уж искаме равенство на половете, а пък..? ! Освен това, едно по- самоуверено поведение на жената, в което тя взема нещата в свои ръце, обиновено се харесва на мъжете и им показва, че тя знае какво иска и има необходимото самочувстие. Силно се надявам все повече жени да имат смелостта да поемат инициативата и да се борят с мисълта, че е достатъчно просто да си стоят и да се усмихват красиво, за да привлекат мякого.

6.   Номер 3,жената прави крачката,но чрез знак,с поглед ти дава да разбереш,че тя има интерес,тoва че не малка част са пънове и не го разбират е друг въпрос.

7.   Често умните жени във по зряла възраст предпочитат такъв тип мъже, някой им е разбил сърцето и може би този някой е бил точно във другата крайност. Сегашният ми приятел не е от най срамежливите но изобщо не може да се каже че е агресивен, като цяло дори много рядко съм го виждала ядосан. Ами на мен не ми пречи аз да бъда водеща а и на моят приятел май му харесва. Харесва му как се държа с него, как му говоря, аз понякога си се лигавя и той се вместо да изнерви се базика, няма нищо против моите лигави състояния. Между нас няма силни чувста и страст, иначе пък се разбираме. Ако можеше да се намери човек който да съчетава и двете неща.. е трудно. Аз от своя страна мога да дам от себе си за да направя така че да се чувства моят приятел щастлив но и той трябва поне да се държи добре към мен и да ме уважава, ако той не прави това ще възникнат проблеми и аз ще се затворя по някакъв начин за отношенията ни. За мен няма значение какъв е мъжът по характер и с кого как ще се държи, важното е със мен как ще се държи. (ж 26)

8.   Хващат скромно момче и само като попаднат на мъжкар, забравят за това момче. Случаите са безброй. Дори по-скоро са правило.

9.   така става защото мъжете са вече пут*овци, с извинение. Пълна неспособност за свалки, дори и тези дето правят първата крачка и свалят момичетата.
Аз наблюдавам две много чести явления:
-или момчетата нищо не правят и за пълни льохми в свалянето
-или са супер брутални и свалят по много селски начин като се самоизтъкват и си личи просто колко са комплексирани

И двата варианта са много лоши. Златната среда все по-малко момчета успяват да яя нацелят. Та на момичетата им писва и подемат те инициативата, че ако остане да чакат на мъжете хахах
Аз свалям ако някой наистина ми допада много и виждам, че каквито и намеци да му правя он не загрява ич. Преценявам дали си заслужава, дали е льохав или просто не му е до свалки и така решавам дали да съм по-директна и да направя първата крачка.

10.   Към номер 6 от номер 3:
Ми той погледът си е поглед. Но нека бъдем честни - да хвърляш поглед към някого и да се интересуваш от него не означава едно и също нещо... Знаеш ли колко пъти съм бил прецакван? Уж ми се прави "знак с поглед", а когато отвърна на него, опитам да завържа разговор и покажа, че не съм безразличен към знака, момичето изведнъж се дърпа и аз оставам с пръст в уста... На мен ми е омръзнало от такива заигравания - ядосвам се, пада ми самочувствието, криво ми става. Никак не ми е приятно, че съм чувствителен, но факт...

12.   Странно, досега не съм го забелязал това.... Може би, защото мен гледат да ме натирят по-бързо, та да не им досаждам. Номер 4-не съм съгласен с твърдението ти, че срамежливите мъже може би ще бъдат по-добри бащи. Аз съм от по-свитите мъже, на 37 съм, но не мога да си представя мисълта да сменям пелени в 2 часа през нощта, или че това дете ще гълта парите ми и ще ме лиши от възможността да пътувам из Европа, с лека кола. Казвам свит, а не срамежлив, понеже ми стиска да заговоря жена. Но проблемът е, че не знам как да я заговоря. А и непрекъснатите откази, вече са ме направили и егоист