Искам я, но не знам как да подходя
Здравейте,
мъж съм на 32 и от няколко месеца се опитвам да покажа на едно момиче, че я харесвам, но не мога да се престраша и не знам какво да направя. Тя е по-малка от мен, на 26 е. Правя и различни подаръци и комплименти, наясно е, че я харесвам, но просто не знам каква стъпка да предприема от тук-нататък: да пробвам да я целуна ли, какво да сторя? Истината е, че ме е страх да не ме отреже и за това действам много плахо... а тя вероятно го усеща. Но пък не разбирам защо продължава да се вижда с мен, ако няма желание да я занимавам... малко съм объркан. Възможно ли е да ме чувства просто като приятел, при положение, че съм и правил подаръци и комплименти? Дайте ми някакъв съвет какво да направя, моля ви! Тези дни ще ходя в тях на гости и искам да съм по-смел и директен.

Коментари

1.   Виж, подаръците и комплиментите са ОК ако има повод, но с течение на времето стават досадни. Жената явно има интерес към теб, но просто е в реда на нещата мъжът да поеме инициативата за първата крачка. Правино си решил, че щом тя продължава да се среща с теб има интерес.
Ако си толкова срамежлив те съветвам да поканиш дамата на кино и ако има двойни седалки да вземеш такава. Ако няма просто се доближи много близо до дамата, „случайно“ постави ръката си на нейния крак, ръката през раменете и така нататък. На следваща среща я покани на вечеря, но у вас - сготви нещо богато на въглехидрати (прави щастив) - примерно спагети с доматен сос или пица, пусни хубав филм, приготви бутилка хубаво вино и действай!
Не хапе момичето. Ако е насаме с теб определено ще си мисли за повече. Важно е обаче да действаш сравнително бързо и със самочувствие. Не само целувка и да чакаш като теле в зеле сякаш не знаеш какво се прави, ами пусни ръка под блузата, опитай гърдите - големи хора сте, а после действай и по-надолу!!!
Кого чакаш?
И си приготви кондоми, защото липсата им ще е причина да прекъснете. Не се прави на монах, защото не си. Няма нищо лошо двама възрастни да правят секс и няма нормална жена на 26 г. да избяга от мъж, с когото излиза, защото човекът пожелал повече. Напротив. В 21 век жените отдавна сме разбрали, че сексът е и за нашия пол и сме намерили удоволствие в него. Най-вероятно момичето отдавна те чака да предприемеш нещо. И спокойно - само този път ще ти се наложи да си по-активната страна. След това тя ще ти покаже какво желае и също ще поема инициативата, но да - все още е прието мъжът да направи първата крачка, защото пък жените ги е страх все още да не си помислите, че са леки момичета. Теб те е страх от отхвърляне, нея я е страх да не я помислиш за лека жена. Седите и се гледате! Големи хора, стегнете се!
И последно - никога ама НИКОГА не излизай с жени, с които не се чувстваш желан, достоен и ДОСТАТАЧЕН. Ти си на възраст, в която мислиш вече за семейство и по-сериозна връзка и не можеш да си позволиш да излизаш с всяка. Жената, която излиза с теб трябва да ти дава чувството, че за нея е привилегия, важно да те види, че си желан и най-важното - важен за нея. Ако имаш чувството, че трябва да компенсираш с подаръци, това значи, че не е жената за теб просто.
И не гледай само красотата на една жена. Гледай как се чувстваш като си с нея, защото вече става дума за жената на живота ти, с която ще прекараш може би следващите 60 г.. Ами извинявай, но ТИ също трябва да се чувстваш специален и желан, за да създадеш семейство с някого.
Мисли значи - не си намерен на пътя. Ти си уникална личност и заслужаваш също отношение, внимание.
Ако жената те пренебрегва, ако си намира глупави оправдания да закъснява или да не се виждате, ако мъкне разни приятелки на срещите ви, ако избягва физически контакт ти просто спри да си губиш времето и енергията. Навън има 3,5 милиона българки, 3 милиарда други жени - все ще си намериш една като за теб

2.   Или те харесва, но и тя е няква срамежлива,
или просто й е скучно и иска да се сприятелява и да си приказвате.
Но след като не я познавам лично няма как да преценя и да ти кажа кое от двете е.

3.   Виж, подаръците и комплиментите са ОК ако има повод, но с течение на времето стават досадни. Жената явно има интерес към теб, но просто е в реда на нещата мъжът да поеме инициативата за първата крачка. Правино си решил, че щом тя продължава да се среща с теб има интерес.
Ако си толкова срамежлив те съветвам да поканиш дамата на кино и ако има двойни седалки да вземеш такава. Ако няма просто се доближи много близо до дамата, „случайно“ постави ръката си на нейния крак, ръката през раменете и така нататък. На следваща среща я покани на вечеря, но у вас - сготви нещо богато на въглехидрати (прави щастив) - примерно спагети с доматен сос или пица, пусни хубав филм, приготви бутилка хубаво вино и действай!
Не хапе момичето. Ако е насаме с теб определено ще си мисли за повече. Важно е обаче да действаш сравнително бързо и със самочувствие. Не само целувка и да чакаш като теле в зеле сякаш не знаеш какво се прави, ами пусни ръка под блузата, опитай гърдите - големи хора сте, а после действай и по-надолу!!!
Кого чакаш?
И си приготви кондоми, защото липсата им ще е причина да прекъснете. Не се прави на монах, защото не си. Няма нищо лошо двама възрастни да правят секс и няма нормална жена на 26 г. да избяга от мъж, с когото излиза, защото човекът пожелал повече. Напротив. В 21 век жените отдавна сме разбрали, че сексът е и за нашия пол и сме намерили удоволствие в него. Най-вероятно момичето отдавна те чака да предприемеш нещо. И спокойно - само този път ще ти се наложи да си по-активната страна. След това тя ще ти покаже какво желае и също ще поема инициативата, но да - все още е прието мъжът да направи първата крачка, защото пък жените ги е страх все още да не си помислите, че са леки момичета. Теб те е страх от отхвърляне, нея я е страх да не я помислиш за лека жена. Седите и се гледате! Големи хора, стегнете се!

И още нещо да знаеш, което може би ще ти даде повече смелост - ти и да протакваш нищо не променяш. Дори да те отхвърли жената (малко вероятно ако излиза с теб), то ти пак ще си в по-добра позиция от сега и поне няма да се хабиш напразно.
Нямаш какво да губиш - само можеш да се подобриш.
Или ще имаш приятелка другата седмица, или ще си сам и ще можеш да се концентрираш върху жените, които те харесват.
И още - не се хаби с подаръци и комплименти в началото на връзката ти, а ги запази за жена си един ден. Ти трябва да си достатачен на една жена, за да тръгне с теб. Ако ще примамваш жена с подаръци, то ти създаваш нереалистични очаквания и тя ще мисли, че цял живот ще я заливаш с подаръци и комплименти. Подаръци и комплименти са само при случай или стават част от ежедневието или още по-лошо - привличаш меркантилни жени така. Толкова ли нямаш самочувствие, че тряба да компенсираш с такива неща?

4.   Виж, подаръците и комплиментите са ОК ако има повод, но с течение на времето стават досадни. Жената явно има интерес към теб, но просто е в реда на нещата мъжът да поеме инициативата за първата крачка. Правино си решил, че щом тя продължава да се среща с теб има интерес.
Ако си толкова срамежлив те съветвам да поканиш дамата на кино и ако има двойни седалки да вземеш такава. Ако няма просто се доближи много близо до дамата, „случайно“ постави ръката си на нейния крак, ръката през раменете и така нататък. На следваща среща я покани на вечеря, но у вас - сготви нещо богато на въглехидрати (прави щастив) - примерно спагети с доматен сос или пица, пусни хубав филм, приготви бутилка хубаво вино и действай!
Не хапе момичето. Ако е насаме с теб определено ще си мисли за повече. Важно е обаче да действаш сравнително бързо и със самочувствие. Не само целувка и да чакаш като теле в зеле сякаш не знаеш какво се прави, ами пусни ръка под блузата, опитай гърдите - големи хора сте, а после действай и по-надолу!!!
Кого чакаш?
И си приготви кондоми, защото липсата им ще е причина да прекъснете. Не се прави на монах, защото не си. Няма нищо лошо двама възрастни да правят секс и няма нормална жена на 26 г. да избяга от мъж, с когото излиза, защото човекът пожелал повече. Напротив. В 21 век жените отдавна сме разбрали, че сексът е и за нашия пол и сме намерили удоволствие в него. Най-вероятно момичето отдавна те чака да предприемеш нещо. И спокойно - само този път ще ти се наложи да си по-активната страна. След това тя ще ти покаже какво желае и също ще поема инициативата, но да - все още е прието мъжът да направи първата крачка, защото пък жените ги е страх все още да не си помислите, че са леки момичета. Теб те е страх от отхвърляне, нея я е страх да не я помислиш за лека жена. Седите и се гледате! Големи хора, стегнете се!

И още нещо да знаеш, което може би ще ти даде повече смелост - ти и да протакваш нищо не променяш. Дори да те отхвърли жената (малко вероятно ако излиза с теб), то ти пак ще си в по-добра позиция от сега и поне няма да се хабиш напразно.
Нямаш какво да губиш - само можеш да се подобриш.
Или ще имаш приятелка другата седмица, или ще си сам и ще можеш да се концентрираш върху жените, които те харесват.
И още - не се хаби с подаръци и комплименти в началото на връзката ти, а ги запази за жена си един ден. Ти трябва да си достатачен на една жена, за да тръгне с теб. Ако ще примамваш жена с подаръци, то ти създаваш нереалистични очаквания и тя ще мисли, че цял живот ще я заливаш с подаръци и комплименти. Подаръци и комплименти са само при случай или стават част от ежедневието или още по-лошо - привличаш меркантилни жени така. Толкова ли нямаш самочувствие, че тряба да компенсираш с такива неща?

5.   На 32, а не знаеш как да се държиш с жена?

6.   трябва да я поканиш някъде, където е за двойки. киното е най-безопасно, но задължително вечерна прожекция. след това задължително питие. направо бар също е добре, но истински бар, вечерно време, не кафенце. трябва ти алкохол, това е. аз не се смятам за срамежлив, но не помня да съм имал случай да забърша женска сутрин или по обед. нещата стават вечер след поне малко алкохол. и една бира може да е достатъчна. не е до опиянението, а по-скоро до по-свободната обстановка. в никакъв случай не тръгвай да и се обясняваш!!! ако ти откаже два пъти такива по-интимни излизания значи няма желания към теб и по-добре да се насочиш към друг обект. спри с подаръците и комплиментите, ангажиращо и плашещо е.

7.   От автора: Благодаря ви за отговорите! Проблема е, че е доста противоречив характер и аз се чувствам малко объркан. Мени си мненията доста често и понякога оставам в заблуда. Например - има желание уж да ходим някъде, но после решава, че вече времето не било хубаво или не знам каква друга причина и отлага. И все се случва така, че не мога да се видя насаме с нея, имаме общи приятели и най-често и още едно момиче е с нас... а аз се чудя как точно да я поканя да излезем само двамата без това да изглежда прекалено прибързано. Друго, което ми прави впечатление - ходим някъде на дискотека и аз настоявам да я почерпя.... тя обаче си държи да си плати и рано или късно ми дава пари и настоява да ги взема, иначе щяла да ми се разсърди... хващам такси, плащам и настоява да ми даде половината пари.. ей за такива неща винаги настоява. Вече ме е страх да не ме е приела само като приятел, ама тя не би трябвало да е толкова глупава след комплиментите и подаръците и трябва да е наясно, че я харесвам. Обаче ей това й често сменяне на мнението в последния момент и понякога леко несериозно отношение доста ме притеснява - пример: уговаряме се да дойде някъде, но се успива, казва ми да вляза един си в колко часа във фейсбук да се уговаряме за нещо, а не влиза... тия неща мен доста ме засягат, а на нея сякаш това не й прави впечатление.
Според вас ако потърся близост с нея когато с нас има и трети човек дали това може да я накара да действа предпазливо? Все нещо става и все е навита да се видим и само двамата, а в последния момент нещо друго решава.... и аз вече трудно издържам да чакам удобен момент.

8.   Какъв трети човек, ве? Телефон нямаш ли? Обаждаш се и казваш "хайде да се видим двамата на... ". Ако откаже след няколко дни повтаряш. Ако пак откаже спираш да се зориш и отиваш на психолог да се оплакваш от детството си.

9.   От автора до номер 5: Щом пиша тук, значи представи си, явно не знам как да се държа. Колкото до номер 8: Избягвам да и звъня на телефона, защото момичето си има проблем с едно нейно бовшо гадже, което си мисли че е негова собственост и и гледа телефона и я ревнува... Не мисля да го намесвам тоя, защото тя няма чувства към него и не му казва като излиза някъде с мен, а и не е длъжна. Явно си е такава и не може директно да му кабе, че е свободна да се вижда с който пожелае, но на мен не ми севлиза там в излишни филми и си комуникираме през фейсбук... Тя така или иначе често си държи телефона изключен.

10.   Щом до 32 не си се научил - никога няма да се научиш. На мен тези неща ми се удаваха и на 16. Хем тогава нямахме нито телефони, нито скайпове - явяваш се пред момичето и говориш в прав текст.

11.   Авторе, странни работи с телефона, но здраве да е. Толкова ли е трудно да я поканиш на живо!??? И трима да сте излезли, викаш я настрана за малко САМО нея и я каниш!
Ж41

13.   Авторе, според мен гаджето й не е бивше... какви са тези бивши, които ще ми гледат в телефона и ще си имам проблеми, хайде моля ти се. Не ти ли светва, че това отлагане на срещи и мотаене предполага, че тя още не е пуснала клона, на който се държи и в същото време се е хванала за следващия. Моят съвет е да спреш дая търсиш. Така ще има време да си реши проблемите и ако осъзнае, че държи на теб, вярвай ми, ще те потърси.
Doriana

14.   Номер 10-Вместо да се хвалиш, че тези неща са ти се отдавали още на 16, по-добре дай някакъв съвет на момчето. Но такива като Вас, ви бива само да се присмивате на мъжете, които нямат успех с жените. Ако ви поискат съвет и веднага почвате да увъртате. Разбираемо е-не желаете да казвате как действате, понеже Ви е страх, че може да си вкарате автогол.
Номер 5-Представи си, и аз не знам как да се държа с жените. А при мен е по-зле. На 37 съм.

15.   Спри всякакво общуване - тя крие нещо от теб и затова не те допуска. Даже ако можеш я накарай да те ревнува - кажи че си падаш по една приятелка, даже за съвет я питай. Но се прави на разсеян и зает - не я търси така поне седмица - и виж реакцията и - по нея ще съдиш.

16.   Мъж съм над 35г. , подкрепям коментар номер 13, само да допълня: както и да се развият нещата - спри се с подаръците и неуместните комплименти - не ти помагат!

17.   От автора до номер 13: Ние се засякохме с въпросното й "бивше гадже" на един купон и той изчака да ме хване насаме докато пуших и почна да ме разпитва от къде съм я познавал, че не му било приятно да я занимавам и т. н. С течение на времето тя пред една наша обща позната каза, че са ходили с този въпросния но са скъсали, само, че той още в ревнува. Не мога да твърдя дали наистина е така, но е факт, че тя зад гърба му пак се вижда с мен. Нямам желание да се вкарвам в разни филми и глупости, но и не мога да оправдая такова поведение, ако не са заедно този да я контролира и да дръжи сметка с кой да се вижда.
Номер 14 - благодаря за подкрепата! Благодаря и на всички, които пишат сериозно по темата!