Аз ли сбърках или Тя иска прекалено много
Като за начало бих искал да кажа здравейте и да споделя историята, която не ме оставя да спя спокойно в нощите.
Преди няколко месеца приключи дългогодишната ми връзка с любовта на живота ми. Аз съм на 21, а ТЯ е на 22.
Всичко започна още от ученическите години, когато се влюбих в нея. По това време тя си имаше приятел, но пък след време избра мен и нещата се случиха като на приказка. Един ден говорейки си с нея разбрах, че иска да учи в чужбина, а аз нямах никаква представа какво ще правя за напред. Тъй като доста бях хлътнал си казах, че и аз ще уча и така дойде моментът в който заминахме за чужбина и заживяхме заедно с нея и още един приятел. Съвместният ни живот в чужбина продължи малко повече от година докато не дойде това, от което най - много се страхувах - РАЗДЯЛАТА.
В началото нещата бяха страхотни дойдохме тук ( в чужбина) края на Август месец след може би около 2 месеца тя успя да си намери работа и започна да работи в един ресторант. И така започнахме да учим в началото само език и тя да работи, а аз все още нямах работа. Стана месец декември и искахме да се приберем аз много държа да се видя със семейството си и искахме заедно със моето семейство да и вземем билет изненада за Коледа... Когато споделих на моето момиче, за да може да вземе почивка от работа тя се зарадва в началото говори с майка и искаше да се прибере.. но после след малко размишляване реши, че ще е по - добре да остане тук и да поработи пък и се оказа, че не и дадоха отпуск... Аз успях да се прибера а тя остана тук.. След време това доста се отрази и каза, че винаги е на 2 ро място, че не може да го преглътне и започнаха караници, а всичко, което исках е да се приберем заедно при семействата си и да си починем... стана вече месец март моят баща имаше юбилей и много искаше да си отидем и двамата с нея да го уважим и все пак малко са хората доживели 2 ри юбилей... Бяхме приключили вече с ученето на определено ниво и имахме малка почива.. да, но тя отново отказа да дойде и реши, че пак ще е по - добре да остане, за да не изпуска пари, а аз я убеждавах просто да си вземе 5, 10 дена почивка ида се приберем... Отново се наложи да си отида сам и това доведе до нови скандали…. Прибрах се а на родители ми им предстоеше пътуване до съседна страна (близо до тази, в която аз и моето момиче живеехме)..
Въпросното момиче в същия период от време не беше почива от доста време от работа и реших, че ще стане супер да отидем до другата държава хем ще успея да видя родителите си, хем тя ще може да си отпочине от цялото това натоварване. Да обаче там прекарахме два дни с нея нашият съквартирант и моите родители… Вечерта преди да си тръгнем се случи така, че отново се скарахме и тя сподели, че не може да издържа с мен, защото отново е на второ място и цели два дни сме прекарали заедно с родителите ми и иска да ме напусне… как съм могъл тя е имала нужда от почива само двамата… така се случи, че успяхме да се оправим и останахме заедно….. А искам да вмъкна нещо и това е, че никога не съм се държал лошо с нея… винаги съм се грижел за нея. Забравих да споделя, че аз започнах да работя в една „кетеринг“ фирма. Момичето работеше повече от мен защото и заплащането на часовете ни беше различно пък и моите родители успяваха да ми помагат по някакъв начин финансово. Затова винаги гледах да оправя стаята да изчистя да приготвя вечеря, тя също готвеше доста често, но никога не съм я карал на сила и в оправянето на стаята и чистенето я бях отменил напълно, за да може да работи и да учи само… защото аз работех по- малко и имах повече свободно време. Грижехме се един за друг доста пъти се е случвало да и изгладя блузи или ризи, защото закъснява за работа ако видя, че е много изморена се грижа за нея искам да и направя нещо да хапва, докато си почива и прочие.. Излизахме на разходки обичах да я прегръщам и да се грижа за нея, защото тя беше моето момиче и въпреки, че е с година по – голяма от мен си я чувствах, като малкото ми момиченце и полагах всякакви грижи за нея…
Част от работата ми включва и пътувания до чужбина с влакове сервиране на напитки и храни във влак.. Случи се така, че отидох два пъти до чужбина с влак, в който сервирам вечерта ни настаняват в някакви хотели и на сутринта обратно същата процедура… да обаче на нея това не и се понрави и си мислеше, че правя някакви глупости с колежки и тем подобни. Имаше скандали след което заявих, че няма да пътувам повече ще взимам само работа в града, в който живеем.. Дойде време да държим изпит, за да защитим нивото на език и да започнем да учим в университет. Аз успях да взема моя изпит.
А те не успя…. Лятото успяхме да се приберем и да отидем на море заедно, тя обаче трябваше да се прибере по – рано защото имаше поправка на изпита … последваха отново скандали и прочие, че аз съм там и, че когато съм тук с нея не искам да отида никъде ( на дискотека), а събирам пари, като се прибера там да купонясвам… разбира се аз се прибирам заради семейството ми и когато мога се виждам с приятели навън на по бира…
Прибрах се и много исках да отидем някъде тя също имаше голямо желание събирах пари и бях подготвил изненада за 4 дни в Рим … забравих да спомена, че тя не успя отново да вземе изпита и аз започнах университет беше ми доста трудно един ден бившата приятелка на нашия съквартирант ни покани на рожден ден.. (да я наречем Ваня)… обаче моето момиче отново не пожела да дойде след работа може би защото не харесва Ваня веднъж се спречкахме и заради нея … та както и да аз я попитах дали ще е проблем ако отида да я уважа и ако ще и е неприятно да сподели няма да отида ще остана с нея… Момичето с което живеех каза, че няма проблем… да отида след като се прибрах се скарахме отново… А съквартирантът ми беше поканил въпросната Ваня на следващия ден вкъщи и тогава вече аз изядох големия скандал отново.. тогава започна раздялата, която и до ден днешен не ми дава покой… Искаше почивка защото съм знаел, че и е неприятно това друго момиче и не съм направил нищо по въпроса, непрятното момиче да дойде в дома ни как съм могъл да я допусна и така започна паузата през това време аз не бях на себе си беше изключително трудно с университета и работата а тя не спираше да излиза и излиза… правех и изненади купувах рози палех свещи… да но не помогна единствения отговор беше, че след като сме скъсали съм си размърдал задника…
Никога не съм намирал материалното за толкова важно, важното за мен беше да се грижа за нея и успявах.. На рождения и ден бях измислил изненада тя беше в един клуб с приятелки и не пожела да присъствам аз отидох дадох и и направих изненадата, която бях подготвил а тя дори не ме покани да пийна чаша вода.. дори когато и честитих като и написах съобщение не ми отговори…. Дойде денят в който си сложи парола на телефона един ден успях да я рабия и разбрах, че излиза с друго момче и според това което прочетох доста умишлено си се забиваха… А тя твърдеше, че са само приятели и приятели… дойде момента, в който се карахме за това, че постоянно излизаше не и ли мина вече тази пауза започна да се държи ужасно казвайки неща от сорта на ти не си мъж, нямаш топки, ти си женчо, бившия ми приятел имаше 5 лв в джоба и ми купуваше роза въпреки това…
А аз се опитвам да я навия да отидем до Рим двамата и да оправим нещата, но тя отказваше…след известно време не се прибираше каза, че ще ме напуска ще живее другаде и един ден отново каза, че няма да се прибира когато и се обадих вечерта тя не ми вдигна само пишеше луд ли си остави ме на мира а у.. на сутринта се прибра и отново успях да разбия паролата и…. и тогава се вкамених… вдях, че е спала с това момче и прочие.. тогава и казах да си събира нещата и да се маха… всичко се случи за ден а тя твърдеше, че е влюбена в него.
след време дойде до вкъщи и каза, че би дала живота си да оправи нещата простих и на същата вечер остана вкъщи и казах, че трябва да ми докаже, защото не и вярвам остана вкъщи и на следващия ден ми каза, че не може така чувства се зле и иска да сме само приятели… Поговорихме и причината била постоянните ходеници от моя страна в България не била на 1 во място… и така до ден днешен тя е добре и всичко и е на ред, а аз не спирам да мисля … и мисля… аз ли сбърках???
Извинявам се за правописните грешки…. 

Коментари

1.   Така е просто нещата свършват, просто това не е човека за теб. Какво значи тя да е на първо място, в живота има много неща, работа, близки, неможе да сте все постоянно зааедно..

2.   Авторе, не си ли се замислял, че момичето не е имало нужда да ти угажда и да ходи до България. Юбилей е годишнина на всеки 10 г. В живота си човек има поне 5 или 6 юбилея. Не ти ли е хрумвало, че момичето е искало да работи, защото сама си изкарва парите и никой не й помага? По-голяма помощ е да оставиш някого да си почине, отколкото да чистиш вкъщи. Защо да си прекарва и без това малкото отпуска в угаждане на твоите желания за почивка в България? И защо е трябвало да прекарвате няколко дни с родителите ти, вместо да сте само двамата? Извинявай, но ти ми звучиш като егоист и мамино синче. От това, което си написал, никъде не става дума за това ти да почиташ нейните родители - винаги твоите са на първо място. Какво си очаквал? Държал си се като лайно и момичето постепенно е спряло да те обича. Тя ще си тръгне, а ти ще я преживяваш 10 г.

3.   " дойде момента, в който се карахме за това, че постоянно излизаше не и ли мина вече тази пауза започна да се държи ужасно казвайки неща от сорта на ти не си мъж, нямаш топки, ти си женчо" - тя ти го е казала ясно, какво още търсиш при нея? Бий й шута, защо се занимаваш с кифли? Намери си сериозно момиче.

4.   Проблема е в теб, историята е същата като на един мой приятел, който отиде да учи в Холандия. Проблема е че много се вживяваш, давал си и всичко, бил си домакиня. Човече забрави я, щом те е оставила заради друг ясна е работата.. никога повече няма да е твоето момиче. Млад си, завърши си образованието, реализираѝ се. Знам че е лесно на думи, но живота продалжава. Дистанцирай са от нея, право се че не ти пука, бъди силен. Постарви си цел, че тя ще съжалява след време. И аз като бях на 20 имах приятелка, която мислех за любовта на живота ми. Когато ме заряза заради един моторист бях се побъркал. Не можех уж без нея. Тогава и казах, че един ден ще съжалява. Направи и дете, остави я. След бременноста надебаля. И така 8 години след това ми писа - беше прав. Но от това че се разделихме спечелих аз. Срещнах друга жена с която сме все още заедно. Щасливи сме, имаме си дом. Финансово сме много добре и т. н.

5.   Ох, човек, ако реално се държиш тоооооооолкова романтично много малко хора се държат така тя губи не знам защо е такава, но не вини себе си. Имах приятелка, която е като модел и е умна и само чака момчетата да я обикнат както ти разказваше за своята приятелка и ги зарязва... За жалост има такива хора, не се отказвай, с такова поведение ще ти се лепят като мухи и все някоя ще обикнеш... Родителите ти са винаги до теб а тя след като не иска да отиваш при тях... Тя те е дърпала надолу...

6.   От АВТОРА :
Доста е дълго и така и не споделих всичко, в случая споделям грешките ми или нещата, които бяха причина за раздялата ни от моя страна..
Всичко беше супер, когато пристигнахме в чужбина. Излизахме разхождахме се, но с времето всичко това се променя започва работа университет и излизания дискотеки от моя страна просто няма ги тези възможности...
Правех всичко възможно да и помогна, защото да работех, но изкарвах пари, с който да живея нормално без много дискотеки и прочие и всичко което исках е да сме заедно дори и по цял ден вкъщи не можех да и помогна финансово защото исках и аз да уча и същевременно работя тя също...
Вярно, че се прибирах в България, но исках да е с мен всеки път и обичам семейството си, но това, че се съм се прибрал без нея, не означава, че я обичам по - малко. Та аз постоянно и пишех по телефона и поддържахме постоянна връзка...
Просто каза, че това е убило всичко аз и казах, че няма да го правя толкова често все пак беше първа година в чужбина а и имах нужда да се отърся от целия стрес.. Исках да остана тук за изминала Коледа с нея, защото просто знаех, че я обичам и искам да съм с нея, но така и не се стигна до там, защото нещата приключиха преди това..
А и след като дойде и искаше да оправим нещата и след ден отново реши, че не иска да е с мен поддържахме връзка около седмица, но разбрах, че продължава да се вижда с въпросното момче и отново твърдеше, че е само приятелка с него, така както иска да бъде и с мен.. Единственото, което ме измъчва е дали не направих грешка с прибираниците в България, макар, че исках да бъде с мен всеки път.
И това ли е глупавата причина, поради която съм изгубил моето момиче, защото не ми дава покой и не мога да се фокусирам върху нищо сънят ми не е пълноценен..

7.   Не мисля, че си сбъркал. Това, че се е върнала, го очаквах. Ти за момичето си останал на второ място, така че нямаш работа с нея. Намери си занимания - тренирай, някаква компания (не се изолирай само с българи обаче). Бъди най-добрата версия на себе си и не се тормози за госпожицата. Пътищата ви са се разделили и сте стигнали до логичния изход - да не предпочиташ измамната сигурност на една връзка, в която скандалите са определящо от а-до-я? Ще си намериш по-подходящо момиче. От опит ти казвам. Колкото и мрачно да изглежда сега, светът не се свършва с тази девойка. Тя си е права за себе си и ти прави услуга на теб по този начин. Така вече си свободен от този каиш и можеш да се развиваш в твоята си посока!

Дерзай!

8.   Много ужасна история. Съчувствам ти, защото докато четях се поставих на твое място. Честно казано, единствената ти грешка е, че си я обичал прекалено много. А, от там следват и вече прекалената загриженост, правил си доста неща за нея. Не всеки би искал да те заведе на почивка в Рим, а ти да се превземаш и да отказваш... На мен примерно никой не ми се е доказвал така. Виждам, че си страхотно момче и ще бъдеш мъж-мечта за много момичета. Просто така сте се разминали. Ти си давал повече във връзката ви, отколкото тя. Тя пък от своя страна не е осъзнала какво има до себе си, приемайки те за даденост. Според мен тя винаги е търсила лошото в теб, незнайно по каква причина. Винаги е казвала, че е била на 2-ро място, а историята говори друго. Ревнувала те е от колежки и приятелки, а се оказва, че е било напразно, защото никъде в текста, аз не видях и намек, че си имал вземане-даване с някоя. В други случаи, пък, виждам, че направо си е изсмуквала нещо от пръстите, само и само, пак да бъдеш виновен за нещо. Според мен е развила някакви комплекси, защото тя не е взела няколко изпита, а ти да. Тя не е влязла в университет, а ти да. Ти получаваш допълнително финансова помощ от родителите си, а тя не(сблъскала се е изведнъж с голямата отговорност да изкарва парите сама, без ничия помощ). А, според мен, тя страшно много се е стремяла към тези неща.

Не я виня, тя за себе си, също няма вина. Просто тези чувства са били вътре в нея. Чувствала се е неоценена, недостатъчно добра. Може би се е сравнявала с теб. Това е просто стечение на обстоятелствата. Единствено я виня, за това, че те е разигравала толкова време. Тя с ясното съзнание, според мен, се е зарибявала с другия, докато е с теб, знаейки до къде иска да стигне. Тоест, имало е и емоционална изневяра. Но, прости и, и я остави в миналото. Животът е твърде кратък да се депресираш за неща, които не можеш да промениш. Сигурна съм, че ще намериш някоя много по-добра, защото я заслужаваш. Само че, това ще дойде от само себе си, когато най-малко очакваш.

Надявам се да съм помогнала. Успех!

Depravity

9.   Пич, колкото и да се стараеш и да я искаш, не виждаш ли, характерът и е такъв че от мравката прави слон.
Още си в ранните 20 години, а какво ще се случи на 30, на 40, ами като имате и дете?
Изглежда и тя не знае како иска. Може би в съзнанието постоянно и проблясват разни идеали и цели, ту- успех в работата, - ту успех в образованието, после пък и проблясва че има теб и така нататък.
Проблема не изглежда да е в теб.
Ако в тази ранна възраст започнеш да угаждаш на всичките и прищявки какво ще стане в последствие?

10.   Пич, колкото и да се стараеш и да я искаш, не виждаш ли, характерът и е такъв че от мравката прави слон.
Още си в ранните 20 години, а какво ще се случи на 30, на 40, ами като имате и дете?
Изглежда и тя не знае како иска. Може би в съзнанието постоянно и проблясват разни идеали и цели, ту- успех в работата, - ту успех в образованието, после пък и проблясва че има теб и така нататък.
Проблема не изглежда да е в теб.
Ако в тази ранна възраст започнеш да угаждаш на всичките и прищявки какво ще стане в последствие?

11.   Ех бате, какво знаеш ти, на 21 и на 22. Животът е пред вас, и пред двамата. И да, не си бил готов да създадеш семейство. Кротни се. Ходили сте в чужбина. Да слугувате на чужденци и да 'чукате' пари. Има нещо важно - разделяли сте се, заради родителите ти. Изпуснал си контрола над мацката и след това няма връщане. Разгадала те е доста бързо и вече си и станал безинтересен. На жените също им е любопитно да ти влязат под кожата и да те опознаят, когато това стане факт - има вероятност да се огледат настрани. НЕздравословната среда - в чужбина(или в София, за които не са оттам) само стимулира подобно поведение, а после няма връщане. Е стига да си мъж на място. А аз вярвам че ще намериш сили, за да се проявиш като такъв. Все пак още си доста млад. Почти не си мъж дето се вика. Добре е да се грижиш за родителите си и да мислиш за тях, но вече да поемеш и самостоятелен път в живота. Дето се вика - излязъл си от бащиното огнище и си попаднал в лапите на друго огнище и то те е поопарило. За да не става друг път, поучи се от опита и започни сам да се държиш като мъж, сам да създаваш стабилност. Тогава ще се редят на опашка при тебе. Жените, все пак са си жени и те искат подсъзнателно мъжко рамо на което да се облегнат. Малко сте прибързали с дългото странстване в чужбина. Мога да ти кажа, че това не е твоето момиче. Ако наистина мислиш, че е толкова важна за теб - постарай се да отидеш там където няма да те намери, изчакай определен период от време, горе долу колкото е продължила връзката ви. А то става дума за 2-3 години предполагам - нищо време. След това, направил изводите си от ситуацията ще бъдеш готов да създадеш истинско семейство. Желая ти успех. неъв си чичак. От твоя гледна точка :)

12.   Ти младежо си в грешка, твоето момиче иска мъж с топки, тоест мъж който да тропне на масата да изкомандва какво ще се случи и да не държи много много на нейното мнение, защото сам виждаш тя изказва обратното на своето мнение, казва можеш да идеш на рождения ден а истинската й мисъл е била: не ходи в никакъв случай. Тоест тя е искала да тропнеш да я накараш да се облече и да идете двамата. Всъщност можеше и да постъпиш като мъж под чехъл и да останеш хванат за полата й в къщи, но надали щеше да те уважава повече от колкото сега.

14.   Ей момче, личи си от километри, че си свестен!! И изобщо НЕ мисли, че причината е в теб! С приятеля ми също живеем заедно в чужбина и въпреки това често се прибирам да виждам моите родители и НИКОГА не е имало проблем за него това!!! Остави я, явно не е за теб, а и да знаеш, че е спала с друг и да ти каже, че е влюбена в него и ти да я приемеш обратно... без коментар.. Учи си, завърши си университета, ще си намериш добре платена работа и изобщо не се занимавай с нея!

15.   Уважавай и цени родителите си, но при такава ситуация можеше да измислиш нещо което е перфектно за теб и любимата.
За това е любима.

16.   ОТ Автора до номер 2.. :) оценявам коментара ти, но преди да съм написал ситуацията с нейните родители малко кофти да се съди.
Та момичето има майка и сестра а с баща и не се е виждала от години сложно е.
Майка и ни беше на гости за повече от 2 седмици в един и същи апартамент.
НИКОГА не съм имал нищо на против за това, че тя е там или не, защото сме избягали на километри от родината и семейството. И Когато дойде при нас видях как моето момиче сияеше и беше изключително щастлива от това, че се вижда с нея, а щом като тя е щастлива, значи и аз съм щастлив.
А колкото до юбилей не говорим за 20 годишен а за 50 годишен юбилей нали малко такова изплюване на коментара, но все пак благодаря ти :)) Знай само, че се стигна наистина, че в момента, в който не се разбирахме ми сподели също, че аз живея нейната мечта. - да учи това, което аз уча в момента.
И проблема беше точно това, което ТИ драги чиатателю и това е, че именно съм я оставил сама..
Така и исках да прекараме изминалата Коледа заедно, но тя така и не пожела. Защото се скарахме преди това и се разделихме.
До номер 12. Проблемът беше в това, че беше на работа до определен час иискаше да дойде след това, но имаха може би някаква дръзка между тях и така и не искаше и споделяше, че не и е приятна тази т. нар (ваня) и как съм можел да отида..
За самия рожден ден грешката е в мен, че така и не я разбрах, че всъщност не харесва въпросната рожденичка и аз трябваше да остана с нея. :)) Благодаря за всички мнения :))

17.   Отново досаднив автор

18.   Автора :) Искам първо да благодаря на всички за мненията, които изказахте, защото близък човек, човек, който наистина държи на теб може би винаги ще каже, че си прав. :)
А колкото до горенаписаната история писах я в момент на малка ярост или самотност и прочитайки я в момента изглежда така сякаш се оплаквам само, изкарвам се жертва и съм твърде зависим от родителите ми. И звучи всякаш е написана от момче в 7 клас не говоря само за "навивам я", "а у " това са думи, изрази по скоро някакви тинейджърски изказвания, които съм правел преди години и може би доста от читателите добива грешна представа за мен мисленето и държанието ми.
Смея да твърдя, че определено знам как да се грижа за едно момиче.
Това, че съм се прибрал на няколко пъти в Родината си не означава, че не съм готов за семейство или съм мамино синче, както някои от коментиращите твърдят.
Не искам да бъда изкаран като ангел, защото всеки е човек и греши и аз също съм допускал грешки. И като изключим всички караници и причини за раздялата тя също знаеше как да се държи с мен обичаше да ме прегръща и да показва любовта си и може би това е причината, поради която аз все още мисля да раздялата знаейки, че съм загубил един прекрасен човек.. :)) В момента съм в чужбина работя и междувременно уча. И малко са хората които са в чужбина и нямат желание да се приберат да видят семейството си. Имам родини в чужбина, които са там с децата си.. въпреки това те също имат ужасно желание да се приберат да видят своите родители. Това прави ли ги мамини синчета??
Проблемът беше, че аз наистина държах на нея и знаех, че не мога да я издържам, защото уча и не изкарвам толкова много пари.. това което исках е заедно да се бутаме и да вървим на горе да изучим и да създадем един мечтан живот и за двамата, защото момичето има доста труден живот и исках да и осигуря такъв за вбъдеще и знаейки, че с финанси докато уча не мога да и бъда огромна подкрепа успявах да се грижа за нея по всички възможни начини..
Но може би това, че я оставих първата Коледа сама и след това отново беше тук я е отдалечило от мен.. Защото е сама тук и работи доста и това, че я оставих сама на няколко пъти, макар и да исках да бъде с мен.. Е в крайна сметка въпросът ми е и аз съм човек допускащ грешки.. исках да ги оправя, но закъснях ли??? Трудно ли беше да ме разбере и да ме остави да и покажа, колко много държа на нея??

19.   До автора. Колкото и да допълваш историята си, на нас по ясно няма да ни стане. Все пак ти разказваш това, което ти смяташ, че е станало, а всички знаем, че една история, за раздяла има 3 гледни точки. Едната е твоята, която ти ни разказа, другата на човека за който ни пишеш, и третата е на приятелите ви, който са видели всичко отстрани. Ще се опитам да ти дам съвет водейки се по написаното от теб. Това, че обичаш родителите си, че ти липсва България е чудесно:)От написаното от теб не останах с впечатление, че си мамино синче, а просто, че държиш на семейството си, в което няма нищо лошо. Тя се е чувствала на 2 ро място заради родителите ти, ако това, че си я канил с теб да се прибере, а тя не е искала, е вярно, както и, че ти е казвала, че няма проблем да се прибереш сам, то тогава не виждам защо се е чувствала така. Тя уж не те е карала да избираш, а после се е чувствала пренебрегната. Поведението и е малко лигаво, и обсебващо. От написаното от теб останах с впечатление, че тя е искала света да се върти около нея, тя да е твоята вселена, тя да е на първо място, тя да е най важна за теб при всякакви обстоятелства. Опитвала се е да бъде либерална, като те е пускала навсякъде без нея, а после ти го е изкарвала през носа, видиш ли ти как не се сети да не ходиш. С такива хора трудно се живее. Те искат да се четат мислите им, а не да ги слушаш какво говорят. Питаш дали си виновен, не не си. Тя не те обича вече, и затова сте се разделили. Дали е спряла да те обича, заради прибиранията ти едва ли. Когато двама човека се обичат, те правят конпромиси един към друг и рано или късно стигат до консенсус. Ако тя още те обичаше, щеше да те разбере защо е важно за теб да си на юбилея на баща си, а защо не и да дойде с теб само и само да те направи щастлив. Това е любовта и двамата да се опитвате да се правите щастливи, а не само единия да трябва да се съобразява с другия. Тя си е представяла почивка само двамата, подаръци, цветя, рози. Ами супер, но колко пъти се опита да направи за теб нещо, което пък ти обичаш много. Или защо тя не организира почивката ви само за двама. Малко объркано го написах, но надявам се да си разбрал, в една връзка има двама човека и при разпада и има двама виновни. Не се чувствай единствения виновен, тя се е опитала да се изкара жертва, че ти имаш нужда да се прибираш и избираш да го направиш, пред това да останеш с нея, но изобщо не се е замислила, че тя пък е избрала да не дойде с теб, явно и ти не си бил на първо място за нея. Да се бориш ли за нея, не всичко вече е друго и счупеното не се лепи. Продължи напред завърши си и ще видиш, чакат те още много хубави неща, и там някъде е и твоето момиче, това което няма да те кара да избираш между нея и семейството ти, това, което ще иска да е с теб въпреки недостатъците ти.

20.   В коя държава сте ако не е тайна?