Да спра ли да уча? Или да се мотивирам да продължа?
Здравейте, 1 курс съм , втори семестър в един университет по туризъм. От както започна обучението съм в някаква депресия. В някакъв разрез със желанията си и себе си. Изобщо не ми е интересно и изглежда, че никога няма да работя по специалността си. Имам слаб резултат с оценките, просто защото не ми е интересно, това малко или много се отразява на самооценката ми и на качеството ми на живот. Все си повтарям, че с времето може да ми стане интересно, че трябва да продължа, но вече изобщо не намирам смисъл. Интересувам се от история , психология. Не знам дали въобще е възможно да се преместя.

Коментари

1.   щом си първи курс не си инвестирал много и е по-добре да спреш. не те съветвам да записваш история, у нас преподавателите са много слаби. най-добре е в чужбина да учиш. не защото е толкова по-добро самото образование, а защото от общуването с друга култура ще научиш много. отделно, че не е по-скъпо.

2.   Като се интересуваш от история и психология, какво правиш в университет по туризъм?

3.   Автора: извинявам се, че не съм го публикувал в "образование" станала е грешка.

4.   @2 Защото ако запише история и психология, повече от сервитьор/ка няма да стане

5.   Кандидатствай на ново история или психология.
Да изгубиш 1-2 години е нищо.
Важното е да откриеш това, което те прави удовлетворена и щастлива.

Успех.

6.   Аз лично не бих учила такава специалност, тъй като видях какво се случва с такива хора. Хващат ги в някоя туристическа агенция, където се налага да ходят често по командировки, отделно ги използват и за каквото друго падне. Т. е. - ако нямаш връзки те гърбят. Какво друго можеш? Търси си лека и спокойна работа, виж в джобса какво е актуално. С туризъм никога няма да си си у дома, а това писва, особено след 30г.

7.   Хах.. Номер 5 ме направи жена, а номер 1 мъж, при положение, че никаде не съм писал какъв съм. Както и да е, няма значение. Мъж съм и проблема е, че съм на 25.. Дали найстина не е малко късно да се местя?

8.   Ми не, не е късно, защото след като това не ти харесва, та чак те депресира, значи 100 процента няма да го работиш. А с това "малко късно" се изказват обикновено хора, които си мислят, че живота свършва на 30.
А ти паралелно с ученето гледай и да вадиш пари от някъде.
Има хора и на 50 записват висше. Какво толкова.

н.5

9.   щом не ти е интересно, сигурен си, че не искаш да се занимаваш с това, не виждам причина да се тормозиш сам. потърси специалност, която ти харесва и би я работил с желание. друг е въпросът, че история и психология не са особено платени и нямат кой знае каква реализация, но пък хората имат различни потребности.
и на 25 съвсем не си престарял :-)
Ж44

10.   Да прави сте, но имам чувството, че годините започнаха да профучават като месеци, и това ме плаши. Днес имам рожден ден, ставам на 25. Имам чувството, че пропилявам младостта си и един ден, когато остарея, ще съжалявам, че не съм живял.. като повечето хора. Общо взето такива глупави мисли ми минават през главата, от както започнах да уча. Автора

11.   То психологията всеки го влече :), мисля, че няма смисъл да я учиш, просто чети книги. С туризъм не можеш да станеш никакъв, управителите на хотелите са всички с връзки и без образование.. Намери нещо, което ти харесва, но има що годе перспектива. Тази специалност, която у4а аз например има бъдеще, но не е за мен. Уча това заради баща ми и сега виждам, че не е за мен. Това е друг момент :)Аз сега съм на 30 год а знаеш ли, че в4ера бях на 25 :), но имаш време да презапишеш. Ако ли не, важното е със специалността да научиш езици.