История без заглавие!
Зравейте на всички читатели на сайта. Ще ви бъда безкрайно благодарна, ако можете да ми помогнете със съвет, тъй като се намирам отново в доста сложна ситуация за пореден път. Не съм малка, наближавам 30-те. Имах дългогодишна връзка, която приключи преди време. Всичко там се беше изчерпало, не стигнахме до брак и деца. След това естествено започнах да излизам на срещи с мъже. Хубава съм с добра професия винаги е имало интерес от страна на срещу положният пол. Запознах се по стечение на обстоятелствата с един човек, покрай общи познати. Започнахме да контактуваме, много ми хареса начинът му на изказ, милото му държание и т. н. Един ден обаче разбрах, че имаме сериозна разлика в годините. Изобщо не предполагах, защото той изглежда по-голям и от мен визуално. Прекратих още в зародиш, защото си казах, че този тип връзки не са за мен. Мина време, той обаче не приемаше факта, че го отхвърлям и продължаваше да настоява да се срещнем. Подозирах го от лични наблюдения, че още вятър го вее на бял кон и си пада малко несериозен. Обаче реших да се впусна. Казах си какво пък, и аз и той ще изкараме по една авантюра, краткотрайна и това е. Започнахме да се виждаме. Сексът с него се получи уникално. Разговорите също бяха на ниво. Не очаквах с този малък мъж всичко да е така хубаво. Обаче аз все се държах настрана. Не се обаждах, а той всеки ден ме търсеше. Усещах, че той се влюбва, и правех всичко възможно тази връзка да не се получи сериозна. Той правеше изключително мили жестове, правеше и не възможното да ме спечели. Аз проявявах студенина, защото не исках да има големи очакваня. Вътре в душата си го исках, но се тровех със съмнения. Знаех, че ми е време за деца и семейство, и не можех да си губя времето с подобни истории. Не предполагах, че той ще се влюби. Един ден не му издържаха нервите и ми каза, че ме обича и не може повече така. Каза ми, че е сериозен, но знае, че аз нямам чувства към него. Аз също не издържах и му казах причините за държанието ми. Обясних, че съм в друг етап от живота си и не е до чувства. Той ме обеждаваше, че иска и той дете, че е готов. Останах безмълвна! Казах му, че е най-добре да поговорим пак, като се пооталожат страстите. След този разговор се видяхме пак, но вече нищо не беше същото. Следващия ни разгор приключи със скандал. Тогава не се видяхме месец и нещо. Той ме потърси, правихме секс, но този път усещах аз жестока студенина. Той беше друг човек. Нищо не беше останало от миналото му мило държание. Вече не говореше за любов, държеше се апатично. Не знам каква сила ме караше да се виждам с него. Правехме бездушен секс, водехме кратки разговори. Мислех си ето нали това исках, но нещо започна да ми тежи в душата. Не се чувствах добре. До един ден в който аз прелях и му казах, че не мога повече така и че аз се привързвам, и съм дотук. Усетих в него, че се появи малко злорадсво за всички мъки които съм му причинила. Отговори ми, че това е трябвало да му го кажа отдавна. Аз си взех нещата и си отидох. Плаках цяла нощ, но се стегнах. Мина пак месец потърси ме пак. Отказах да се видим, измислих някакво оправдание. Истината е, че всеки ден мисля за него, но наред с всички обстоятелства и негативни преживяваня, незнам какво да правя. Незнам как попаднах в тази ситуация. Влюбена ли съм. Какво ми стана, имах се вече за сериозна жена. Мечтата ми е да си имам семвйство и деца. А сега седя и мисля за малкия объркан мъж. Благодаря Ви приятели за това, че изчетохте моята история. Ще съм ви безкрайно признателна, ако ми дадете съвет. Всеки един би бил полезен.

Коментари

1.   Виж, ти сама си поставяш условия и условности и се държиш като незрялата. Не знам на каква възраст е мъжът, но не си мисли, че и по-възрастен мъж мисли за семейство. Аз съм ти набор и ще ти кажа, че проблемът на жена на нашата възраст ако не е сериозно обвързана е вече, че мъжете около нашата възраст са семейни и дори бащи - и без това трябва да гледаш или по-малките с 2-3 г., което не е голям проблем, или трябва да гледаш мъже над 38-40 г., които са разведени или стари ергени със съответния багаж. Виждаш, че перфектно няма... не съди по себе си за другите иначе. Има хора, които са по-млади от теб, но са по-отговорни и зрели да кажем. Всичко зависи от характер, начин на живот, отговорностите, които човек е поемал.
Потърси момчето като има чувства и спри да поставяш условия - дай шанс на връзката ви, а семейство и деца ще се получат от само себе си. Дори един мъж на нашата възраст няма от раз да се ожени за теб - всеки иска да види първо каква партньорка можеш да бъдеш, чак тогава се женят хората.

2.   Престани да го наричаш малкия човек. Тя любовта не пита, затова Господ ти го е пратил, защото явно искаш по-висок човек за сериозна връзка. Гледай сега, любовта не познава граници, пол, ръст, тегло, семейство, етнос.... ти СИ влюбена, макар и в човека, който явно не отговаря на ръстът, който ти желаеш, но най-важен е човека нали? Щом го обичаш веднага направи страхотна крсчка.

4.   За мъжа има две категории жени : съпруга и курва. Той в началото е наливал за първото, но то си влязла във втория модел - то това си и искала. А безплатен обяд няма, разбира се че сега ще злорадства. Ако ти беше на негово място след толква инвестиции на чувства и ти така ще се почувстваш.

Не го търси, не му отговаряй. Един път станеш ли курва в неговите очи, връщане назад няма. Намери си друг и със следващия гледай как се държиш. И тез предубеждаванки, че бил по-малък и тн. си ги избий от главата.

Научи се да обичаш. А компромиси винаги ще има, със следващия също. Айде, че скоро ще погрознееш и съвсем шанс няма да имаш.

5.   Млада жено,
Жената е създадена да бъде майка и съпруга. Колкото и да се пише феминистка и еманципирана, хормоните в жената, гените и, всичко в нея е "програмирано", тя да бъде нежна, любяща, грижовна, да ражда, да бъде пухкава майка - зайка даже!!! .
Правилно си разбирала, че искаш дом и семейство и сексуални приключения не са ти трябвали. Ето - сега ти си привързана и наранена и той си вири носа.
Ще ти мине. Но занапред, не се хващай с безперспективни.

6.   Каква е профеията ти? Нормално след като първоначално ри се се държала студено, той ти го връща. Когато обичаш един човек няма да чакаш един месец да го потърсиш, при любовта няма гордост. Сега вече след толкова време, мисля, че няма смисъл да се заблуждаваш. Трябваше още в началото да действаш и да разкриеш картите..

7.   От авторката:Благодаря на всички за кометарите. Всеки си е с гледната точка. Особено благодаря на 4. Абсолютно ни се препокриват мненията. Само, за едно не си прав имам доста време докато погрознея:)

8.   Това, че е по - малък от теб на години, не значи, че не може да е много повече мъж от много 35-40 годишни..
А ти си доста задръстена явно и се водиш от разни тъпи внушения на масата.
Постъпила си изключително лошо с момчето и не го заслужаваш.

И не се засилвай да ставаш майка преди да си оправиш правописа!

9.   Н. 4 съм.

Само една отметка. Майка ми е по голяма от баща ми с 2 години. Винаги когато са се карали са го изтъквали това като аргумент. В крайна сметка цял живот ги гледам, че не това е причината че се карат, но просто си търсят такава... Човек винаги ще си измисли причина. Най голямата ми любов беше 183см, а аз съм 169см. Това беше причина да не се оженим, изтъкната от майка й и приета от нея. 17 години по-късно пак се обичаме и все още продължавам да го чувам от нея.

Пак ти казвам, човек винаги си търси причини. Прави обратното. Не си тръси такива и се отпусни. Един от най добрите ми приятели също е с момиче 4 години по голямо от него. Аз ги запознах. Заедно са вече 12 години и си имат прекрасно момиченце. Те са едно от най здравите семейства които познавам. пу-пу-пу

Успех!

п. п. Харесва ми колко си убедена в красотата си :) Дано не погрознееш скоро и аз ти пожелавам!

10.   Мхм, през цялото време докато четох историята, усещах някакво високомерие от страна на авторката. Да ти кажа ли мадам как я виждам тази мелодрама. Хубава си, имаш пари, и най-вероятно си поредната глезла. Хайде авторката, имай доблестта да си признаеш, че работата е опряла до пари. Нормално е момчето, което най-вероятно е 20-4-5 год. да няма финансовите ти възможности и ти бързо си преценила, че не от твоята черга. Само номер 2 коментар те е набарал/а. Харесал ти е сексът, харесало ти е, че малкия е влюбен ама си знаеш, че сиренето е с пари. А семейство в твоите кифленски мечти, задължително върви и със състоятелен господин. Като цяло коментарите са много адекватни. Абсолютно съм съгласен не заслужаваш момчето, нито неговата любов. Малко ти го е върнал според мен. Хайде сега, отивай и поплачи, че малкия те е резнал и не е станала на твоята. Жалкото е, че такива като теб бързо им минава и започват да тормозят друг. Хайде със здраве.