Проблем с разговорите
Моля да бъде публикувана публикацията ми, СПЕШНО. С приятеля ми сме вече 4 години заедно и връзката не върви на никъде. Последните две години се виждаме рядко и няма за какво да си говорим, по принцип съм много затворен човек. Знам, че е в мен проблема късно ли е да го променя и омръзнали ли сме си според вас?

Коментари

1.   Доста е възможно да сте се изчерпали, макар че ако си допадате като хора поне, не виждам проблем да откривате общи теми за разговор. Приятелят ти как се държи, какво му е отношението към теб, макар че след като се виждате рядко...
Може да пробвате да смените обстановката, да правите нови неща заедно. Във фейсбук, примерно, има акция за засаждане на дървета; отидете на някой концерт в друг град или просто на екскурзия; чети и се интересувай повече от филми, музика, изкуство като цяло или каквото на теб ти е интересно.
И в крайна сметка не е нужно винаги да се надприказвате, когато се виждате. Даже най-хубаво е да можете да помълчите заедно гушнати без мълчанието да се чувства неловко. Ако това ви липсва, може би е време за раздяла.

2.   Не е късно. Дали проблема е в теб е много спорно.
Въпреки, че няма за какво да си говорите, не спирай да го търсиш. Поне ей така да се разходите. Те разговорите сами ще дойдат.
Аз понякога се обаждам на моята и казвам - не знам, за какво да говорим, но исках да те чуя. А ти искаш ли да ми кажеш нещо. Ами и аз нямам - добре обичам те ( и не държа да чуя обратното от нея). И после мълча, но не затварям.
Преди си мислих, като изляза, за какво ще си говорим. Не е нужно да имате някаква тема, просто излезте се вижте.
А пък дали сте си омръзнали - след 4г. вероятно. Той на теб омръзна ли ти? Ако да - спри да го търсиш за малко, но не пренебрегвай когато той те търси. Ако не ти е омръзнал продължавай да го търсиш.
Даже трябва да си леко досадна когато го търсиш. Ако моята не бе досадна, когато ми омръзваше, отдавна да сме се забравили. Но понеже не ме оставяше на мира, сега сме щастливи заедно.

3.   Инфото което предоставяш е твърде малко и неясно. По принцип за да вървят нещата трябва честност, откритост и комуникация.

4.   Здравей! Напълно те разбирам, аз също съм затворен човек и не умея да водя разговори. Преди няколко месеца имах сериозен приятел, който ме заряза, казвайки ми че "нямаме общи теми на разговор" и че не говоря много. В началото се чувствах ужасно, но с времето осъзнах, че без него дори е по-добре. Така че не мисля, че трябва да се променяме, за да бъдем харесвани!