Въпрос към женените?
Всеки има случай, когато срещне човек от другия пол, който го привлича страшно много и след дълга и изтощителна връзка започва повече да ви харесва от годеника/цата ви. Нали, никой не го прави нарочно-както знаем, такива случки се случват рядко, но когато станат, нищо не е като преди. Тук говоря за хората, които могат да живеят с някого дълго време. За хората, които често търсят друг/а, е пределно ясно-това е в кръвта им. Въпросът ми е:Ако срещнете човек, който ви кара да забравите семейните несполуки, не сте направил нищо, но пък го желаете, и тъкмо когато започвате да се сближавате и той замине, какво бихте направили? Бихте потърсили друг, бихте се примирили с положението или бихте се чувствали виновни сума ти време? Благодаря на отзовалите се!

Коментари

1.   Случвало ми се е веднъж и ми стана доста неприятно за това знам на сляпо следващ път да не хвърлям. Когато имаш нужда от нещо такова трябва да си сигурен че другият човек има подобен интерес към теб.

2.   Научи се да пишеш, защото аз лично нищо не разбрах!

3.   За мен верността на кой да е отговор зависи от това колко силно обичаш постоянния си партньор, ако и да се е поизчерпала връзката дотолкова, че да погледнеш встрани. Приемам за база на моят отговор "Обичаш го/я много и нямаш колебания дали искаш да сте заедно, но сте партньори от много време, и си отегчен, изтощен и изчерпан/а в момента". Тогава отговорът ми на твоя въпрос би бил - Бих въздъхнала с облекчение, че нищо не се е случило. Този отговор има, обаче, един основен недостатък. Не знаеш, че е най-верния, ако преди това не си преживял друго развитие на същия сценарий. Т. е. човекът, към който си изпитал привличане не е заминал, консумирали сте твоето отегчение, и си се размазал от съвест, понеже като цяло си праволинеен и морален човек. С две думи, добре е станало, че нищо не е станало, но няма да го разбереш, докато със същия или друг човек, това дето не е станало, все пак стане.

4.   Понякога човек се заблуждава.
Мисли, че може да намери по-добър човек за себе си. Това се случва след много проблеми. Човек залитва. Заблуждава се, че утехата с друг ще реши проблема.
Поне при мен беше така. Бях си внушила, че чувството ми за самота, чувството ми, че съм като вещ за него, ще се реши с друг човек. Бях привлечена от друг, което се е дължало на проблемите ни. По същия начин и аз започнах да се сближавам с човека, но изведнъж осъзнах, че не се решава така проблемът. Осъзнах, че така не се захвърлят 7 години, осъзнах, че някога съм обичала човека до себе си и съм искала да изживея живота си с него, осъзнах, че все още го обичам и все още той е човекът с когото искам да прекарам живота си. Осъзнах, че не е перфектен, има много недостатъци, но и аз имам. Осъзнах, че никой няма да бъде по-добър баща за детето ни от собствения му баща. Осъзнах, че е много лесно само да обвиняваш човек и да очакваш повече и повече от него, но така не се прави. Осъзнах, че трябва да ценя това, което имам.
И сега дълго време след като залитнах, но слава Богу не спах с другия мъж, се чувствам много виновна и не мога да си простя, че съм помислила, че мога да бъда с друг мъж. Единствено хубаво от цялата история е, че разбрах какво имам и разбрах, че не съм способна да бъда с друг и знам, че никога не бих погледнала вече друг.