Изгубих си интереса към него.
Здравейте,скъпи читатели.Пише Ви младо момиче,което има връзка с човек 10 години по-голям.Знам,че разликата не е прекалено голяма,но това което той си е взел от живота,аз тепърва искам да опозная.Като цяло досега всичко между нас беше добре и от сексуална и от емоционална гледна точка.Срещахме се в едно симпатично таванско помещение и всичко беше като по филмите.Той- мил,грижовен,внимателен,човек с богат сексуален опит,уравновесен,галантен,джентълмен.Аз неуверената,срамежливата,плахата,нямащия неговия опит,свитата.Всъщност прекарвахме едно небрежно време заедно-пушехме цигари,правихме секс,смеехме се.Млада съм,подхлъзнах се,защото той се държеше с мен,много по-различно от предишните ми приятели.
От дни насам обаче се чувствам зле.Зле защото се виждаме,зле защото правя секс с този човек,зле защото сме имали нещо общо.Просто като че ли изведнъж нещо в мен се промени,сякаш се пукна пашкула в който съм била досега.Сега осъзнавам че,никога не съм се смяла истински на шегите му,никога не съм го обичала,а сме правили секс.И това ме отвращава,ужасно много.Отвращавам се от себе си.От дни му отказвам срещи,не искам дори да ме докосва. Просто преживявам страшен катарзис в мене самата.Той ми казва,че иска да ме прегърне,аз се обръщам на другата страна сякаш не съм го чула. Не е в никакъв случай лош човек,напротив.Пекан е в много отношения,но искам да си останем приятели.Може би ми омръзнаха вечерите в таванското помещение,омръзна ми гледането на филми и правенето задължително на секс,който в чест на истината е хубав,но...и той ми омръзна.Той в никакъв случай,не е някакъв чичка със стари разбирания и замрял социален живот,даже напротив,по-активен е и от мен,но с мен прави едно и също,явно защото му е неудобно пред приятелите му,че излиза с много по-малка от него,а и всички почти се ожениха или имат сериозни връзки.Да уточня,че не съм от момичетата,които са за парите с по-голям от тях.Имаме що годе еднакви възможности,а и не излизаме никъде .Просто вече искам човек,друг тип момче,което наистина да обичам,да лежим,да се прегръщаме,без задължително да правим секс при всяка среща,да ходим по разни места.Искам нещо свежо,някакъв живец,някаква тръпка,да излизаме в компании,да се държим за ръка пред другите,да правим луди неща,да ходим на плаж.Започнах да завиждам на приятелките си,като ги гледам с момчета на тяхната възраст. Как да му кажа,че вече не искам да се виждаме както досега?Ще полудее,ще иска причини,какво да му кажа?Моля за съвет.

Коментари

1.   Просто му кажи истината: на различни етапи от живота си сте и не виждаш бъдеще за вас.

2.   И аз искам мъж който много да ме привлича, да правим луди неща, да се обичаме, да си бъдем приятели и подкрепа в най трудните моменти! Но мила то ако ставаше само с искане, за един съдбата е отредила едно а за друг друго, в крайна сметка такава е истината. Ако не можеш да го понасяш по добре слагай край, но ако връзката ви е достатъчно търпима не те разбирам, чесно.. и като го оставиш каква е гаранцията че ще намериш друг човек който да държи на теб толкова, помисли за да не съжаляваш по късно. (ж. 26)

3.   Дай си малко почивка, нека 2 - 3 месеца. Изобщо да не се виждате или чувате.
Ще звучи като клише, но можеш да му кажеш, че си се изморила от връзката ви и искаш почивка.
Това ще значи раздяла, но пък може след време пак да контактувате.

Инак те разбирам, в един момент с 10г. по - младата ми приятелка я виждах като мое дете. И ми беше гадно да съм интимен с нея. Но пък не и казах нищо, продължих, и гледах да ограничавам интимният контакт с нея.
Това продължи около 2 месеца.
След което я изведох на вечеря, пийнахме вино, хапнахме на свещи, легнахме си, поиграхме си.
След това, това чувство отмина.

4.   Номер1 ти е казал точно и ясно какво трябва да направиш.

Такива като номер2 НИКОГА, ама НИКОГА НЕ СЛУШАЙ!

Просто трябва да се научиш винаги да поставяш себе си и своите желания на първо място, колкото и трудно да ти изглежда това сега. С време ще видиш, че ще свикнеш и ще ти е супер готино.

5.   Номер 4, И защо да не слуша такива като ме..? Какво точно против имаш съвета ми? ! Авторката не е споделила за по изгодна оферта от тази която има в наличност.. ще бъде глупаво да рискува, така си е!!

6.   "по изгодна оферта" - значи за теб отношенията между мъжа и жената са една търговска сделка? !?
Значи искаш да прокараш идеи в главата на момичето да възприема самата себе си за стока? !?
Сега да седи с тоя, щото няма по - добра оферта, ма ко се появи по - офертен, тогава да го остави? !?
Ма задължително трябва да е закачена за някой, дори и да не я кефи достатъчно, щото иначе е обречена на не знам си какви там работи от сериалите, да не ги изброявам сега.

Ти така ли третираш партньорите си? !?
Ти да не си героиня от някой индийски сериал? !?

7.   До номер 2/5 от номер 1: за каква по-изгодна оферта става дума?
Тук не говорим за бизнес и за сделки. Защо е нужно да се хваща с друг, за да остави настоящия?
Трудно ми е да разбера подобен начин на мислене.
Или си щастлив с някой, или не. Защо да губиш и неговото време, и своето щастие!? Нито имат деца, нито общо имущество, което да осложнява ситуацията.
Авторке, слушай сърцето си.

8.   Под по изгодна оферта не става въпрос единстено за мъж, за друга компания, за някакво развлечение което да и върне живеца, щом от това има нужда говорим за младо момиче все пак. Нямам предвид да се вижда с двама мъже едновременно, но тя дори няма интерсес към друг а вече се замисля какъв тип точно иска. Дай боже да срещне правилното момче което търси, но както казах по горе-за един съдбата е отредила едно а за друг друго. Номер 6 Не съм третирала така партньорите си както си го мислиш. Освен това не съм имала за цел да си търся мъж, защото те сами се появяваха. Като по млада хич не се задълбочавах и нямах много опит със връзките обаче съм попадала на различен типаж мъже. Когато се влюбих за последен път дори не съм се заглеждала по други, само за един мислих и виждах.. но пък аз за него не съм била единствена.

9.   Браво номер 5.
Един да е на моето мнение. Недей изпуска нещо, докато нямаш по - изгодна оферта.
Така е - глупаво е да рискува - Браво - много добре мислиш.

10.   Номер 6 - ако се замислиш реално, точно така е.
Затова тези който съжителстват заедно, се наричат партньори - трябва да дадеш нещо От себе си, за да получиш нещо друго За себе си.
Момичето не е стока - но може да се възползва от създалото се положение. И аз много се надявам да се сети, как да го направи.
Ми да и аз разбрах така съвета - при по - добра оферта, да се отиде, най - малкото да се проучи. Но пак си има риск. Двете оферти е трудно да се сравнят.
Не е задължително, но е силно желателно. Защото инак няма да може, да се възползва от партньора.
За номер 5. Не мога да кажа.
Но аз така третирам партньора си. Давам и Получавам.

Номер 7.
Как да не говорим за бизнес и за сделки - точно за това говорим.
Защо трябва да тръгва с друг, за да остави тоя - ми сама ли да седи бе, сама да се оправя, без да разчита на друг?
Ми на теб ти е трудно да мислиш така, но вземи се приспособи към реалността.
Щастието е преходно явление. А сърцето ѝ - утре няма да я нахрани. От опит знам това, болката в сърцето и тя е преходно явление.

11.   Номер 8.
Нямаш това в предвид, да се вижда с двама едновременно - но е много добра идея. И се радвам, че сама си стигнала до нея.
Такова нещо като правилното момче/момиче няма. Аз създадох идеалното момиче и се оказа, че леко съм се объркал, не съм искал точно това. Ха сега върви я променяй отново.
То съдбата е съдба - ама не можем всичко на нея да пишем. Не си ли се замислила, че ѝ помагаме малко на тази съдба.
Не си третирала така партньора - а е трябвало да го направиш.
Така е, жените и мъжете сами се появяват.
Относно последното ти изречение - че той е бил единствен, а ти не - пращам ти въздушна целувка.
Поне си придобила опит - и сега ще съумееш да се приспособиш към реалността.
А ония дето те критикуват - те нека си седят на ниво, ама този път ще е различно.
Ех колко сте ми сладки.
Наивни жертви, вярващи в доброто.
Много усмивки за вас.

12.   Абе номер 10ти, тя не може ли сама да се нахрани - като всеки уважаващ себе си човек.
"ми сама ли да седи бе, сама да се оправя, без да разчита на друг" - много ясно, че е по - добре човек да е сам, отколкото да лъже някого, да му хаби живота, да го ползва като предмет, та дори и банка.
Разчита се на някого до 18 и този някого е мама, татко и до там. После всеки всеки си е сам. Никой на никого не е и не трябва да бъде каран да се чувства длъжен.

Какви селяци сте се събрали тука - ужас и гнус...
Гнусни сте, ходете да си въртите гъзовете на някое околовръстно най - добре, поне хората ще ви виждат от раз какви сте сметкаджии.
Супер жалки сте. Винаги трябва да сте като скачен съд за някого. Ужас.

11 номер - изобщо не става дума за наивност.
Аз, предполагам номер1, надявам се и Авторката ще продължаваме да се отнасяме коректно и честно към хората и ще сме с тях само ако наистина има истинска взаимност по между ни.

13.   От Авторката:Номер 10,моля да не слагаме квалификации и етикети от рода кой бил стока и кой не,след като нямаш нужните аргументи и наблюдения върху личния ми живот.Изводи кой какъв е,се правят когато познаваш лично човека и си запознат с делата му-неща върху които ти нямаш поглед и няма съответно как да коментираш.
Благодаря все пак на всеки отзовал се!

14.   Номер 11. Въздушна целувка и за теб, нали все пак се явяваш мои защитник за пред другите. Не е добра идея, не толерирам такива идей. Стигнала съм до нея само на думи, на действия никога, съмнявам се че бих го направила някога със лека ръка. Човека за мен е бил единствен защото аз исках да бъде такъв, не че не съм имала други предложения. Нямаше как да се принудя да направя нещо със друг след като не го исках, просто не ме привличаха други, не ме интересуваха но и не знаех точната причина поради която е така. Казваш че съм наивна, вярваща в доброто жертва, в представите ти може и да съм такава обаче аз за себе си знам че не съм курва, а в представите на другите мога да бъда каквато си пожелаят. След като не ти харесва, просто се разделете, но ти хем не искаш да си с нея, хем не можеш да я оставиш, тогава трудно може да ти се помогне.

15.   Авторката:Абсолютно съм съгласна с номер 12. От 16-17 годишна работя и със собствени средства съм си позволила материалните неща които имам днес, Дори и когато съм била във връзка и сме излизали един сок да съм си поръчала-аз самата си го плащам. Така съм научена и възпитана. На приятели, гаджета сметка мога да платя и съм го правила, но предпочитам моите разходи аз да си ги покривам. Свикнала съм и на работа и на лишения така че, не вярвам и за напред да не мога да се спрявам и да се изхранвам с моя си, личен труд. Така че, мисля че тук приказките от сорта-да съм с него само защото може да ми е някакъв гръб финансов е адски абсурдно в моите очи. Винаги съм била с някого, от чисто емоционална точка. С него или без него аз съм си на същата черга-както има една дума. Както и да е.... Благодаря Ви, хора за бързото отзоваване!

16.   Аз се намирам в същата ситуация в момента. Изведнъж загубих интереса си към този човек и не се чувствам удобно да излизам и да се държа за ръка с него пред приятелите ми. Изключително мил е, добър и прави всичко за мен. Но аз искам да излизам, искам приключения, чувствам се твърде млада, за да се обвързвам със семейство и деца. Според мен ти си имала нужда да се чувстваш сигурна, обичана и закриляна. Харесал ти е момента, когато сте се опознавали... имало е тръпка. Сега когато имаш всичко това, просто не е толкова вълнуващо както преди.... имаш нужда от нови преживявания, нещо което да захрани ежедневието ти с емоции. Може би среща с нови хора.. може би пътешествие. Чувството е наистина странно.. хем искаш да си с него, хем не искаш... няма обяснение. Искаш си свободата, но искаш и него.... Според мен, щом изпитваш безраличие към него, по-добре го остави да продължи без теб. Времето лекува. Аз лично смятам така да направя.. в противен случай рискувам след време да го нараня още повече.