Имам приятел, но си паднах по друг
Здравейте! Историята ми е такава, че имам в момента приятел, който ме обича и към когото и аз имам чувства, но едно спречкване тотално обърка всичко. Заедно сме от известно време и аз усещах, че е моят човек, защото имаме общи теми, добър е като мен и всеотдаен. Скарахме се обаче малко по-сериозно и решихме да си дадем малко време и ето оттук се започна. Имам един съсед с когото си бях писала няколко пъти преди време и имаме доста общи неща както и навици, любими работи и т. н. Писа ми точно в този момент и така около 2-3 дена чат за всякакви неща. Предложи ми да излезем и аз се съгласих. Стояхме часове навън и не спирахме да си говорим. Ясно ми беше, че не гледа на мен само като на приятел. Излязохме втори път и тогава усетих накъде вървят нещата. Отношенията ни щяха да ескалират до целувка, но се спрях. Просто се прегърнахме и постояхме малко време така. Знаех че, ако поискам още време ще се отдръпна от гаджето си, затова решихме проблема и се събрахме. Казах му, че съм излизала с друг, за да се разведря, но нищо повече. Проблемът е там, че в момента мисля за другия и чакам да го срещна и лошото е, че го срещам като по филмите. Ако беше режисирано нямаше да се получи по-добре. Той наистина ме впечатли, което рядко ми се случва, защото е много интелигентен, чаровен и истински джентълмен. Приятелят ми е същият с изключението, че той има потенциал (поне така мисля), но не го използва и не си говорим за някакви по-сериозни теми. И двамата са кавалери, карат ме да се чувствам добре и специална, обсипват ме с комплименти и съм супер объркана. Не съм от хората, които изневеряват, не обичам да се поддавам на изкушенията, но не знам дали ще ми мине. Знам че има какво още да си дадем с приятеля ми, не искам да го нараня, обвинявам се в момента за положението. Търся съвети, тъй като двете ми приятелки са на противоположни мнения. Едната мисли, че трябва да продължа контакт за да преценя дали е по-добър, защото иначе се наказвам, а другата, че щом имам гадже не трябва да излизам с някой друг.

Коментари

1.   Когато човек иска да седне на два стола, накрая пада на земята. Това може да се получи и при авторката. Не обича да изневерява, а флиртува!? Та това е началото на изневярата. Така ще загуби доверието и на двамата си познати и сама ще разбере, че е изгубила и двамата. Това си е женският егоизъм, ето до къде водят приказките за Мечо пух, "колкото повече, толкова повече". Не й стига само един, трябва й и втори. Накрая ще остане с пръст в устата и сълзи в очите.

2.   Абе ти как го прецени оня за 2 срещи?

3.   Ами казват, че човек съжалява повече за нещата, които не е направил, отколкото за тези, които е. Факт е, че и при мен до ден днешен най - готините спомени са ми точно с хора, с които сме спрели по средата така да се каже и интересът продължава и до днес и от двете страни, но вече обстоятелствата са пречка.. та моят съвет е да продължив със съседа, но да оставиш гаджето си - не разигравай двама.

4.   Мдаааа.. ами за мен, проблемът не е в другия, а в твоето желание изобщо да има друг. Няма значение дали ще е съседът, някой познат или непознат, очевидно нещо те е тласно в тази посока, нещо не ти достига в сегашната връзка. Едно скарване не би било причина да потърсиш чуждо внимание, ако обичаш истински приятеля си. В такъв случай, няма да искаш да се "разведриш", а ще търсиш начин да решиш проблема помежду ви. Поне така разсъждавам аз. Моето мнение е, че е въпрос на време да се разделите с настоящия ти приятел. Или да започнеш да изневеряваш, едно от двете. Но във второто няма смисъл, само ще те яде съвестта и ще рискуваш да нараниш момчето много сериозно.
Виж сега, ти не си длъжна да отговаряш на нечии чувства, нито да стоиш с приятеля си, само защото се чувстваш привързана към него или ти е някак гузно. Това няма да помогне на никого. Ако усещаш толкова силно привличане и тръпка към другия, значи е ясно накъде отива работата. Разделете се като големи хора, без скандали и изневери, човешки и рационално. Все пак и той трябва да е щастлив, а явно твоето щастие е на друго място.

6.   Сядай си на дупето до приятеля ти и не се занимавай с глупости, не губи този който те обича, заради този който те привлича :)

7.   Приятеля ти при всички положения ще старда няма начин как да не го нараниш. Вижда се, че ти го обичаш и той те обича, каквото и да е сбъркал заслужава да му се даде шанс да поправи грешките си щом има какво още да си дадете. Кажи му какво се е случило точно може и да те разбере щом те обича. Както е казал коментара преди мен сядай си на дупето и не се занимавай с глупости