Влюбване в колежка
Здравейте, моля за помощ. Работя в голяма фирма(направо завод) където са работи на 3 смени и има няколко отдела. Аз работя в склада и често идват хора от производството за спешни материали, които им трябват на мига и аз им ги давам.

Няколко пъти дойде една колежка, която много ми хареса и с времето за запознахме с помощта на колега(тя е с 2 години по–голяма от мене), но само до там. В началото повече се поздравявахме като са разменяхме из коридорите, даже няколко пъти ми са е усмихвала(има невероятно симпатична усмивка), но сега се поздравяваме само когато момичето идва в склада, а на стола или когато са разменим през коридорите съм забелязал, че се прави, че не ме вижда или накланя главата си надолу.

С нея пътуваме заедно в автобуса и се качваме от една и съща спирка, но тя е с приятелки и на мен не ми е удобно да й кажа каквото и да е(Просто съм срамежлив и с последната година станах по-малко контактен заради загуба на родител и все още ми е трудно ). Лошото е, че се засичаме 1 път в месеца защото тя е на 2 смени, а аз карам 3. Вече няколко месеца мисля само за нея моля ви за помощ. Как да постъпя?

Коментари

1.   еми прост питай дали може да те преместят в смяната в която е и това момиче. Или виж се размени с твой колега.
Според мен няма да има проблем. Измисли нещо с което да оправдаеш това твое искане и готово.
Ние тук не може да гадаем дали те харесва или не - но ако се забавиш още, може да я изпуснеш!

2.   Ох, отиваш приятел и директно я каниш на среща. Дреме ти от приятелките и. Живота е един и нямаш време да го мислиш много. Каквото стане в най-лошия случай ще те резне. Не е болка за умиране. Но пък ако стане работата...! Успех

3.   Е как какво? ! Трябва да й покажеш, че ти харесва, разбира се! Със стоене и чакане, нищо не се получава. Помисли така: докато бездействаш и се чудиш дали ще я видиш, как ще те погледне и какво да направиш точно, тя може вече да си е намерила приятел. Недей да губиш излишно време в премисляне и притеснения, ами действай. Когато я видиш следващия път, я заговори, попитай я как е, какви са й плановете за уикенда или кога ще е пак на работа.. нещо такова, безобидно и лесно. Ако ви потръгне разговорът, направо й кажи, че би искал да я видиш някой път извън работна обстановка и й поискай номера. В зависимост от отговора й, ще знаеш дали имаш шанс или не. Жените обичат да им се отделя внимание, да бъдат обгрижвани и ухажвани. Какво като си срамежлив? ! Нали все някога трябва да преодолееш притеснението и да направиш някаква крачка. Ако забиваш поглед в земята всеки път, няма как да привлечеш нови хора в живота си. Тя не може да чете мисли, няма как да разбере за твоите симпатии, ако не й покажеш поне малко. Отпусни се, давай го по-лежерно, нищо не губиш!

4.   според мен тя е забелязала, че я харесаваш, и явно тя не отвръща на твоите чувства- нейните действия показват това. според мен извади картите на масата и директно я попитай имаш ли шанс или нямаш. но според мен, тя страни от теб и не иска да ти даде каквито и да е надежди

Ж22

5.   Мило момче, разбирам от историята ти, че почти нямаш самочувствие. Така, че се опитай да го повишиш, тя е усетила, че я харесваш и щом се прави, че не те забелязва, може да и е неприятно. Моя съвет: преодолей страха и срамът и намери удобен момент да я поканиш да излезете (намери я във Фейсбук и проучи дали си има приятел) това е важно! Винаги можеш да опиташ, не е срамно да харесваш някого! Опитай всичко по възможностите си. Недей да стоиш безучастен и да се чудиш...

6.   Фейсбук няма ли?
Общия познат да я подпита за теб дали има интерес.
Щом си срамежлив тези варианти са приемливи

7.   Общият познат напусна завода, преди месеци, а като действам предпочитам да е лично (на Живо ), но съм и намерил фейсбука не съм дал приятелство, все пак съм никой за нея. Пък и отскоро не е идвала при мен да търси някои материал и сигурно ма е забравила...