Неочакван обрат
Здравейте! Искам да разкажа своята история... Живея с това от 5 години.. А когато говориш открито за болката си, това помага за осъзнаването и преодоляването. На 12- ти януари 2012-та година започнах връзка с една стара любов. Всичко беше невероятно, като всяко начало. Излизахме, забавлявахме се, компания, която ме забавляваше много. През месец май ми предстоеше абитуриентски бал, приготвяхме се, бяхме неземно щастливи. Дойде балът, всичко мина идеално, седмица след това разбрах, че съм бременна. И двамата с момчето се зарадвахме и решихме, че това е най- големия късмет, който сме имали. Започнахме да стягаме жилище и изобщо се разбирахме, до един момент... Тъкмо бях влязла в 4 месец от бременността си, когато след една пиянска негова вечер му звънна телефона. На екрана изписа името на бъдещия ни кум, аз вдигнах и отсреща заговори женски глас, различен от този на кумата ни... Щом чу, че не е съпругът ми, затвори. Обзета от любопитство записах номера на моя телефон и набрах... Ужас! Не беше кумът ни! Влязох в смс- ите му и останах без думи... Той комуникираше с жена.. Двамата се вричаха в любов. Разплаках се и отидох в спалнята, хвърлих му телефона, той се разбуди и кога ме видя, цялата зачервена и плачеща скочи като ужилен. Всичко ми мина на лента... Не знаех какво да правя. Излязох от дома ни и просто тръгнах из улицата. Не знаех как да постъпя. След минути той ме настигна с колата... Качих се и го накарах да ме закара при доктора, който водеше бременността ми. Когато разбра каква е идеята ми, категорично отказа.. Единственото, което успях да кажа през сълзи, беше че ще разбера коя е въпросната жена, ще я заведа при родителите му. Мина месец и случайно влизайки в магазина, пред мен стоеше една жена... Когато се обърна и ме видя, изпусна пазарската си чанта. Женската ми интуиция ми подсказа, че вероятно това е любовницата му. Прибрах се при родителите си и казах за случващото се, продиктувах номера на майка ми и тя звънна на нейна позната, оказа се че същата в магазина е жената с този номер. Бивша съученичка на майка ми... Бях бясна, треперех. Написах му съобщение, че съм наясно с това коя е жената и че не желая повече да имам общо с него. Той започна да звъни моментално. Не му вдигах. След половин час дойде в дома на родителите ми. Беше като платно. Блед. Не знаеше какво да каже... Проведе разговор с нашите, на когото аз отказах да присъствам.. Седях в градината и плачех, не знаех какво ще стане. В един момент той излезе и седна до мен, плачеше... И аз му казах, че е по-добре да се разделим, защото ме е наранил много и няма да намеря сили да съм с него, след казаното се разплака се повече, започна да ме моли и да ми обеща, че ще се промени.. и аз го съжалих. Решихме да опитаме. Уж всичко утихна... След два месеца разбрах, че все още се вижда и има отношения... Казах му, а той каза че съм луда и си внушавам. Започнах да вадя разпечатка от телефона му, всеки месец... И виждах, че продължава. В седмия месец на бременността ми, тя ми се обади.. И ми каза, че иска да говорим, но ако може някъде където няма хора. Съгласих се и отидохме на един полигон. Беше настроена агресивно, започна да ми обяснява как не знам какво да дам на мъжа си и това била причината да ходи при нея и ако реша да си отмъстя с нейния мъж, да внимавам.. Малоумна 40 годишна.... Сбръчкана, тук-там без някой зъб.. Жалко, че не мога да ви я покажа... Когато се прибрах му казах за случилото се и той ми се развика.... Времето минаваше бавно.. Скандалите зачестиха. Дойде момента на раждането. Роди се детето, прибрахме се у дома и тогава всъщност започна кошмара. Той постоянно отсъстваше от нас. На всичко отгоре, разбрах, че са колеги. Постоянно ходеха по вили, хижи, купони, а ние със сина му бяхме и сме последна дупка на кавала... Така минаваше времето... В момента детето ни е на 3 годинки и 5 месеца... А той все още продължава.. Лошото е, че няма да спре. Мисля да се развеждам и повечето ми близки това ме съветват, но детето е привързано... Какво да правя? В мен ли е вината за всичко случило се? ! :(

Коментари

1.   Когато започнах да чета, че е идвал да говори с родителите ти, че е плачел и е искал да опитате отново си помислих '' всеки греши, явно той е осъзнал грешката си, осъзнал е, че може да те загуби и сега много съжалява '' и реших, че е правилно, че си му дала втори шанс, но..
.. щом той след толкова време продължава същата тази история, след цели 3 години, че и на всичкото отгоре му е колежка.. не знам как още си с него. Взимай си детенцето, докато е още малко и си намери мъж, който ще ви оцени и теб и детето ти, защото изглежда този хич не държи на семейството си и няма смисъл да бъдеш заедно с такъв човек. Грешка е първият път, сега явно това е неговият избор. И ако те умолява отново да останеш при него, не го слушай, как така за 3 години не му е дошъл акъл в главата? !

2.   Боже опази!

3.   Имаш всичко нужно да го мислиш за пълен боклук, другото е малко воля, затова че само можеш да се справиш.
Ти не си виновна за нищо, ясно е и въпреки това изпитвам нужда да го кажa.
Как може да имаш жена, обичаща те и простила ти толкова много и да продължаваш да се държиш така говори само, че няма какво повече да си кажете.
Помисли за себе си и особено за дете то си, в този случай едно действие би било правилно и за двама ви, което на пръв поглед се очаква да улесни нещата, те не са лесни разбира се, но толкова обстоятелства и факти подкрепят даденото решение, че просто друго не знам как ще бъде допуснато като вариант.

4.   Имаш всичко нужно да го мислиш за пълен боклук, другото е малко воля, затова че само можеш да се справиш.
Ти не си виновна за нищо, ясно е и въпреки това изпитвам нужда да го кажa.
Как може да имаш жена, обичаща те и простила ти толкова много и да продължаваш да се държиш така говори само, че няма какво повече да си кажете.
Помисли за себе си и особено за дете то си, в този случай едно действие би било правилно и за двама ви, което на пръв поглед се очаква да улесни нещата, те не са лесни разбира се, но толкова обстоятелства и факти подкрепят даденото решение, че просто друго не знам как ще бъде допуснато като вариант.

5.   Бързаш да дробиш попарата и сега ще я сърбаш. Трудно друг мъж ще те вземе с дете при него, а ако не беше забременяла, шансовете ти се увеличаваха многократно да си намериш човек, който ще те обича а не само да ти направи бебе. :)

Данев

6.   Да си мислила навреме. Още щом си била в четвъртия месец и си искала да абортираш - да си го направила и после да си го напуснала. Не сега да се чудиш какво да правиш и да се оплакваш. До някъде сама си си виновна, че си допуснала такъв развой. Щом си го разкрила още първия път - е трябвало да прекратиш всичко между вас и да абортираш за да няма какво да ти напомня за него. Сега вече можеше живота ти да е съвсем друг. Можеше да си с някой, който наистина да те заслужава и да сте щастливи. Да си мислила повече

7.   Детето го обича и това няма как да се промени той ще остане баща му за винаги....Ти помисли в каква среда искаш да отрасне детето ти...така или иначе мъжа ти все липсва по добре детето да расте спокойно и уравновесено, отколкото в скандалии и разправии....то расте и разбира с всеки изминал ден все повече и повече......МИСЛИ САМО ЗА ДЕТЕНЦЕТО И ЗА НЕГОВО ДОБРО..... А за мъжа ти си личи ,че е системен непоправим лъжец.....щом вашите те подкрепят го зарязваи....и да в теб е проблема ,че го търпиш...Смело и напред....

8.   Развеждай се и не слушай Данев в никакъв случай. Много жени са с втори шанс след 1 брак, от който имат дете и аз съм от тях. А комплексарите, които ще бягат заради детето и без това не ти трябват! :) Спасявай се, докато си млада, а детето е малко и внимавай много при втория избор. Не е нужно да се вкопчваш в първата си връзка след развода. Избери най-добрия за теб и детенце. Късмет!
Ж 28

9.   Авторке ти себеуважение към себе си имаш ли? !? Очевидно не
Поредната доверила се на мъжки приказки, може да не ти харесва, ама факт. Жените много имат да се учат че от приказките до действията има огромна разлика-както в твоя случай
Трябвало е да му биеш един шут, да си родиш детето и да си го гледаш-не е да не си имала подкрепа на родители доколкото разбирам
Вместо това си започнала да слушаш приказки-е съгласи се че всеки може да си приказва каквото иска и да циври колкото си иска-това не означава нищо
Аз като жена умееща да гледа и от мъжката камбанария ще ти дам един много прост пример
Познавам един господинчо, който си въобрази че ще ми циври как иска да ме вижда и изведнъж се оказа че милия няма време 4 месеца. Не ми пука за него и шута му е бит, само дето той още го не знае
Така че опичай си акъла-няма кой друг да го направи вместо теб!
И детето ти не заслужава да страда-нито заради твойта наивност, нито заради крастата на баща си

10.   От Авторката
№ 6, след като разговарях с гинеколога следящ бременността ми, той ми обясни, че в началото на 4 месец, премахването на плода е рисков, за майката и за детето. Ако при процедурата, при премахването се обърка нещо, има голяма вероятност да отглеждаш инвалид... Смятам, че относно задържането на детето съм направила най- доброто. Сега се радвам и давам любов на едно страхотно, умно и много будно момченце. Осъзнавам грешката си и винаги търся вината първо в себе си, но при всички усилия от моя страна, стигам до заключение, че вината не е само в мен. В съпругът ми, мен и любовницата му.. Най-отвратителното е, че тази жена има две големи деца....

11.   Развеждай се много ясно.

12.   Препатила съм го, авторке и искрено ти съчувствам. И при нас беше връзка с възрастна колежка. За разлика от вашата, нашата си имаше зъби, но беше уродливо ниска и много дебела. Никой не би повярвал като я погледне, че тази жена може да има любовник, и то млад и симпатичен. Но в твоя случай не ми харесва това, че връзката продължава много време. Това вече наистина е сериозно-може би има чувства. Дано греша, но... Върл противник съм на разводите, но понякога това е единствения възможен изход. Опитвала ли си да поговориш директно с него, да поискаш да приключи с нея, да му обясниш, че не може да се продължава по този начин?

13.   Развод!
Още се чудя, какво правиш с него? !
Бъди сигурна, че детето ще се чувства по-уютно на спокойствие с теб, от колкото да присъства на вечните скандали, на родителите си. Сега е малко и не осъзнава, какво се случва, но още малко да порастне и ще му се отрази на психиката.
Не се притеснявай, че се е привързало към татко си. Ще има възможност да го вижда.
(Мъж съм)

14.   Мила съжалявам, че си минала през всичко това.
Време е да се погрижиш за себе си и детето.
Как си търпяла толкова незнам.
Развеждай се.
Съдът ще ти присъди апартамента.
Той ще ти плаща издръжка.
Не се тревожи.
Детето е малко и няма да му се отрази.
Просто не вярвай вече и недей да търпиш.
Събери сили.
Сигурна съм че ще срещнеш подходящ мъж занапред.
Успех
Не се отказвай

15.   Абе вие чувате ли се, да абортираш е няма такава простотия. Развеждай се. Детето нищо няма да спечели от него, а и е малко и ще свикне бързо. Ще си намериш друг, дори да не си намериш, няма да е единственото, пораснало без баща. От този какво ще научи...

17.   От Авторката
№ 12, не веднъж съм се мъчила да разговарям. Въпреки, че той е 9 години по- голям от мен, не е трезво мислещ, не си дава сметка за нещата които могат да се случат в бъдеще. Разговаряла съм, дори съм предлагала вариант да се разделим за известно време, или ако иска да е с другата жена, просто да ми каже, аз няма да създавам проблеми, ще се разведем и всеки ще поеме по пътя си, но и това не го устройва. Той не знае какво точно иска. Когато е отпуска и не е в контингента на въпросната си любовница е друг човек, в момента в който има контакт без значение физически или словесен, става неузнаваем... Даже му беше набила версия, че детето не е негово...

18.   Хващай багажа и дим да ви няма с малкия!! Не си виновна за нищо. Виновна ще си ако продължаваш да седиш при този.. да не казвам.

20.   БГ манталитет, не се развеждаш заради детето. Не го подценявай, визирам детето, расте в тази среда, расте с този модел на поведение и го "осакатяваш" емоционално.