Не знам какво правя с живота си
Надявам се темата да бъде пусната, защото наистина съм в затруднена ситуация.
От месец вече съм необвързана. Трудно ми е, постоянно го мисля какво прави, къде е, с кой е... но знам, че трябва да бъда силна и да продължа напред... така знам, че е добре за мен. Не мога да кажа, че нямам мъжко внимание, имам. Имам си и приятели, които знаят в какво положение съм и ме подкрепят много. Странно ми е, самотно ми е.
Отскоро си пиша с едно момче. По-голямо от мен. Много възпитан, мил и забавен човек. Пасваме си идеално, но няма как да бъдем заедно, защото сме от различни градове. Виждали сме се няколко пъти, винаги, когато съм с него забравям за всичко. Едно такова ми е спокойно и не мисля за нищо. Това обаче се случва рядко, заради разстоянието.
Така се случи, че последния път в който се видяхме, преспахме. Не знам дали е, защото сравнявам нещата с бившия ми, но някак си не беше същото (правила съм го само с бившия). Първо, че бившия ми беше по-надарен, бяхме по-близки и правехме много неща без да се срамуваме. Докато той е малко по-дръпнат, а аз по-развратна. Знам, че от един път не мога да преценя дали секса върви, но все пак си е важен. Не искам да ги сравнявам, но все си мисля някакви такива неща.
Не знам какво да правя. Искам да се насладя на новото, което ми се случва, а все си мисля за старото. Не знам как да продължа и да не ми пука. Не знам дали си струва да се занимавам с нещо, което не мога да виждам всеки ден. Как бихте постъпили, ако бяхте на мое място?

Коментари

1.   Колко време бяхте заедно с бившия ти?
Защото ако дълго време сте били заедно, избързваш да се впускаш в нова връзка.

2.   Еми така става като се впускаш в нова връзка без да си преживяла старата. Трябва ти време и всичко ще е наред.

3.   Мисля, че с предния ви е неоходимо малко лично време и пространство, както и запознанство с нови хора. Опознай новия. Търси по-чести контакти с него, доколкото е възможно. След като се опознаете достатъчно, сама ще можеш да си отгвориш на въпросите.

4.   Както диетолозите препоръчват, че най полезна е храната която расте най близо до нас, така и за любовта важи правилото, че любимият човек трябва да е до нас, възможно най дълго, дори постоянно. Очи които не се виждат, лесно се забравят. Не всяка манджа има еднакъв вкус, но със съответни подправки, всяка манджа може да стане вкусна. Старият ти приятел е бил с един вкус, но с подправки, и новият може да стане вкусен, но ти не търсиш вкус, а "надареност", затова по добре си намери друг, по надарен и по близо до тебе. Недей залъгва човека, така залъгваш и себе си, щом не ти допада пакета, гимнастиката е без значение.

5.   Не си се сбогувала със старото, а започваш новото. След края на една връзка има нужда от време през което да се излекуваш. Нима мислиш, че става толкова лесно да се прехвърлиш на следващия? Време, време, време и пак време. Това е нужно. Ще видиш после как ще си по-мъдра, по-силна и по-щастлива. Сексът е наистина нещо важно и нужно, но не е добре да се прави с някого, когото не познаваш толкова добре. Все едно да загряваш тигана идеално, а рибата да не е хваната. В днешно време връзките са много забързани и само си представи в училище часовете да са по пет минути всеки. Какво ще научиш тогава? След катастрофа, мислиш ли, че за шофьора е по-лесно веднага да кара кола? Трябва му време. Време, през което да се отърси от шока. Това е и в промеждутъка на връзките.

6.   Ми срещай се и с други, нови хора.
То вие сега с този втория всъщност не сте двойка, а само познати, които са правили секс.

Просто не си налагай да влизаш в сериозна връзка, докато продължаваш да сравняваш новите си мъже с бившия си, защото така няма как да си щастлива и просто ще живееш в миналото.