Искам свобода
Момиче на 18 съм и цял живот съм тормозена от родителите си. Семейството ми са помаци и притежават рипичните ценности за тази общност.. религиозни са и са доста ограничени. От малка ме бият и ме обиждат и стигнах до предела на силите и нервите си. Провалят ми живота и нямат никакво уважение към мен и не зачитат решенията, които вземам. Имам приятел християнин и искаме да живеем заедно, но те наистина много мразят християните и ме заплашват, че ако ходя с такъв ще ме изгонят от къщи. Както и да е, решила съм да живея с човека, който обичам и искам да се махна от тях... но ме заплашват, че ако се махна ще ме намерят и ще ме убият и мисля, че наистина са способни на това, най-вечв защото според помаците е много срамно да ходиш с немюсюлманин и родителите силно се интересуват от мнението на околните донтакава степен, че всичките ми действия трябва да са съобразени с исканията или очакванията на другите... все още нямам лична карта и ме е страх, че без тях няма да мога да си изкарам такава и не знам как да постъпя ако тръгнат след мен след като се махна от тук.. Дайте ми съвети

Коментари

1.   Това е ужасно родителите ти да са ти пречка вместо да ти помагат и подкрепят. Ако бях на твое място бих се престорила пред тях за известно време (2-3 месеца), че не искам да съм с този човек, ако трябва даже и да спра да се виждам с него, за да ѝм вкарам филма, че съм това което те искат. После внезапно и експедитивно изнасяне без никакво предупреждение и без никакви следи. Важно е през това време да не казваш на никого освен прилятеля ти за плана. След като вече си си покрила следите и си сигурна, че няма да те намерят, започни работа и си спести едни 1000 лева за всеки случай, защото ако нещо между вас се обърка и се върнеш при родителите ти може да пострадаш много. С мен точно това стана изнесох с приятеля ми от баща ми- алкохолик и след 1 година той реши, че иска да си живее с друга а аз бях неподготвена и се наложи да се върна при баща ми. Надявам се твоя приятел да е по-надежден, но все пак всичко е възможно и трябва да си подготвена.
Пожелавам ти успех каквото и действие да предприемеш!

2.   момиче спри първият полицай който срещнеш и го питай за личната карта а ако наистина това момче е свястно и държи на теб отиди при него а родителите ти ако продължат тормоза върху теб подай жалба в полицията ако трябва и ограничителна заповед си извади

3.   Щом ти трябва да питаш за съвет по тези форуми, стой си в къщи и си намери едно момче от твоята вяра.

4.   Полиция! И се изнасяй, въобще не им слушай глупостите. Сменете града най-добре. Предполагам, че сте от малък град. Заминавайте в някой по-голям, хем има повече възможности за работа, хем ще те открият на куково лято.

5.   Ти си цвободен човек и можеш да правиш каквото решиш. Според мен послушаи сърцето си.

6.   " Право да притежава лична карта има всеки български гражданин, навършил 14 години.

Всеки български гражданин е длъжен да поиска издаването на лична карта в срок до 30 дни от:

- навършване на 14-годишна възраст, за лицата пребиваващи на територията на Република България;
Авторката, отдавна е трябвало да има лична карта. Ако няма, сега и властите ще я тормозят. Темата е провокативна, често се пускат подобни. Или някой пробва почвата или си няма работа, разлайва...!

7.   То традиция си е традиция и тя може да определя много.
Но всички сме длъжни да се съобразяваме преди всичко със законите на България.
Тъй че обърни се към телефон на доверието.
Това което определяш е насилие, а родителите ти нямат право да те притежават.

8.   Дъртите на бившата ми се намесиха в нашата връзка и я убедиха че не съм стока. Сега тя бели патки на общи приятели и загуби себе си а аз все още търся сродна душица. ЯБяхме близо 10 години заедно. Според теб добре ли е да слушаш дъртите си родители?

9.   6
Имам лична карта просто те я държат в себе си
Преди дни навърших 18 и отказват да ми изкарат нова поне засега.. страх ги е, че ще избягам

10.   Оплачи се в полицията от родителите си като там разкажеш подробно как се отнасят с теб, какво ти забраняват и включително това, че са ти отнели личната карта и напрактика се отнасят с теб като заложник, собственост итн.