Сънувам го вече 5 години
Здравейте. Сънувам бившия си приятел от 5 години... (в който бях много влюбена) почти всяка нощ. От 5 години съм и омъжена. Имам две прекрасни деца, а мъжът ми е перфектният съпруг. Имам усещането, че бившият ми приятел ме мисли или сънува.... за да го мисля толкова много и да го сънувам.... Това ми тежи, защото мислите ми са твърде обладани от него след сънищата и се чувствам виновна спрямо семейството си, тъй като аз съм много верен човек. Не знам какво да направя в тази ситуация... връщане назад няма. Не бих направила нищо срещу семейството си, дори и ако става въпрос за едно телефонно обаждане. Не знам какво да направя, за да го изкарам от мислите си. Как мислите вие? Какво може да ми помогне в случая? Защо съм толкова обсебена? Има ли вариант той да ми изпраща някакъв вид енергия? Или всичко е плод на моето въображение. Възможно ли е да ме обича? Възможно ли е аз да го обичам при положение, че обичам мъжа си? Моля ви за помощ..

Коментари

1.   Не знам дали ще подейства, но не е зле да опиташ. Може би, ако можеш да промениш ежедневието си малко? Да прекарваш повече време със семейството си, да измисляш планове за теб и съпругът ти (и изненади). А може и да отидеш при гадател (истински, а не някой който да те излъже).

2.   Едва ли ти праща енергия, всичко е в твоето въображение. Просто има нещо неизживяно т твоя страна с този човек и това не ти дава мира. Трябва да разбереш какво е недовършеното нещо и да намериш начин да го изживееш и да освободиш емоцията. Препоръчвам ти да посетиш някой добър психолог, който да ти помогне, защото това в един момент може да започне да се отразява на брака ти.

Поздравления за верността ти. Уважавам такива хора, тъй като аз самият съм такъв.

3.   Аз имам приятел от 2 години и сънувам бившият си много често, на мен също ми е много гузно, а имам желание да го чуя някак си да поговорим, но в никакъв сличай не бих го направила защото не искам да наранявам приятеля си... много е гадно

4.   Възможни са всички варианти, които изброявяш. Никой не може да ти каже със сигурност. Само от личен опит ще ти кажа, че чувството за вина, ти вреди най- много. Приеми ги тези сънища и не размишлявай върху тях. С времето, всичко ще избледнее постепенно. И още нещо- на човек му се случва това, което трябва да му се случи. Всичко останало са фантазии, които не са важни.

5.   Мда, кофти работа,
Да възможно е да те сънува, но по-скоро ти ако наистина си мислиш постоянно колко го обичаш и т. н. - е възможно да си си образувала такава 'енергийна химера' или как да се изразя. И аз си мислех преди години, че една мацка си мисли за мен, защото само погледи това онова, но впоследствие се оказа, че май, май изобщо не е имало такова нещо или го е имало за 2 месеца. А при мен се отплесна с години. Прецени си сама - ако си по-бавен тип - по-бавно учиш нови неща и приемаш новостите - сравнително разбира се, ти сама най-добре знаеш - то тогава може да се получава нещо като 'фосфоресциране'. Светиш като стрелките на часовник в тъмното след като вече слънцето го няма. Хайде, че стана много философско, а тук хората си говорят прости работи за чукане и от сорта. Карай го по-леко. Успех.

6.   Ако погледнем от духовен план, Дънов е казал:Не може да мислиш за някого, ако той не мисли за теб! Естествено, че има насочена енергия. Но нека погледнем и гледната точка на психологията. Неизживяно чувство може да е причината за сънищата. Аз да речем сънувам нон стоп, че не завършвам гимназия, а всъщност имам докторска степен. Рядко съотношение съм между духовност и прагматизъм. Но дълбоко в душата си знам, че тези изживяваня идват от духовния свят. Вслушай се във вътрешният си свят и ще разбереш какъв е пътя да се отървеш от тези сънища. Няма да изневериш на семейството си ако пиеш едно кафе с този мъж. Може би има нещо да ти каже. Да му помогнеш в някаква ситуация. Не е казано, че пак ще се случи нещо между вас.

7.   Насън говориш ли? Съпругът ти не те ли е надушил досега? Ак оне - дотук добре.

8.   Дано да не проговориш на сън че после не знам какво ще обясняваш на мъжа ти :)

9.   Имах подобен проблем.
Преодолях го по следния начин. Спрях да мисля за сънищата си. Започнах да си намирам хобита. Моите бяха да пазарувам от втора употреба различни и шарени дрехи, като се прибера вкъщи което не ми става на боклука, а другото, което става го приправям на шевната си машина, която също е нова. Запалих се по ноктите. Накупих си 100 различни лака. Всеки ден се лакирвах с различен цвят. Започнах да си намирам работа у нас. Много ми помогна ремонта на апартамента ни, който си го правихме сами с мъжа ми. Когато мъжа ми го нямаше съм стъргала, чукала, сваляла и лепяла тапети, боядисвала и т. н. Физическият труд е неотменен помощник за забравяне на проблемите.
Не съм прибягвала до следните неща. Да го търся, да споделям сънищата си с друг с приятелка например, да пуша, да пия да рева...
С времето сънищата внезапно спряха. Смятам, че съм силен човек. Много е кофти да се самосъжаляваш какво щяло да стане или не, ако беше с него. И най/ важното не си разваляй семейството.
УСПЕХ! Вярвам, че ще се справиш. А относно това дали той още те обича. Какво ти пука, ти си имаш друг живот.

10.   Имах подобен проблем.
Преодолях го по следния начин. Спрях да мисля за сънищата си. Започнах да си намирам хобита. Моите бяха да пазарувам от втора употреба различни и шарени дрехи, като се прибера вкъщи което не ми става на боклука, а другото, което става го приправям на шевната си машина, която също е нова. Запалих се по ноктите. Накупих си 100 различни лака. Всеки ден се лакирвах с различен цвят. Започнах да си намирам работа у нас. Много ми помогна ремонта на апартамента ни, който си го правихме сами с мъжа ми. Когато мъжа ми го нямаше съм стъргала, чукала, сваляла и лепяла тапети, боядисвала и т. н. Физическият труд е неотменен помощник за забравяне на проблемите.
Не съм прибягвала до следните неща. Да го търся, да споделям сънищата си с друг с приятелка например, да пуша, да пия да рева...
С времето сънищата внезапно спряха. Смятам, че съм силен човек. Много е кофти да се самосъжаляваш какво щяло да стане или не, ако беше с него. И най/ важното не си разваляй семейството.
УСПЕХ! Вярвам, че ще се справиш. А относно това дали той още те обича. Какво ти пука, ти си имаш друг живот.

11.   Имах подобен проблем.
Преодолях го по следния начин. Спрях да мисля за сънищата си. Започнах да си намирам хобита. Моите бяха да пазарувам от втора употреба различни и шарени дрехи, като се прибера вкъщи което не ми става на боклука, а другото, което става го приправям на шевната си машина, която също е нова. Запалих се по ноктите. Накупих си 100 различни лака. Всеки ден се лакирвах с различен цвят. Започнах да си намирам работа у нас. Много ми помогна ремонта на апартамента ни, който си го правихме сами с мъжа ми. Когато мъжа ми го нямаше съм стъргала, чукала, сваляла и лепяла тапети, боядисвала и т. н. Физическият труд е неотменен помощник за забравяне на проблемите.
Не съм прибягвала до следните неща. Да го търся, да споделям сънищата си с друг с приятелка например, да пуша, да пия да рева...
С времето сънищата внезапно спряха. Смятам, че съм силен човек. Много е кофти да се самосъжаляваш какво щяло да стане или не, ако беше с него. И най/ важното не си разваляй семейството.
УСПЕХ! Вярвам, че ще се справиш. А относно това дали той още те обича. Какво ти пука, ти си имаш друг живот.

12.   Имах подобен проблем.
Преодолях го по следния начин. Спрях да мисля за сънищата си. Започнах да си намирам хобита. Моите бяха да пазарувам от втора употреба различни и шарени дрехи, като се прибера вкъщи което не ми става на боклука, а другото, което става го приправям на шевната си машина, която също е нова. Запалих се по ноктите. Накупих си 100 различни лака. Всеки ден се лакирвах с различен цвят. Започнах да си намирам работа у нас. Много ми помогна ремонта на апартамента ни, който си го правихме сами с мъжа ми. Когато мъжа ми го нямаше съм стъргала, чукала, сваляла и лепяла тапети, боядисвала и т. н. Физическият труд е неотменен помощник за забравяне на проблемите.
Не съм прибягвала до следните неща. Да го търся, да споделям сънищата си с друг с приятелка например, да пуша, да пия да рева...
С времето сънищата внезапно спряха. Смятам, че съм силен човек. Много е кофти да се самосъжаляваш какво щяло да стане или не, ако беше с него. И най/ важното не си разваляй семейството.
УСПЕХ! Вярвам, че ще се справиш. А относно това дали той още те обича. Какво ти пука, ти си имаш друг живот.

13.   Имах подобен проблем.
Преодолях го по следния начин. Спрях да мисля за сънищата си. Започнах да си намирам хобита. Моите бяха да пазарувам от втора употреба различни и шарени дрехи, като се прибера вкъщи което не ми става на боклука, а другото, което става го приправям на шевната си машина, която също е нова. Запалих се по ноктите. Накупих си 100 различни лака. Всеки ден се лакирвах с различен цвят. Започнах да си намирам работа у нас. Много ми помогна ремонта на апартамента ни, който си го правихме сами с мъжа ми. Когато мъжа ми го нямаше съм стъргала, чукала, сваляла и лепяла тапети, боядисвала и т. н. Физическият труд е неотменен помощник за забравяне на проблемите.
Не съм прибягвала до следните неща. Да го търся, да споделям сънищата си с друг с приятелка например, да пуша, да пия да рева...
С времето сънищата внезапно спряха. Смятам, че съм силен човек. Много е кофти да се самосъжаляваш какво щяло да стане или не, ако беше с него. И най/ важното не си разваляй семейството.
УСПЕХ! Вярвам, че ще се справиш. А относно това дали той още те обича. Какво ти пука, ти си имаш друг живот.

14.   Ако е все още без приятелка и сам... вероятно е сам защото те е обичал и не може да е с друга и ти изпраща сигнали, иначе - НЕ, плод е на твоите мисли.

15.   Според мен в теб още живеят неизживяни чувства, тежи ти нещо подсъзнателно, някаква обида или нещо неизказано, недовършено. Подсъзнанието ти е намерило този начин, да се опиташ, да се справиш с проблема. Да не би да има нещо в сегашните ти отношения, което не ти достига? Честно да ти кажа добра развръзка при подобен тип слячаи обикновено има само във филмите. Не си набивай в главата, че те мисли или че те обича. Когато един мъж обича, той търси начини. Желая ти късмет. Ще ми е интересно да споделиш, какво решение си взела.

16.   Това което го казваш не е вярно номер 14, повечето хора често предпочитат когато не могат да бъдат с човека който обичат да си намерят друг вместо да си стоят и да чакат.

17.   Скъпа авторке, няма какво да се опитваш да обясняваш ситуацията с "изпращане на енергия" и разни фантасмагории. Дори и да е възможно да имате някаква телепатична връзка или каквото там смяташ, че е... недей да разчиташ на това. Минали са цели 5 години, в които ти си създала семейство, имаш нов човек до себе си, преживяла си какво ли не, и въпреки това продължаваш да сънуваш бившия си. Замисли се, явно този човек е още в главата ти, дори и да не си даваш сметка за това. Не е казано, че все още го обичаш, но явно има недовършени и недоизказани неща помежду ви, които подсъзнателно те дърпат към него. Може би раздялата ви е била неочаквана за теб, може би си била наранена и разочарована, а не си имала възможността да му кажеш всичко, което си искала, има много варианти, ти си знаеш най-добре как са били нещата. Може би не си му простила напълно за някоя постъпка или си таила надежди, че всичко ще се оправи в някакъв момент. А и ако все пак нещо ти липсва в настоящата връзка, може затова да се връщаш назад постоянно, защото си го имала с бившия си. Това не означава, че искаш да се върнеш при него или да оставиш семейството си, но..какво да ти кажа, подсъзнанието е сложна работа. Щом толкова дълго не си успяла да си "заповядаш" и да спреш да го сънуваш, значи няма да стане лесно. Но аз смятам, че правилното нещо е не да се срамуваш от това и да се чувстваш виновна, а по-скоро да си припомниш какво се е случило помежду ви, с най-малките подробности и да разбереш дали има нещо, което не се е изяснило с времето. Честно казано, бих те посъветвала да отидеш и на психолог. Може да не ти се струва необходимо, но пък смятам, че терапията може да ти помогне да изровиш неща от миналото си, които да ти дадат много отговори и да намериш някакво спокойствие.

19.   Аз съм горе-долу в същото положение и не знам защо се случва така. Историята ми е следната: когато бях на 16 години много се влюбих в едно момче, по-голямо от мен. Той показваше симпатии, но така или иначе никога нищо не е имало между нас, може би по-скоро заради него, защото хем демонстрираше, че ме харесва, но също и ме отблъскваше по някакъв начин. След години бях вече го забравила се срещнахме случайно и дори се уговорихме да гледаме филм в тях. Спомням си, че тогава той се опита да ме целуне, но аз се дръпнах, така или иначе нямах чувства вече към него. И така по някое време чух от негови познати, че някога бил много влюбен в мен. Но аз така или иначе отново изгубих връзка с него и живота ми продължаваше. И така последно малко преди да срещна моя мъж, вече бях на 27 години бях с приятелки в едно кафене и той беше там. Дойде при мен и ме попита само "Щастлива ли си? ", който въпрос ми прозвуча малко странно, още повече, че беше пред приятелките ми. И така той ми даде тел. си номер и ми каза да му се обадя. Аз така и не му се обадих. След няколко месеца срещнах мъжа си, изсместих се да живея при него, тук, където съм сега в друг град, омъжих се дори имаме дете. Малко след като се омъжих за него (горе-долу 5 години) започнах да сънувам от време на време този мъж. Отначало беше съвсем нарядко, сънувах го и в сънищата имах много силни чувства към него. Когато се събудех бързо забравях, не мислех изобщо за него, все пак си бях с мъжа си и така... до следващия сън, като ставаха все по-чести и по-чести. Започнах да мисля за него и през деня, дори се връщах на няколко пъти в родния си град за по месец, с надеждата да го среща, но нищо. Нямам никакъв конктакт, телефона, който ми даде отдавна е загубен и аз се чудя какво всъщност ми се случва. Защо сънувам постоянно човек, към който години не съм изпитвала нищо, защо се появи така от нищото. Не знам... Иска ми се да го видя, да поговоря с него, да разбера дали на живо бих имала някакви симпатии, тъй като все пак не съм го виждала години. И аз си мислех дали не си мисли и той за мен, но не знам. Това е, скоро пак ще се прибера в родния си град, но съвсем за кратко и се надявам да го срещна, но едва ли...

20.   Номер 19, трябваше да го потърсиш едно време, когато сте били свободни и двамата. Хората често съжаляваме за изпуснати моменти. Сега рискуваш да нараниш съпруга си.

21.   Благодаря за всички мнения! Забравих да ви разкажа също, че се случват и други странни неща... Първо, когато си купих колата и видях документите й, установих, че е произведена на неговата рождена дата, после на неговата рождена дата се оказа, че мъжът ми е направил резервация за морето. И понеже очаквахме няколко на брой неша да ни се случат (тези неща трябваше да се случат на различни дати и поне през две седмици), всичките накуп се случиха на неговата рождена дата, пак в същата година. Другото странно нещо е, че мъжът ми една сутрин ми каза, че е сънувал как ми казва насън: "Знам, че си го обичаш, аз няма да те задържам при мен, ако искаш да си си с него си бъди! ". За мен този негов сън беше адски странен, защото по принцип с мъжа ми не сме говорили почти никога за бившия ми. Дори не е бил интересна тема за разговор никога. Как така започна и той да сънува неговото присъствие? Сигурна съм, че той не изпитва и капка ревност по отношение към него, защото никога не е знаел какво точно съм изпитвала към бившия ми... И всичко това, което се случи накуп на неговата рождена дата... Беше толкова невероятно странно....

22.   Още имаш чувства, за това ти правят впечатление и всички съвпадения. Опитай се да си внушиш, че семейството ти е по-важно от едни сенки от миналото (което наистина е така). Игнорирай всякакви неща, които ти напомнят за него и сънищата ще спрат, когато започнеш да не им придаваш такова значение. Със сигурност, ако този човек имаше още чувства, все за толкова време щеше да се е опитал да направи контакт с теб. Всичко е на подсъзнателно ниво. Нещо ти липсва в сегашните отношения. Положи труд за това, което наистина си заслужава - семейството.

23.   Преди 3 години той се опита да направи контакт с мен чрез фейсбук. Търсеше някакви наши общи снимки, които бил загубил...