Без воля за живот
Ужасно ми е тежко и за това моля за съвет. Сама отглеждам детето си с баща му още като бебе се разделихме, не е отговорен нито се грижи за детето си. Помощ нямам от никого, майка ми е... трудно мога да я опиша с думи. Жена която никога не е казвала една мила дума на децата си. Никаква обич не съм получавала като дете, а упреци и набиване колко не ставам за нищо. Като станах майка, реших да дам всичко на детето си, да знае че е обичано. Превърнах се в жена, която по-цял ден чисти, готви и не излиза никъде, без един приятел за кафе. През денят майка ми звъни, всеки ден с въпроса. Какво наготви, изчистили? Разговор две минути, който ме изкарват извън нерви, не се интересува, как си или да каже нещо мило. Всеки път когато я помоля да го вземе за ден два, е с много уговорки, кога ще го прибера точен час, случвало се да закъснея и я предупреждавам, го изкарва навън да чака на студа. А я моля на пет месеца веднъж. Ако тя ми го докара, трябва да и платя пътя. Учех задочно в друг град, спрях... не можела да го гледа през очните. Запознах се с един мъж, лъч светлина в сивото ми ежедневие. Но бях толкова уплашена, че виждах в него всичко което съм искала в началото не можех и да се отпусна и наслаждавам. Правеше планове за нас и детето, приемаше го и синът ми се превърза към него. Но той не е от моя град беше по- работа тук, дойде и времето да си тръгва, точно когато страховете ми отминаха и почувствах сигурност в него. Един месец не се виждахме, ужасно исках да отида при него да го видя, но винаги изникваше въпроса, как да моля майка си и да ми откаже, плачех вечер, защото ми липсваше. Обадими се да ми каже, че не вижда бъдеще във връзката ни, докато сме били в един град не сме се виждали, а сега съвсем, каза ми че мисли за бившата си още. Почувствах се смазана, още повече че ми казва, че не ставам за връзка, защото съм с дете и не мога да излизам никъде, че бившата му е по-важна, защото няма дете, а аз не ставам, така ли. Какво значи, мисли за бившата си? Ужасно ме боли и все още ме боли, защото няма и на кой да разчитам, нито приятели, нито човек до мен, чувам от майка си само упреци. А аз обикнах този мъж, мечтаех и правех планове, самочувствието ми се смаза, като жена. Липсва ми ужасно, задавам си много въпроси, отговори нямам. В началото му казах всичко, имам дете и е най-важното нещо за мен, споделих му всичко за себе си , за да разбере че търся сигурност. Виждах и я усещах в него, за това и трудно се отпуснах, вяскаш да предпазя себе си, в момента в които го направих един месец и всичко приключи. Чувствам се зле, без приятели сама, ужасно сама. Чувайки не вижда бъдеще, беше като удар, не ми се живее. Постоянно плача, защото обикнах този мъж, обвинявам се за всичко, но е късно а ужасно го искам.

Коментари

1.   Съжалявам много за теб.
Наистина знам, че ти е много тежко.
Лошо е че си се привързала и детето и то страда. Не само ти.
Понякога чувствата отминават.
Щом говори за бившата си.. защо ти е той
Утре да ти надуе корема и пак да мисли за нея ли.
Според мен почни да излизаш.
Покрай детето от градина от училище уговаряй се с майки да излезете заради децата да си играят поканете ги у вас.
Така ще създадеш контакти.
Който мъж ще ти вземе ще те вземе с детето.
Сближи се със съседите.
Създай контакти за да имаш на кого да разчиташ.
Относно човека докато се разсейваш с други неща опитай да поговориш с него.
Пиши му опитай се да му припомниш колко му е било добре с тиб. но не го притискай.
Недей да му се обесняваш директно.
А полека.
Във връзките като тичаш след някой и бягат от теб.
За това полека го дават.
Ако стане стане.
Ако не... докато опитваш там пък може да излезе нещо другаде.
Успех
И не се отчайвай.
Със сигурност имаш половинка с коята ще се събереш

2.   Благодаря ти номер 1 имах нужда да чуя поне една мила дума, разплака ме

3.   Престани да разчиташ на майка си за каквото и да било, видяло се е, че от тази жена човек не става! Вземи си намери работа, каквато и да било, а през това време запиши пак задочно! И запиши детето на детска градина, не разчитай на чуждата помощ. Създай приятелства, имай малко вяра в себе си. Не ти е лесно, не го и намеквам даже, но като се оплакваш и терзаеш - нищо няма да промениш! Започни промяната от сега, няма да ти е лесно в началото, но не се отказваш. Иначе само ще покажеш колко слаб човек си.

4.   Като чистиш, готвиш и переш постоянно няма да си най-добрата майка. Дори и в тази ситуация намери начин да имаш човек до себе си, ако не можеш да излезеш покани го вкъщи, детето го сложи да спи и пак ще имаш няколко часа за теб. Знам какво е да няма на кого да разчиташ и да си сама, но опитай още веднъж да премислиш на кого може да оставиш детето дори и за малко, и ти си човек, и ти имаш своите нужди. Бившият ти мъж, няма ли как да го взима понякога, все пак му е баща, баби, дядовци, помисли и за този вариант. Това че, имаш дете чудесно, но трябва да намериш баланса, защото иначе ще загубиш себе си.