Споделена история от Семейство

Изправена пред дилема детето ми или живота ми!
Здравейте! Моята история е свързана с една дилема от която ме е страх.
С мъжа ми сме пред раздяла.... всичко свърши, но аз все още живея с него... за да съм до детето ми.
Гони ме... аз намирам начин да се измъкна от това, за да съм близо до детето ми, защото няма да ми я дяде.
Много хора, ще си кажат - Защо седиш, търпиш и се унижаваш?
Половиния ми живот или по- точно в най- трудния момент за едно момиче, аз живеех без майка.
Знам колко е трудно, колко боли от това и затова съм готова да жертвам себе си само и само да съм до нея.
Характера ми е такъв, че когато някой скъп човек за мен се отдели от мен аз умирам от мъка и не мога да го преживея.
Казвал ми е... краят на твоето присъствие тук е близо
Не мога да си представя живота без детето ми... мноого хора са ми казвали- иди си той сам не може да я гледа и ще те повика, но знам че няма да е така.
Хиляди пъти ми е казвал, че ако си ида той няма да ми я даде.
Мислих си да я взема и да се махна, но ме е страх да не викне полиция и да каже че съм я отвлякла.
Преди известно време се запознах съвсем случайно с един човек, който се оказа, че много държи на мен и ме подкрепя във всяко мое решение.
Подава ми ръка, предложи ми да ида да работя при него... как да ида като не мога да взема детето ми с мен.
Сега на ден ми се полагат по 2 лева, които той ми оставя на масата... за къде по- напред продукти, хляб или...
Разболях се от нерви и получавам психо атаки, които ме притесняват. От стрес получих и друго заболяване....
Спря ме от работа и сега мизерствам, а той пие водка или уиски като бял човек.
Моля дайте съвет, който да ми помогне от части в решението на тази дилема.

П. С Моля уважаемите редактори да одобрят моята история за мен е много важно да получа мнения.
Благодаря предварително....

Коментари

1.   Има закрила на детето и институции за майки с деца за временно настаняване. подай жалби за тормоз и документи за развод.
Никой няма да му даде детето.
Винаги на майката се дава.
Само трябва да имаш работа и покрив.
Намери някой да ти помогне
Не се страхувай

2.   Ако това е вярно, ти не си Майка! Всяка майка, ако иска, ще си вземе детето! Съжалявам!
Ако не е истина, темата отново е от Чичо.
Ж, майка

3.   Как така нямало да ти даде детето. За тази цел има съд. Подай иск за родителски права, но първо се върни на работа. Не ми стана ясно как те е "спрял" от работа. Ти си възрастен човек..
Не се дръж като жертва, а се вземи в ръце. За проблемите ти има решение, обаче трябва да положиш усилие и да спреш да се водиш по чуждите желания.

4.   Първо почни работа, защото това е важно. Като започне бракоразводния процес е важно да можеш да докажеш, че имаш доходи и ако ти присъдят родителските права си в състояние да се грижиш за детето си. После си намери адвокат. И не се притеснявай! в 90% от случаите детето се дава на майката, стига да не е някаква наркоманка, алкохоличка или със сериозни ментални проблеми. Така, че ако имаш работа и собствени доходи, няма да имаш проблем да се бориш за дъщеря си в съда. Освен това какво значи гоните от дома ви? Ако жилището е купено по време на брака ви ти имаш право върху половината. А ако ти присъдят и родителските права имаш право да останеш в жилището докато детето навърши 18. Така, че момиче не се филмирай, ами си научи правата! Не всичко е толкова страшно, стига да не му повярваш на тоя и... т мъжа ти. Защото той в момента точно това прави, опитва се да ти внуши, че си никоя, че нямаш никакво значение и всичкото с цел да не си търсиш правата. Я поговори с добър адвокат и ще видиш! Ти си майка на това дете и никой не може да те лиши и правата ти без съдебно решение. За жилището вече ти казах. Ако не е негово наследствено, или купено преди да се ожените имаш право на половината по закон.
Така, че стегни се, започни работа, наеми адвокат и му разкажи играта на тоя!
Успех!

5.   Отиваш в институциите, отиваш при адвокат и се бориш за правата си. Друго решение не виждам.

6.   Помисли, защо разделяш нещата така, консултирай се с адвокат и нека той ти каже какви права имаш, щом имаш и на кого да разчиташ, къде е проблемът. Подаваш жалба в полицията, като начало сякаш обясняваш му, че така не може да живеете, че детето също страда и намираш начин да се измъкнеш от тази ситуация, защо той ти остава пари.... намери начин да работиш и да излезеш от тази ситуация, детето ти има нужда от здрава майка, обърне съм организации, които биха ти помогнали. сама поставяш някакви бариери и нерешение на проблема.

7.   Аз нещо не схващам - че кой ще го пита него дава ли го или не? Решава съдът, а не той. Най-важното е да започнеш работа. Детето колко е голямо? Това че е момиче също е в твоя полза. Ако е по-голямо, ще изслушат и него при кого иска да живее.

8.   Измислица!

9.   Живеем на семейни начала нямаме брак.
Живея в негова къща, която още не е наследил.
Докато не намеря работа и жилище няма къде да заведа детето... нямам никой до себе си.
Дали няма да е в мой минус, ако я оставя за период от месец при него докато намеря адвокат, работа и жилище

10.   Шшш ало феминистките!? !? ! Така като я гледам авторката хем не може да изясни защо се развежда, хем тя си била по характер Еди каква си... Детето винаги се давало на майката... Откъде накъде? Ами ако майката е някоя квачка като авторката, хм? Не мислите с тия глави ей. Ако ги чукнете ще са като гипсокартон...

11.   10, шшшш ало "авторката", престани сам да си измисляш теми за разни "унижавани" жени и да си ги коментираш сам, защото не знам за жените, но на мен като мъж ми писна да ти чета "творчеството", явно не си женен и не познаваш и жените, за да пишеш от тяхно име подобни безумства, ставаш банален!
М25

12.   Авторке, защо пък чакаш бащата да ти ДАДЕ детето? То е общо.
Започни работа, заведи дело за родителските права... едно дело за домашно насилие....
Бъди смела и решителна!

13.   Шшшшш ало женомразеца!? !? ! Я не се обаждай неподготвен!

14.   Н 2, прaвa си мaй, че е Чичото пaк. Дaже се е изкaзaл под н 10. От срaвнението "глaвa- гипсокaртон" стaвa ясно, че е някой пенсионирaн строителен рaботник. Толковa му е кaпaцитетa нa човечецa...

15.   много е лесно да се изкажат.... безброй комунтари... но който не го е преживял... живях в такъв ад 9години... виждам себе си в историята.... накра.. стана така, че събрах смелост да си тръгна избягах, взех си детето и отидох у нашите, после на квартира... манипулациите, че ще ми вземе детето и ще ме съсипе.. останаха в неговите мечти , аз го осъдих за издръжка(която вече 10г не плаща, , , в последствие му казах че не ни трябват неговите пари а просто го осъдих да види че мога, защото нямахме брак).... и така се оказаха 9 загубени години.. страх, манипулации, изнудване... и т. н... няма съд който ще даде детето на, , злобен гадняр, , ... ако мъж може да полага грижи като една майка, то Господ ще е дал той да ражда... вземи живота си в ръце и продължавай напред... то животеца е мн. кратък, изживей го щастливо с детенцето си, запази сили, здраве, нерви... за внучета и правнучета... но всичко зависи от вас самата, , , , , ,

16.   Ще ти дам един съвет, започни работа работи събери пари, наеми адвокат. Намери квартира, обзаведи я и чак тогава заведи дело за попечителство, БОРИ СЕ!

17.   Я, гледай ти? Тема дето уж аз съм я писал!? Изчетох коментарите и се изкефих. Не само че щях да се напикая, ами и щях да се находя по голяма нужда от смях! :))) Може ли толкова да сте наивни бе? Всяка жено-страдална тема, все Чичо я е писал. Явно чичовците сме станали доста, и това обърква феминистките във форума.
Авторке, ако това е вярно (в което се съмнявам) не ти е лесно положението. Ако ти ми беше дъщеря, това нещо нямаше да се случи, а аз, мъж с мощност три конски сили щях да се разправя с този, както аз си знам. Твоят случай е още едно доказателство за "равните по конституция" права между половете. И най-лошото е че го отнасят и добросъвестни жени, страдащи от последствията причинени от феминизма. В твоя случай най правилното решение е да се обърнеш към ДАЗД, там ще ти окажат правна помощ, но е добре да се разберете с мъжът ти предварително. Защото ако се окаже че и ти имаш вина за създалата се ситуация, тогава последствията за теб няма да са приятни, и ще те застигне мъжкото правосъдие.