Споделена история от Семейство

Да остана ли с мъжа ми?
Здравейте на всички!
Имам връзка с мъж, с който живеем на семейни начала от 7 години и имаме дете на 6 години. В началото беше нормално всичко между нас, но един ден майка му се върна от чужбина и заживява с нас (къщата е негова, наследствена). Ставаха страхотни скандали, а той не смееше да каже нищо. Така аз си тръгвах с детето три пъти. Предлагах му да живеем в моя апартамент, за да сме сами. Но така и не прие. Имам чувството, че не иска да оставя майка си. Той има и сестра, която е всеки ден в тях. Това страшно много ме изнервяше. За толкова време аз не успях да се почувствам домакиня в дома си. Сега живея в моето жилище и няма да се върна повече там. Той идва почти всеки ден, но аз не мога да се примиря с това положение. Те го манипулИран, а той не го осъзнава. Оправдава се , че работата му е там и за това стоял през повечето време. Имаме две коли и аз също пътувам до моята работа всеки ден. Не знам вече какво да правя. Исках да имаме още едно дете, но при това положение няма смисъл. Мисля си, че докато майка му е в неговият дом, никога няма да сме щастливи. ... Предложих му да се разделим, защото не може да ми даде това, което искам аз. И така не е съгласен. Какво да направя вече? ....

Коментари

1.   Що ти е да си домакиня? Нали не искахте да слогувате?

2.   Остави го, посрещай го с любов, нежност, хубава храна и не му натяквай, покажи че си отворена да сте заедно, но отделно. Нямам как да живеят 3 поколения на едно място и да сте добре, само ще си разбиете връзката. Помислете и за друг вариант, да наемете жилище, да отдадете това, т. е. да бъдете по-гъвкави. Сложни са БГ взаимоотношенията, всеки на всеки се меси, мама е мама и на 40 г. момченце, гледам я моята свекърва, пита на брат ми мъжа ми, яде ли, какво яде.... все едно е на 5 г., сяда на масата и тя веднага, да ти препека ли хляба, да направя ли това. С мъжа ми не се държи така, защото той няма да го позволи а и много отдавна се е изнесъл от вкъщи, но тя въобще не се усеща. Брат му дойде да живее близо до нас и сега тя се нанесе при него, това е мъж на 29 г., остави го сам, не ти е мястото тук. Ела на гости виж ни и си тръгни.

3.   Остани да живееш сама. Рано или късно ще се сети.

4.   Мила съжалявам
Наистина много тежко положение.
Но ти си правата.
Нека и той пътува до работа.
Трябва да се отдели.
Така е редно
Явно майка му му влияе.
Само да не те намрази и да не го навива срещу теб.
Аз съм в същото положение.
Тръгнах си а той остана.
Само че това ми костваше 2 аборта защото не исках такъв живот.
А не искам да се разделям
И така наникъде.
Незнам защо трябва да се месеят в чуждия живот.
Да си гледат в паницата.
Трябва някак си да го караш да остава и вечер и да зачести и да свикне и да спре да стои там.
Дано се оправят нещата скоро

5.   Или мама, или тебе! Среден вариант няма! Това положение, в което се намирате в момента него го устройва, но не е градивно, нито е в полза на семейството - за теб и детето.

6.   Като не иска да се разделите, да дойде при тебе да живее. На практика той решава да живеете разделено. Дай му срок за размисъл и ако още упорства, режи му квитанцията, да си живее при мама. Щом иска да живее при майка си, остави го там. Нямаш никакъв проблем, съвестта ти е чиста, постъпваш правилно, той сам си обърква живота. Детето вече е отрасло, нямате брак който да утежнява нещата, съдиш го само за издръжка(ако сам не иска да плаща за детето) и всичко се подрежда. Не прави само грешката веднага да заживееш с друг мъж, ще си вгорчиш живота. Едно, че новият няма да приеме пораснало чуждо дете, а баща на детето може да поиска родителските права и ти да го виждаш от време, на време, което няма да ти е приятно.