Мисля, че се влюбих и не знам какво да правя.
Не знам как да започна затова ще карам по същество. Значи преди около 2 месеца дойде една нова колежка с която отначало нямахме кой знае какви отношения, даже се държах отдръпнато(понеже съм много голям интроверт), но постепенно взех да свиквам с нея и с течение на времето се усетих че някакси съм се привързал т. е постоянно гледах да съм покрай нея, да й помагам да разменим по някоя приказка, улавях се че все по често си мисля за нея и разбрах че съм хлътнал. Пък и тя доста пекана излезе и откликваше на всички мои шеги и глупости на работа. Говорехме си мръсотии постоянно, другите колежки направо са се изчервявали от нас. Считам, че съм интелигентно момче и попринцип се държа вежливо даже джентълменски с дамите. Но с това момиче се държа наистина свободно, което ме изненадва понеже съм доста зле в общуването с нежния пол и досега съм нямал нито приятелка, нито съм се целувал или прегръщал с момиче и съм девствен на 22... тя е с година по-малка от мен но пък за сметка на това е къде-къде по-напред от мен в това отношение имала е няколко партньора и което е по-кофтито в случая е, че и в момента си има приятел. Но този нейния изглежда я е удрял, защото забелязах в езика на тялото й някои издайнически неща, които отхвърлих за момента, но после една колежка утвърди тези мои съмнения като ми каза какво й е споделила тя и като чух направо се вбесих-удрял я е и е супер ревнив, даже заключвал вратата понякога че да не излизала, въобще не я уважава, във фейсбук имат само 3 снимки заедно и двете са на нейният профил а под тях супер гаврещи коментари за нея от страна на негови приятели. Живеят на семейни начела той носи добри пари вкъщи защото се занимава с коли и плаща всичко. Явно колите и парите й са слабост, но не мога да разбера защо седи с него при положение че има семейство? ! Верно на село са, ама все пак има баща, сестра, брат... А и на всичкото отгоре наскоро претърпя катастрофа с приятелката си и слава богу и двете се отърваха леко, но тя все пак си взе болничен от 2 седмици тъй като от шока и нейните здравословни проблеми изпитва страшни болки и не мога да я видя, само се чуваме по телефона два пъти, но някакси не е същото. Копнея да я видя и по цял ден ми е в главата. Но има и шанс да не се върне при нас, което ме смазва. Объркан съм много... чувам я че е в депресия и й съчуствам, но също и не искам да бъда наивен, защото знам, че тя има и друга страна и може да ползва тея нейните хитринки върху мен... дори и несъзнателно, защото си личи че е свикнала да получава доста внимание и не знам просто какво да правя. Не мога да й предложа нещата които и дава приятеля й, на този етап нищо не мога да й предложа, което е супер тъпо и как ли не съм го мислил, сън нямам откакто се удариха с колата, взех да си попийвам стабилно, че да мога да заспивам. И преди съм имал увлечения, но това е нещо друго... не знам и аз вече-искам да я спася и да се обичаме, но после ме залива реалността и обстоятелствата и умирам направо. Скоро ще разбера дали съм само "приятел" или нещо др. А дотогава ще съм благодарен на всеки съвет даден от вас. Исках да си излея мъката и моля екипа да одобри историята, извинявам се също ако е несъстоятелно или неясно нещо или за евентуални грешки.

Коментари

1.   Слънце, не си влюбен! Просто се чувствaш свободен с нея, пaднaлa ти е прегрaдaтa нa стеснително момче и ти е влязлa под кожaтa. Товa пък обвързвa емоционaлно. Кaто следствие се събуждa у теб и типично мъжкият инстинкт зa протекция.
Не е мaлкa, нито пък глупaвa. Aко искa дa се рaздели с "мъчителя" си, ще го нaпрaви с или без нечия помощ.
Към моментa бъди приятелче, но не се нaвирaй между шaмaрите. Опитaй дa aнaлизирaш добре чувствaтa си.

2.   Явно колите и парите й са слабост, но не мога да разбера защо седи с него при положение че има семейство?

Това казва всичко, не искам да те отчайвам, но май е материалистка и щом за нея парите и колите са по-важни от здраво семейство и здрава връзка значи не си заслужава да я гониш. Успех все пак каквото решиш това направи, защото живото си е твой!

3.   Ще карам направо - ти нямаш никакво право да пожелаваш чужда жена и да искаш да се раздели с мъжа си за да прелюбодейства с теб, независимо как се държи той с нея. Правейки това нарушаваш Божиите заповеди и ще страдаш, това твое желание е нечестиво. Златното правило гласи: "Не прави това на другите което не искаш другите да правят на теб" а сега си помисли как ти имаш жена и на работата си някакъв я сваля и иска тя да се раздели с теб за да бъде той с нея. Как би се почувствал? Много зле нали. Съответно ти не трябва да вършиш зло, защото ако вършиш зло ще страдаш а накрая на живота си ако не се покаеш ще бъдеш предаден на изтезания. Десетата Божия заповед гласи да не пожелаваш нищо което е на ближния ти включително жена му, седмата Божия заповед е не прелюбодействай. Десетте Божии заповеди са толкова важни, че Бог ги говори изсред огъня на планина Хорив, когато Той беше слязъл в слава и планината се димеше и пушеше от огъня и се чуваше тръбен глас който ставаше все по-силен. Бог изрече десетословието - десетте заповеди и спря да говори. Тези заповеди са изключително важни и трябва да се спазват.

4.   Само не й показвай, че искаш да я "спасиш". Дръж се нормално и ако станат нещата, станат.

5.   Сам си го установил - жени като нея обичат да получават внимание и флиртуват за да задоволяват егото си. Не искам да съм лош пропрок, но скоро ще установиш, че си просто приятел, с който тя се държи по-мило, защото и помпа егото. Тя дори да зареже приятеля си, ще е заради друг подобен на него.