Време ли е да приключа тази връзка
Здравейте, реших да пиша тук, защото няма кой да ми даде странично(безпристрастно мнение)
Заедно сме от 5 години, имахме 2 кратки раздели. Обичам го, но сме прекалено различни. Аз съм много лъчезарен и общителен човек, а той е по-затворен и сериозен. Започнах да мисля, че реално не съм себе си пред него, поставя ме в някакви рамки, не иска да излизаме в компания, когато се смея шумно на улицата ми прави забележки, опитвах се да се променя, 5 години са много време, сега съм едва на 20, харесвам връзката ни, но просто се чувствам друг човек когато съм с него. Дори не мога да го обясня. Когато имам някакъв проблем той не подхожда с голям интерес, което ме наранява. Наскоро претърпях тежък инцидент, обадих се и му разказах, казах че съм много уплашена. След повече от 3 часа, той не беше питал дори как съм. Понякога не мога да го разбера, затваря се в себе си, мълчи. За повечето от нещата за които съм разстроена и той знае, той се отзовава единствено ако го помоля за помощ, а аз съм винаги до него, въпреки че когато той има някаква драма е много трудно да се общува с него....

Коментари

1.   Ами, както ги описваш нещата, май връзката ви е свършила. Ако все пак държиш на него, поговори с него за всичко, бъди открита, кажи си всичко. Вие жените очавкате мъжете сами да се сетят, но мъжете не сме така. кажи му какво те мъчи. Може пък и да се разберете. Ако не, всеки по пътя си....

2.   "Време ли е да приключа тази връзка" - ДА, КРАЙНО ВРЕМЕ Е!

3.   Нито ти си грешна, нито той... просто не сте един за друг. Мисля, че трябва да прекратите отношенията.

4.   Ти вече си решила, защо питаш другите. Ние ли ще живеем с него или ти? В него намираш само лоши качества, които противоречат на твоите "възвишени" способности. Ако човек обича истински и иска да живее с обичаният човек, намира сили да се нагоди по вижданията на другият, но когато е егоист, иска всички да се настроят по неговите виждания. Такъв човек търси кусурите в другите, а своите недостатъци изтъква като положителни черти. Авторке, по добре си намери друго момче, не се опитвай да дресираш това, насила хубост не става. Как 5 години го понася, а сега изведнъж ти станал скучен. Не ни казваш цялата истина, а в премълчаното се крие проблема, който ти си знаеш какъв е, но не е това което ни пишеш.

5.   Проблемът не е, че сте различни, а че очевидно приятелят ти не държи на теб толкова, колкото ти се иска. Извинявай, но ако човекът, когото обичам, ми се обади и ми каже, че му се е случило нещо лошо и има нужда от мен, няма да си намеря място, докато не се уверя, че е добре и не му помогна с каквото мога. И дори не говорим за ситуация, която застрашава живота му, а за момент, в който той е уплашен, уязвим и има нужда от мен, даже и да е за нещо по-дребно и не толкова сериозно. А пък за друго... не ми се мисли. Нали това е смисълът да имаш човек до себе си, да можеш да разчиташ на него, да ти бъде опора, да ти дава внимание и подкрепа. Аз ако не се интересувам от него и не се вълнувам дали е добре и какво се случва в живота му, че от кого тогава да се интересувам? ! Явно ти даваш много повече любов и разбиране, отколкото получаваш. Разбира се, не става въпрос той да решава всичките ти проблеми вместо теб, а ти да му ревеш на главата за най-малкото нещо. Не говорим за лигавщини и детски работи, а за реални ситуации, в които просто една мила дума и малко загриженост, биха ти подействали добре. И това не е никак трудно да го получиш, просто явно си сбъркала човека. А и липсата на сходни интереси, ограниченията, които ти налага, и изобщо всички различия, които изброяваш, допълнително усложняват ситуацията. Най-логичният вариант е да поговориш с него на тази тема и да му изложиш твоята позиция. Разкажи му за някои моменти, в които си се почувствала пренебрегната и обидена, когато е ТРЯБВАЛО да го търсиш за помощ, вместо той сам да ти я предложи, и му кажи как се чувстваш. Не знам до каква степен ще има ефект, може би няма да е кой знае какъв, но поне си струва да опиташ, преди да решиш да го оставиш. А това е следващият ход, в случай че не желае да се погледне малко отстрани и да си даде сметка, че ще те изгуби, ако не си промени държанието. Стигне ли се до там, знай че това просто не е твоето момче. Колкото и силни чувства да имаш, колкото и време и спомени да ви свързват, няма нищо фатално. Винаги можеш да продължиш напред, да започнеш на ново и да търсиш човек, който да ти даде повече. Е, няма перфектни отношения, няма идеални хора, това всички го знаем. Важното е ти да прецениш с кои недостатъци и различия си склонна на компромис и с кои-не. Успех!

6.   Кофти ситуация... Описала си го като звършен темерут! Прилича ми на някаква травма - сякаш самият той е бил наранен преди и сега му е трудно да се отпусне, защото се бои, че пак ще бъде наранен. Затова предпочита да измъчва със студенината си най-близкия човек. Иска на всяка цена да доминира и да владее ситуацията, дори като те обижда с грубото си поведение. Да му имаш респекта, страха... Всъщност, има донякъде основание, защото когато човек е открит, искрен, отзивчив, сърдечен, като че ли именно тогава не го ценят, отнасят се със снизхождение, фамилиарно и дори не те уважават достатъчно, смятат те за наивник, добряк, балама. Ако приключиш връзката, нищо чудно в следващата си връзка ти самата да станеш такава, да се стремиш да доминираш и да получаваш много повече, отколкото даваш... Парен каша духа. Животът е гаден.
Но поне да ти бъде опора, когато имаш проблеми и страхове мисля че е длъжен, иначе става нещо като енергиен вампир, третира те с пълно пренебрежение.

Какво мога да те посъветвам? Опитай се внимателно, тактично да се добереш до причините на тази му затвореност и темерутщина, не натрапчиво, и ако се съгласи да ти разкаже, да сподели, защо е такъв, може би нещата ще се подбрят към по-добро, ще разбере, че те наранява, че не е прав.

Така или иначе трябва да му поискаш обяснение да поведението му, но в някаква мека форма, за да не се затвори още повече, ако си настойчива. Ако продължи да те пренебрегва емоционално, ще се превърне в система и твоето неудовлетворение ще се засилва. В такъв случай връзката ви ще върви към залез. Балансът от положителните и отрицателтните ти възприятия ще се наруши в полза на последните и ще помислиш за компенсация.

7.   Оставяй го този ръб.

8.   Виж... 5 години са много време. Не уточни дали живеете заедно или не? Кога и как се виждате. Той на колко години е?

Относно забележките и това, че не обича големи компании има значение дали винаги е бил такъв или сега се е променил.

Прецени дали имаш бъдеще с него, дали искаш да си с него, искаш ли да имате семейство един ден.
Сама ще си отговориш на въпросите.

Съвета който мога да ти дам е, че загъбеното време не можеш да си върнеш. Живей и бъди щастлива.

9.   Намери си друг, позволявам ти.

10.   Не ти трябва такъв мъж, разделяйте се с време! Ние с моя мъж сме същите-аз емоциална, той мъчалив, затворен, незаинтересован и безразличен. Живота ми с него е пропилян и и нещастен, просто 26 години от живота ми са загубени... не се интересува и не обича и децата си, чувствам се нещастна, не повтаряй грешките ми...

11.   "харесвам връзката ни"

Изброила си всичко, което не ти харесва, и нищо което ти харесва. Сега си усетила, че всичко е било пубертетска история, и търсиш подкрепа за късане.

12.   Когато имам някакъв проблем той не подхожда с голям интерес........, хората са различни, реагират различно, но когато не не се интересува от теб, когато си т тежък момент.

13.   Цитат

"Време ли е да приключа тази връзка"

Не, но е време да се научиш на вярност и на това, че нещата не могат да са перфектни и, че човек трябва си носи кръста а не до го хвърля и да търси по-лек. Търсиш ли по-лек кръст пак наново ще изкачваш Голгота с всеки следващ кръст, ще тъпчеш на едно място и ще бъдеш все по-уморена и смазана от живота и многото си блудства.

Разбери, че да изоставяш партньора си, мъжа си е голям грях и зло а правиш ли зло ще си понесеш последствията и ще страдаш. Страданията и нещастията не изникват от нищо, те са в огромното си множество наказания Свише за лошите дела които вършат хората или са вършили родителите и техните родители до три и четири поколения назад. Бог очаква от хората да са верни и да стоят с партньора си за цял живот независимо от обстоятелствата, затова се казва: "в болест и здраве, в богатство и бедност" и т. н. Това е смисъла на семейството, на това двама души да са свързани заедно. Семейството като институция и смисъл идва от Светите Писания - затова са двама души, мъж и жена до живот. Това е праведния и правилния начин на живот когато човека постъпва както е редно, както Бог е определил чрез заповедите, законите и наредбите си. Другия начин на живот е сатанинския - невярност, изневери, блудства, сексуални извращения, травестии, хомосексуализъм, проституция и т. н. Във времето в което живеем от САЩ идват и се разпространяват доктрините на дявола чрез холивуд и медиите в които злото се представя за добро а доброто за зло и те заразяват умовете на хората за да вършат зло. Злото става нормално а доброто изключение, чудно ли е тогава, че западния свят затъва и загива в извращенията си? И така човек родил се на тази земя чрез постъпките си определя какъв ще е краят му, ако върви по-тясната пътечка на добрите дела и отбягва злото и по такъв начин се уповава и надява на награда от Бога ще наследи живот а човек който се отдава на нечистота, нечестие, безчестие, зло, долни страсти, извращения се причислява към злодейците и краят му е гибел и накрая на живота си ще получи справедливо наказание.

14.   Време е. Ж28

15.   Да, време е. Самият факт, че си задаваш въпроса показва, че си готова. Аз бях в подобна ситуация, но макар да виждах всички признаци, си бях втълпила, че без него не мога докато той не скъса с мен. И да ти кажа оттогава не мога да се нарадвам на късмета си. Трябваше ми време докато се съвзема, но по-щастлива не съм била. Сякаш нещо ме беше задушавало през цялото време. Чувството да си свободен и да не дължиш обяснения на никого е неописуемо. Бях забравила коя съм заради всичките му прищявки и старанието ми да изпълнявам очакванията му. Не си го причинявай! Бъди смела и скъсай с него. 5 години е много време, но явно си порастнала и си се променила, за да осъзнаеш всичко това. Успех!! :)