Чувствам се виновна, но за себе си сам права
Здравейте. Имам връзка с едно момче от 3 години. Аз съм на 18, той е на 23. Аз съм от София, той е от Варна. Имаме много силна връзка по между ни, но има един проблем и той е, че... Бабата на приятеля ми има сериозен здравословен проблем-шизофрения-страхува се да стои сама, има проблеми и често се случва приятеля ми, майка му и баща му да ходя при нея. Това се случва през две седмици, постоянно го няма, пред него си мълча, подкрепям го, но не ми е приятно. Постоянно го няма, случвало се е да го няма по месец. В момента пак е същата ситуация, съчувствам и на жената, но липсва ми, а когато е там не можем нито да се чуваме, нито нищо. Престоят му там е около 15 дни през две седмици което е ужасно. Дайте ми съвет, обичам го обаче ми тежи, липсва ми, чувствам се ужасно. Страх ме е да не се отдалечим по този начин, той да не се отделечи от мен :( Кажете какво да направя :( Когато е там дори не мога да го чуя за секунди :( Чувствам се зле

Коментари

1.   Права си сама?

2.   Дори и не можете да се чуете??? Тази работа лично на мен ми е много странна. Успех!

3.   Лол, и аз съм на 18, но ако приятелят ми има роднина или приятел, който има нужда от помощ, никога няма да направя проблем-дори бих поискала да помогна. Жената е възрастна, има нужда някой да е до нея. Ако приятелят ти е важен не му мрънкай за това-ако твоя роднина е зле, какво ще направиш? Много егоистично мислиш. Приятелят ми тази година замина на София да учи, сега работи. От 1 година се виждаме през 1-2-3 седмици, гадно ми е, че го няма, но какво да се прави.. Ако той заради теб зареже баба си в този момент и то защото ти си принцеса, след това познай какво ще стане? Ще се самосъжалява, обвинява, че той е виновен. Ако се разделите ще му светне какво е допуснал заради някакво мрънкало. Стой си на г*за и се кротни, защото ще загубиш добър човек, ако си отвориш устата :)

4.   1. Приятелят ти живее в София, доколкото разбрах?
2. Той с какво се занимава - учи, работи? Не ми се виждат възможни отсъствията му, представени по този начин.
3. Не можеш да го чуеш дори за СЕКУНДИ? ! А до тоалетна как ходи?
И... 4. Много се извинявам заради вероятността да не е така, но заглавието е в стила на определен човек, макар текстът на историята да е кратък. А и предвид първите 3 точки всичко звучи някак... нелогично, особено за един внук на 23 години.
Ж29

5.   Добре, не е Чичо авторът. :)

6.   Първо пише се съм ,а не сам второ ти явно прекалено много си свикнала светът да се върти все около теб !

7.   Ходи с него

8.   Ей, да ти имам проблема :)

Човека ходи при баба си, а не при някакви приятелки!

Изпозлвай времето, когато не сте заедно да правиш неща, които не можеш да ги правиш с него/ не му са интересни итн

9.   A другите две седмици другaтa си мисли, че е при болнaтa си бaбa и не може дори дa му звънне горкaтa...

10.   Добре, от една страна те разбирам, но представи си болната жена беше твоя майка или баба, как щеше да се почувстваш ако приятелят ти направи проблем заради това? Сега, опитай се да разбереш и него. Жени много, семейството е едно! Ти си неговата избраница и той ще оцени това да го подкрепяш напълно, а не да бягаш при първия ПО-СЕРИОЗЕН проблем. А ти защо не вземеш да ходиш с него, да му помогнеш с нещо?

ELSA