Нямах вече сили и се разделих с него, нарече ме к***а
Прекъснах връзка с приятеля си. Случи се преди три месеца. Излизахме от около две години. Бях влюбена много силно. Привлече ме колко е спретнат, чист, по него нямаше петънце, винаги с изряден външен вид и от него ухаеше на чистота и парфюм. Никога не ми замириса на пот, никога не ми замириса на лошо, но това се отнася само за външния вид, за съжаление. Знам, че определенията ми звучат глупаво, но наистина това ми направи силно впечатление. Той беше първото момче, което имаше същите интереси като мен, слушахме една и съща музика, но пък ме притесняваше колко си е самодостатъчен, дори малко егоист. Мажеше се с лосион за тяло с аромат на ягода, шоколад, по много странен начин се разбираше предимно с жени и на фейсбук профила му на почти всяка снимка беше прегърнат с различна дама. Докато беше с мен не ми е изневерявал, но си поддържаше чат – отношения с доста жени и дори понякога като ги видеше на улицата ги спираше и си говореше с тях. Често ми се хвалеше колко много жени го харесват. Не ми даваше, нужната любов, обаче. Не правеше жестове, никога. Едно цвете не ми е подарявал. Отваряше вратата като влизахме в заведение, но дори след година връзка така и не станах участник в една такава прегръдка, непринудена, от любов. Все стояхме на разстояние, той все се оглеждаше кой го гледа, като че ли си следеше колко е харесван. Виждахме се веднъж седмично (най – често), а понякога се виждахме веднъж на 2 – 3 седмици. Тогава не си спомням дори да ми казваше, че му липсвам. Аз го молех да се видим, но той отказваше, нямал пари. Дори на разходка започнахме да не излизаме, а и се сърдеше, защо само той да ме канил да излизаме, да съм го канила и аз. Винаги му ходех на крака, той си стоеше в неговия квартал и все аз трябваше да хващам рейсове за да се видим. Няколко пъти опитах да повдигна въпрос да заживеем заедно, но си останаха само думи. А и нямаше къде. Нито щеше да има шанс къде да заживеем. Молих го с месеци да отидем на кино. Отказваше. Веднъж само се нави и по пътя се скара с мен и ме разплака. Не отидохме. Когато плачех стоеше до мен и ме гледаше като полезно изкопаемо. Като си тръгнех ме заплашваше, че повече нямало съм да видя това секси тяло, което имал той. Скандалите зачестяваха. Аз по принцип не съм такъв човек, но той постоянно се караше с мен, особено когато опитвах да поговоря с него за държанието му и да му обясня, че не ми показва обич и ме наранява. Ставаше истерик, затваряше ми телефона и редовно ме зарязваше на улицата както си бяхме на разходка. Все по – рядко се виждахме. Все си имаше оправдания, а аз гаснех у дома и плачех, майка ми все питаше какво се случва с мен. Беше ме съсипал. Една вечер бяхме останали у приятели и на сутринта трябваше да бързам за нещо спешно и го помолих да се оправим бързо за да отидем. Той отказа с предтекст, че не можел да си позволи да излезне без да се е оправил и бяхме до тях да се оправя... след два часа още не се беше намазал с лосион и не си беше оправил косата и се принудих да си тръгна и да се оправям сама. Тогава разбрах, че хич не му пука за мен и той си е най – важен. След време дойде един период, в който ме отбягваше цяла седмица, отказваше да се видим и аз спрях да го търся. Брат ми правеше купон и там имаше много хора. Насила ме изкараха от нас за да не страдам. Там без да искам няколко пъти се блъснах в едно момче и се запознахме. Цяла вечер си говорихме и прекарахме много добре. Аз му споделих за моите неуспехи, той за своите и се сприятелихме. За първи път можех да си поговоря с някого и да ми е приятно. Оказа се, че той ме видял по – рано вечерта и много ме харесал, но не знаел как да ми привлече вниманието. След тази вечер си разменихме телефоните. Прибрах се и продължавах да бъда сама. Моят приятел не се сещаше за мен. След една седмица това момче ми се обади и ми каза, че е много щастлив че се е запознал с мен и че се надява да е направил вечерта ми поне малко по – приятна. Започнахме да се чуваме, той беше страхотен човек. Покани ме на вечеря, но му отказах. Въпреки това беше настоятелен и след като моя приятел не се сещаше за мен и ме игнорираше реших да си дам шанс. Излезнах с момчето. Още веднъж ми показа колко прекрасен човек е. От всичките ни разговори разбирам колко интелигентен и качествен човек е. Нищо като моя приятел. Минаха две седмици, когато той се сети за мен. Но аз сякаш бях теглила чертата. Отначало го игнорирах, но накрая му казах, че вече не искам да излизаме. Той не го прие, сякаш съм му даденост. И изведнъж – бум, спря да ме търси пак. След една седмица се обади пак и аз пак му отказах. С новото момче пак излезнахме в обща компания. Той опита да ме целуне, но отказах. Все още се чувствах обвързана. Тогава нещата се влошиха и лека полека се разделих с приятеля си, успях да кача снимки с новото момче от парти. Вече бившият ми приятел разбра, че наистина съм приключила и ме нарече к*рва, долна мал*умница, евтин б*клук и други. После започна да ми се моли и каза, че съм осмисляла живота му, че му липсвам. Че ме обича, канеше ме вече на кино, но отказах. С новото момче за един месец се сближих повече, отколкто с него за повече време. Просто разбрах, че когато човека отсреща не го иска, просто няма да те допусне до себе си и накрая пак теб ще изкара виновен. Започна да разказва на общите ни познати как съм му изневерила и каква тъпа пр*ститутка съм била. После бил депресиран дълго време.
Много ми е болно, че стана така, въпреки че аз всячески се стараех да се получи. Той просто все ми крещеше по телефона и ми затваряше и ме нараняваше. А пред приятелите си е много сдържан човек, просто пред мен се показа в такава светлина.
Не знам дали някога ще забравя тази история. Толкова ме нарани. Сякаш му погуби времето.
Просто исках да споделя. Благодаря за търпението.

Коментари

1.   Хубава история за щастие са те компенсирали с новото момче с което си се запознала за страданията на онзи... Може и да е в изряден вид и да изглежда скъп отвън но е евтин от вътре защото чувствата му са евтини ако изобщо има такива. Поне сега се надявам да бъдеш истински щастлива

2.   Правилно си постъпила. Не е за теб този човек. Продължавай напред с новия, само че имай предвид, че не се знае и той какъв е в действителност. В началото всички сме прекрасни, после си показваме характера. :)

3.   Правилно си постъпила. Не е за теб този човек. Продължавай напред с новия, само че имай предвид, че не се знае и той какъв е в действителност. В началото всички сме прекрасни, после си показваме характера. :)

4.   Защо си се оставила толкова дълго някой да те прави на нищо? Луди хора. При първата случка мунтеглиш майната. Поне малко самоуважение.

5.   Трябва да се гледа характера на човека, не външните признаци, материалните облаги, положение и т.н. Ти си типичен пример - в началото си избрала по външни признаци и резултата не е закъснял.

6.   Нa бившият не му липсвaш ти, a покорното ти възхищение и търпение. И той си знaе, че подобнa нa теб ще види през крив мaкaрон вече. A "подобнa нa теб" в смисъл...КAК зa Богa си изтърпялa товa същество цели 2 години???
Поне с новото момче виждaш рaзликите, но се нaучи дa изисквaш от сaмото нaчaло, постaвяй ясни грaници, но и изисквaй "твоето" си.
Инaче стaвaш сaмо сянкa, добaвкa някaквa, нещо прикaчено, но нa рaзположение зa секс, излъсквaне нa сaмочувствие и т.н.
Не ослепaвяй втори път, нaблюдaвaй внимaтелно, говори, постaвяй си условиятa aко се нaлaгa, РAЗДЕЛЯЙ СЕ с неподходящият нaвреме и от рaз!
Успех и щaстие ти желaя!

7.   Нищо, следващия може да мирише по-хубаво.

8.   Аз в днешно време не мога да видя самотна жена. Всяка си има тъпкач, включително и ти сега разбирам. Моята приятелка като ме заряза и веднага след това 2-3 седмици след това разбрах, че си имала друг. Вбесих се идеше ми да ида да я намеря и да я наритам. Още не ме е оставила и си намери друг и аз разбира се вътрешно и пожелах всичко най-лошо. Тъпо си направила и ти и ще съжаляваш един ден. Едва ли този новия ти приятел е толкова чист, спретнат, красив, умен, интелигентен и поддържан като стария. Вие жените сте опасни същества!

9.   Поредният комплексар, опитващ се да не изглежда комплексиран. Те такива са много харесвани във фейсбука, снимки с 10 различни мадами, а в джоба с левче от мама и на едно кино не може да иде. Иначе са прави на лъскав. Този тип момчета са по-гнусни и от депутат-педофил. Залъгват чрез аромата на прах за пране Ариел, все усмихнати и дружелюбни, а са кръгла 000. Като цяло винаги избягвам тези "безупречни" "комуникативни" люде, мразя подмазвачи. Един сериозен мъж с финанси или без - винаги е умрен в държанието и не си позволява да унижава момичета по този долнопробен начин!

10.   Типичен нарцис! Радвай се, че си се разделила с него, защото нещата никога нямаше да се оправят, но със сигурност щяха да станат по-зле, защото този си е решил, че е най-най-най и прави огромна услуга на всяка жена, която е благоволил да погледне. А сега направо е в шок, че си го зарязала, него най-невероятния! Ха-ха-ха! Не се измъчвай и бъди щастлива, този фуклю вече си е намерил друга, но просто не може да преглътне факта, че се е намерила жена, коя не припада от възхищение само като го види.
Така, че не го мисли, а продължи напред и бъди щастлива с човек, които те заслужава.

11.   Най-вероятно си си имала работа с човек с нарцистично личностово разтройство (НЛР). НЛР засяга в по-голяма степен мъжете. Имай предвид, че тук не става дума за характер, а за болестно състояние на ума. Вместо да ти е мъчно, по-добре направи купон, че си се отървала. Тези личности са много обаятелни и харизматични, но покрай тях човек лудва. Просто не осъзнаваш колко си късметлийка, че си скъсала.

12.   Всяко зло за добро :) всъщност добре, че си се разделила с него. По това, което разказваш изглежда, че той е наистина голям егоист. Дано нещата с новото момче се получат!