Възможно ли е да съм влюбена в жена и в мъж едновременно?
Аз съм момиче на 23 години. Всъщност има една жена в животът ми, която е на към 50 и.. тя е като моя майка. По стечение на обстоятелствата аз живея при нея и наистива я чувствам до някъде като майка, но не само. Като изключим това аз я намирам за привлекателна. От две години имам силни чувства. Желания. Обожавам я. Харесвам всичко в нея. Знам, че не е редно и знам, че няма нищо да се случи въпреки, че силно искам. Нямам идея дали ще ми хареса или не. Не е някаква прищявка. Аз наистина съм влюбена. Интересното е, че от скоро изпитвам симпатия към управителя на мястото където работя. Всъщност тези симпатии се породиха от това, че видях, че е свестен човек. Добър, внимателен, забавен, тактичен и куп други добри качества. Усещам, че изпитвам нещо. Мисля за него често. Искам да го видя. Приятен ми е. Разбира се изпитвам уважение и съм дисциплинирана като знам, че ми е шеф, но вътрешно изпитвам желание да го докосна. Все още не съм напълно дигурна в чувствата си към него. Въпросът е дали е възможно да съм влюбена в тези двама човека? Да се радвам ли ако съм се влюбила отново в момче или да се смущавам, че ми е шеф. Не знам.... Изключително морален човек съм и не знам как да постъпя. Да покажа ли чувствата си и как? Усещам, че и той има сичпании към мен. За друго не мога да съм сигурна.??

Коментари

1.   Не и в двaтa случaя. Просто имaш нуждa от любов. Вероятно ти е липсвaло родителско тяло, родителскa любов, семейният уют, респектa дори към родителят, но... тaм е ключето.
С женaтa чувствaтa ти преминaвaт от "кaто мaйкa" към любов която не си дaже сигурнa кaквa е точно.
С шефa от респект към... пaк товa желaние дa е любов.
В кaквaто и средa дa си постaвенa, ти ще търсиш, a и "нaмирaш" любов. Товa е твоя нуждa, но не е реaлностa.
Мисля, че имaш нуждa от психолог зa дa си помогнеш дa рaзпознaвaш чувствaтa и ги рaзгрaничaвaш.

2.   Виж. Първо щях да ти кажа, че може би не си влюбена, а я харесваш и тя ти е нещо като идол. След това стигнах до "Желания. " и сметнах, че не си би, но може би наистина си влюбена в конкретната жена. Обаче щом стигнах до управителя... И нататък не четох, но! Ти май не си влюбена, а започваш да си мислиш, че си влюбена във всички възрастни от които зависиш пряко. Което вероятно говори за проблеми в детството и някаква нестабилност. Щом задаваш въпрос тук, ти самата не си сигурна.
Моят съвет е да потърсиш психолог, който да ти помогне да се изясниш със себе си.
Късмет и успех в живота!
Ж28

3.   Според мен изпитваш тези чувства към майка си защото тя винаги те е обичала и се е отнасяла с теб добре, а ти самата показа, че харесваш такива тип хора.

4.   Като те слушам причините за тея "чувства" са за жената, че ти е като майка, а за мъжа, че е добър и свестен. Звучиш сякаш нещо куца в семейството ти или не са тк обръщали внимание като дете, затлва сега прехвърляш върху всеки, който е по - грижовен с теб някакви чувства. Не е нормално това, любовта не е заместутел на майката и бащата. Помисли върху тоеа.

5.   много е вероятно да си нямала достатъчно близки отношения с майка си, или родителите изобщо, духовна връзка, да търсиш своя идеал и да запълваш вакуума от примера, които не си намерила в годините на подрастване. или просто си далеч от тях?
според мен главното е да разбираш причините за това развитие на нещата, и може би да поговориш с майка си, да видиш дали тя не е изпитала някои липси, за които не си подозирала. ние често продължаваме развитие на уравнения, започнали поколение или поколения преди нас.
може би жената, в която си влюбена носи чарът и качествата, които имаш нужда да намираш в мъжете, но не срещаш.
може би твоя шеф ти дава усещането за сигурност и стабилност, освен да го харесваш като мъж, поради това, че е мъж.
може би това, което не ти достига е усещане за сигурност, закрила и обич и тези неща си проектирала в хората около себе си, които имат от тези качества.
ако е така и ако желаеш да поработиш върху това да станеш един по-уверен в себе си човек, за да намериш опора и сигурност в себе си, тогава по-честно ще подходиш към въпроса , за да разбереш дали наистина си бисексуална, дали наистина си влюбена в човек от своя пол, и в шефа си поради това, с което той ти въздейства. постави любовта пред любимия.

6.   Ако се поддадеш на тези си "фантазии" май скоро няма да има нито при кой да живееш, нито при кой да работиш...

8.   Номер 6. Не съм казала, че ще се поддам. Опитвам се да намеря истината за себе си. Благодаря на всички, който писаха по-горе. Прави сте. Винаги ми е липсвала майчина и бащина обич. Освен това и не сполучих с човек до себе си. Всъщност харесвам така наречения си шеф и щях да го харесвам и да не ми беше шеф. Харесва ми като мъж и като човек. Има и някакво привличане. Иска ми се да разбера на 100 процента дали той също има чувства или не. Никога не бих се бутала сама към него. Иначе за психолога, да ходих и да имам проблеми от миналото. Силно се надявам това с жената да ми мине. Иначе тя знае и въпреки всичко се държи добре с мен и ме обича като нейно дете. :)

9.   Съчувствам ти - сигурно си имала най-отвратителните родители на този свят! Поне за майката е потвърдено. Който си търси "майки" вместо съпруг/а, той е нямал такава дори да е била жива по време на детството му. Същото важи и за търсещите си "баща". И сега хем се очаква да сте сексуално активни, хем детето във вас търси мама/татко. Сложна ситуация, в която не изпадаш, ако родителите ти са ти дали нужното в детските години и ти го дават дори сега. :)