Той се раздели с мен, заради глупост
Ако може историята ми да бъде публикувана.
Здравейте, момиче на 17 години съм и имам сериозна връзка с момче на 19 от година и половина. С него много се караме, но винаги след това се оправяме. Има едно момче, което има сексуални намерения към мен и моя приятел разбра за това и поиска това да е края между нас. Аз никога не съм имала никакви чувства към това момче, даже и допирни точки нямаме. След този "край" бяха сапунки и сеири, но се срещнахме и се разбрахме всичко във връзката да се промени, включително и ние двамата.

Така.. вчера въпросното момче ми писа във фейсбук, относно наша обща близка приятелка и нейните проблеми и целия чат беше за това как да и помогнем. Аз не казах на моя приятел, че това момче ми е писало, защото не го сметнах за важно при условие, че не става дума нито за мен, нито за приятеля ми. Но приятеля ми е научил от някъде, че това момче ми е писало и се скарахме много. Пратих му хронологията, но той ме отряза с думите, че съм трила, че му изневерявам и го лъжа зад гърба за тази година и половина, а нито аз нито той някога сме си изневерявали, защото се обичаме. Таа приятеля ми скъса с мен, не ми вдига телефона, изтрил си е фейсбука и ми казва, че това е окончателен край. Вдигна ми само един път и аз го питах дали това иска и той ми каза: "Аз друго исках", при което ми затвори.

Въпроса ми е какво бихте направили на мое място, как бихте реагирали, заслужава ли си изобщо нервите и сълзите.

Коментари

1.   Леле разбирам какво ти е... Трябва да говориш с него и да се оправите, това е пълна глупост. Не е искал да се разделяте, но явно си е втълпил, че го лъжеш. Ревнив е... Лол намери някакъв начин да говориш с него, не може година и половина връзка да се захвърли заради тази глупост. Все имате общи приятели, говори с тях да му предадат дадено нещо, смисъл говори с тях. Лол

2.   Тийн историйки някакви. Твоят приятел само е чакал за повод да се разделите явно.

3.   И за какво ти е да имаш връзка с човек, който ти няма доверие и с който се карате непрекъснато? Извинявай, ама така, както го описваш това вашето е всичко друго, но не и нормална връзка. Когато обичаш някого не се държиш така, не го обвиняваш с повод и без повод, че те лъже и въобще ми се струва, че бившия ти от много време просто си е търсил повод да скъса с теб и чата с това момче е бил идеалното извинение.
Така, че не го преживявай толкова! Отървала си се от едно доста нездравословна връзка, която можеше да завърши и с много по-големи драми.
За това сега си дай време и се погрижи за себе си, поглези се, излизай с приятели, забавлявай се и ще видиш, че всичко ще се оправи.

4.   Не, не си заслужава. Това е патологична ревност, която само си сменя повода. Ако не е това момче, ще е нещо друго. Казвам ти го от опит, защото съм имал същия проблем в миналото - неадекватно ревнива приятелка (даже две, всъщност). Ти не си нечия собственост и той трябва да уважава личността ти и твоето лично пространство. Ако не го прави - има много други момчета :)

Причината за неговата ревност явно е някъде по-дълбоко, това е проява на несигурност, но какво я е породило не мога да кажа. Възможно е и той самият да не знае. Резултатите обаче са налице. И ако доверието не е взаимно, нервите не си заслужават. По живо - по здраво. Знам, че ще те боли, но всяка връзка се основава на ДВЕ страни, а не на 1-странните прищевки само на едната страна (това би било не само неадекватно, а дори вредно за теб самата). Така че - обясни му кротко и спокойно, че не си го лъгала, че това е хронологията от чата и точка. Ако го приеме - ОК. Ако не - да си върви. Ти може и да поседиш някакво време сама, но след това ще си намериш друг, с който да си щастлива. Нервите не си струват. Ще си спестиш много потрошени нерви и време - това е най-добрият съвет, който мога да ти дам в случая.

P. S. - Ти също си допуснала една грешка и гледай да не я повтаряш в бъдеще. Трябвало е да му кажеш за този чат още в началото, за да го разбере от теб, а не да го научава от другаде впоследствие. Коректните отношения изискват ти също да си точна.

Philip

6.   След като веднъж сте се разправяли за въпросното момче, то редно беше, ако наистина си искала да запазиш приятеля си, да прекратиш взаимоотношенията с момчето. Приятелят ти е скъсал заради теб, не заради друго, а заради факта, че въпреки изричното му нежелание да имаш контакт към момчето със сексуални мераци към теб, ти си продължила да общуваш. Нека това ти е за урок за бъдещите ти връзки, мераклии за секс много ще имаш, но гаджетата ти няма да съвпадат с броя на партньорите ти. С този твой приятел е минало, насочи усилията си към следващите евентуални, млада си и то много, взаимоотношенията мъж-жена изискват много компромиси и от двете страни.

7.   не, не си заслужава. ти самата пишеш, че често сте се карали, което означава, че трудно комуникирате и имате сериозни различия.
а щом няма и доверие между вас и е в състояние да скъса с теб само защото той мисли, че му изневеряваш, без дори да те изслуша, няма смисъл да се тормозиш.
Ж45

9.   Човек който ти няма доверие не си заслужава. И да не си направила нищо лошо той очевадно вярва само на себе си...

10.   Най-параноични в една връзка са тези, които изневеряват. или той кръшка, няма ти доверие. Или е бил лъган преди и вече се съмнява във всеки. Давам идеи. Интересното е, ако те обича, защото така спокойно те оставя да си намериш друго гадже.
Мъжете да дадат по-добри съвети.

11.   Твоичкият е патологичен ревнивец. И моят така ми казва "аз друго търсех". Все не му е достатъчно, все съм правила глупости и съм му изневерявала, занимавала съм се с други мъже и го лъжа. А то не е така, той си въобразява и постоянно ме кара да се чувствам виновна за нереални неща. За него всичко е изневяра, всичко води до раздяла.. По-добре бягай докато е време.

12.   Интересно, казваш, че с това момче, заради което стана данданията, нямате допирни точки. Но живеете на една планета, ползвате фейсбук, включително за да общувате един с друг, имате обща близка приятелка, заради която започвате чрез интернет да говорите, да си споделяте, да чертаете общ план за помощ.
Това не е липса на допирни точки, това е много от тях.
Второ, с това момче, заради което стана данданията и щяхте да се разделите с твоя приятел, влизаш след сдобряването ви във взаимоотношения, които може и да са най-невинните, най-алтруистичните, но са отношения. Ти обаче, при положение че си се опарила вече от укриване на информация от приятеля ти, нищо не му казваш, защото си сметнала, че не е важно.
Напротив, това е най-важното във взаимоотношенията с твоя другар - да бъдеш искрена и да не криеш от него. А ти точно обратното правиш. И нямаше ли да се издигнеш в неговите очи и той да те обикне повече /защото това е най-нормалното, постижимото и позитивно за теб/, ако ти споделяш какво правиш за своята приятелка безкористно? Така той ще разбере какъв човек си.
Имаш проблеми с доверието. Мисли и за в бъдеще върху това.
А на въпросът ти никой тук не може да ти отговори - дали си заслужава нервите и сълзите. Един би дал всичко, друг малко, при всеки е различно, но ние не сме ти. Преценката е твоя, а и нали ни разбираш, как да оценим нещо дали си заслужава, след като не го познаваме - та ти не си го описала изобщо.

14.   Щом от сега има циркове представям си нататък. Такава връзка няма бъдеще, само безкрайна агония, болка, терзания. Мнението ми е че хората не се променят, а просто с времето все повече се опознават, така че очаквай ревността му да се задълбочи.

15.   Не си заслужава. Той се е чудил как да те разкара, ама така че ти да излезеш виновна.

16.   Иска ми се да чуя и неговата версия и доводи година и половина връзка не се прекратява просто така монетата има 2 страни зайче не ми се вярва да си светица не се обиждай но явно пича има основание