Не мога да си го обясня
Здравейте!
Отдавна мислех да споделя това с вас, защото ме измъчва вече от 2 години.... И както в заглавието съм написала, не мога да си обясня тази ситуация. Искам от вас само да коментирате вашето мнение, тъй като в историята не съм аз главната героиня. Да започвам и с историята.

Ако има значение, в момента съм на 15 години, 9 клас. Всичко се случи както казах преди 2 години. За да ме разберете по-добре ще започна малко по-отначало. От първи клас се бях запознала с едно момиче-ще я нарека М. Станахме големи приятелки, имахме много общи неща и интереси. Живеем през 1-2 блока и заедно ходехме на училище, дори сме и астрални близначки, с една дума се разбирахме много и имахме еднакво мислене. Заедно учихме до 7 клас в същото училище, от което започнахме своето образование. Както се досещате имахме матури, изкарахме добри оценки и оттук тръгва всичко... Нямам правото да спирам никой да взема решения за бъдещето си, но в случая М реши да кандидатства в търговската гимназия(или по-скоро родителите й). Аз нямах намерение да се местя, въпреки отличния си успех. Тъжното беше, че мечтата й беше друга-да стане следовател, а нейните родители без да се интересуваха от мечтата й, я принудиха да отиде в центъра да учи. Гадно ми стана, че се разделихме, навсякъде бяхме заедно, като сестри, но все пак проявих разбиране и и пожелах успех в новото училище. Не останах сама в старото, защото имах и още 2 момичета, с които се разбирах в клас и лека-полека се сприятелих и с тях. В 8 клас липсата и се усещаше много, въпреки че не бях сама, но изглежда тя ме забрави. По пътя за вкъщи-както по-горе написах, че живея близо до нея-веднъж я срещнах и я поздравих, но тя не ми обърна никакво внимание. Изгледа ме ужасно презрително и се прибра във входа си. Аз не обичам да излизам много навън през лятото-занимавам се с други неща, главно с изобразително изкуство и просто нямах време да излизам, но все пак един ден излязох и реших да я извикам да се видим. Вместо това тя се оправда, че било много горещо и не искала да слезе. Влязох в положение и я оставих. Ходих така няколко пъти така цяло лято, звънях я да я чуя как е, но ми се отговаряше троснато "Сега ли намери да ми звъннеш, имам работа":(Чудех се каква работа може да има, тя няма брат или сестра, за да е заета с нещо, а и напреди като бяхме заедно, винаги беше навън. И след всичките и откази по-миналото лято, не излизах повече от нас, изцяло се посветих на графитния молив, но това е друга тема„Та тази година като започнахме училище я срещнах, този път ми обърна внимание и я видях много променена-лакирана, с грим, пусната коса, и още много други неща, нехарактерни за нея. От симпатичното момиче с очилата, които и служеха да гледа надалеч, с любимият спортен екип, мразещо всякакви гримове и неща от сорта, искащо да следва мечтата си, се превърна в една наклепосана, начумерена, надменна, забрави за мен и хората, които дружахме с нея, прави се пред новите си приятелки, че не ни познава. Превърна се точно в типичната Кифла, както тя самата се изразяваше за такива момичета, като на които е заприличала. Попитах я веднъж на улицата, защо се прави на нещо, което никога не е била, на нещо, което тя самата ненавиждаше, защо си го причинява, как изведнъж се промени, защо ме забрави така бързо след всичките ни години заедно приятелство. Нейният отговор беше"Приобщавам се към обществото! "Какво е това общество? ! Ето това ме тормози от 2 години. Колко еднакви бяхме преди да се разделим, имахме най-добрите оценки от класа, а сега доколкото разбрах е намалила успеха си от 6 както беше на 4. Не съм някоя зубърка, но съм учудена, че точно тя се излага така. Влязох си във фейсбук профила веднъж и ми писала да я махна от приятели и да съм забравила за нея, ама как като я виждам често? ! Как може някой, с който си бил 7 години заедно, да те накара да го забравиш просто ей така? ! И как от едно нормално момиче, стана точно обратното надменно и високомерно! Каква е разликата, че аз уча в старото училище, а тя в центъра на града? ! Нима не вадя добри оценки-напротив, завърших 8 клас с 5. 50. И какво е това общество, което тя спомена. Мъча се да си отговаря, но уви не мога да си отговоря, ако вие знаете нещо, пишете. Не може ли всеки да бъде себе си, а не да си слага маска? ! И аз ли прекалявам или наистина съм права. Да за някои да носиш грим на училище не е нещо кой знае какво, но точно за такъв човек като нея, който не харесваше дори гланц за устни и казваше, че е глупост, изведнъж да си слага 1 тон грим ми е странно! Говорих с майка си за това и тя каза, че вече не е моя работа да се тревожа за нея, защото тя си имала родители. Да, но аз не мога да спра да я мисля, въпреки че ме отбягва, имам си я като сестра, с нея всичко си споделях... Дори сега се насълзявам като я видя на улицата и ме избягва, плача и вкъщи, но тя просто не иска да ме вижда... каква може да е причината и какво е това общество! Как изведнъж се промени. Ако някой е бил в моята или подобна ситуация да пише... приемам критики, ако съм виновна с нещо.

Благодаря на всички, които го прочетоха, означава много за мен!

Коментари

1.   Ти нямаш вина! :) Предполагам че въпросното момиче или е преживяло нещо което да промени мнението му (на пример подигравки ) или просто пубертет. Това което мога да те посъветвам е да продължаваш и гледаш собствения си живот, защото един ден няма да е от значение колко години си поддържал едно приятелство, а какво ти си направил за развитието на своя собствен живот! А ако това не те устройва може да се опиташ да покажеш колко ти липсва! Например напиши й писмо колко много я обичаш, кажи защо ти липсва, попитай я защо се е променила толкова, какво е довело до тази промяна и най-важното, кажи й че дори и сега да не ти отговори винаги би й помогнала ако има нужда, сложи няколко снимки на вас вътре. Писмата може да са клише но винаги помагат :)

2.   Не си го слагай на сърце. Тя е попаднала в нова среда, в която иска да си впише и освен това е в години, когато човек търси себе си и се променя.
Няма какво да направиш по въпроса. Разбирам те, че ти е мъчно за приятелката ти, но на този етап просто не можеш да и повлияеш.
Живей си живота и някой ден обстоятелствата могат отново да ви срещнат и да се преоткриете като приятелки. А може да те срещне с други хора, с които ще имаш повече общо в дадения момент. Просто на този етап хората порастват, променят се и градят характера си и е нормално това, което описваш.
Не се тормози във всеки случай. :)
Ж28

3.   Градивна критика:- ти го раздаваш нахално, момичето не иска да общува с тебе, ти се натрапваш брутално. Промени себе си, не околните, за да ти бъдат удобни, а и ти на тях! Ти се занимаваш с рисуване и нямаш много време за излизане, и това го изтъкваш като причина, а другите трябва винаги да са ти на разположение!? Това е егоизъм. И още нещо, имате си детски раздел за общуване, защо се натрапваш в раздел за по възрастни? Историята ти няма общо с любов и изневяра. Правя го съвсем добронамерено, погледни себе си от позицията на околните, и се опитай да ги разбираш!

4.   Момиче, хората се променят. Тя Е себе си, макар вече да е различна. Не се чуди толкова, а си живей своя живот.

ж

5.   Всички яйца са еднакви. Пиленцата също си приличат. Но кокошките и петлите - вече не.
Естествено, че колкото повече време живеете - толкова по-различни ще ставате. Всяка ще изявява себе си, своята същност, все повече.
Освен това човек е филм, кинолента, а не статична снимка! Момичето, което познаваш, вече го няма - то се е развило в някаква посока. Дали ти си се развила, или си деградирала, или си останала на същото ниво - това няма голямо значение. Същественото е, че сте тръгнали в различни посоки - не противоположни, а различни.
Имай си едно на ум, защото сега това се случва с приятелка, с която сте другарували като пикли, а я си представи, че утре се случи с мъжа, с когото някога сте били лудо влюбени и вече имате 16-годишни деца?
Виж и мнението на номер 3 - абсолютно обективно е.

6.   Здравей, накратко и по-същество приятелката ти се е поддала на покварата. Вероятно стана въпрос за това да се харесва на момчетата, да блудства, да е надменна, защото харесват новия и предизвикателен и съблазнител външен вид, да се впише в обществото от курви и курвари. Това е резултат несъмнено от новата и среда и новите и познати които са и повлияли така и тя е започнала да ги копира, защото се е почувствала засрамена, че не се облича и гримира като тях и не е толкова "популярна", затова е станала като тях и се срамува от миналото си и от всичко свързано с него а това включва и теб. Има една приказка която казва с какъвто се събереш такъв ставаш!