Тя не знае,че аз съществувам!
Запознахме се когато аз бях на 18, а той на 27 години. Беше най-добрият приятел на гаджето ми тогава. Заедно са отраснали, приятели от деца, съученици. Когато сме излизали тримата никога не съм се държала провокативно спрямо него, въпреки че с времето усетих как той ме гледа с други очи. Седеше по близо до мен, гледаше да ме разсмива, искаше да му споделям. Не е лъжа, че има задоволителен опит с жените. Когато се разделих с приятеля му по съвсем други обстоятелства, това че са приятели от детинство и от мъжка солидарност, не му попречиха да ме съблазни. 18 годишна с никакъв опит с мъжете, а той обигран-добре си изигра картите. В началото всичко беше розово, сваляха се не звезди, а цели планети. Разходки под звездите, екскурзии в други градове. С него изживях неща, които не бях изживявала. Когато ми беше лошо, той ми държеше косата докато повръщах. Правили сме секс навсякъде. Адреналин, секс, мили думи и аз полетях. Страшно се влюбих. Не забелязах колко лесно отмъкна момичето на брат си, както наричаше своя приятел, не обърнах внимание и когато говореше против него зад гърба му. А трябваше. Обещахме си винаги да си казваме истината, да не се лъжем, защото сме големи хора. Превъзмогнах и хранителното разтройство, което имах. Всички видяха промяната в мен. Така 4 месеца. След това започна ада. С времето усещах че има нещо гнило, въпреки, че секса беше на ниво, аз се поддържах още повече. Видях негови снимки с една жена на около 25 години. Попитах го за нея. Била му само приятелка, тя го харесвала от много време, но той нея не. Била досадна, нахална и твърде изискваща. Тя му се натискала, той обаче и казал че иска само приятелство. Но с времето интуицията ми само се засили. Знаех, че ми изневерява с нея. Накрая вече се принудих да го моля да ми признае. С мил, нормален тон исках да ми сподели, като на приятел. Казах му, че ако ми признае, ще му простя, ще му влезна в положение. Той се ядосваше и отричаше. С месеци ме лъга и отрича. Щях да приема изневярата, на всеки му се случва да кривне, само да не ме лъжеше. Психически рухнах от лъжите му. Накрая ги видях заедно как пазарят в магазин, как се разхождат. Плаках и същевременно ми олекна в едно. Бях права, месеци наред ме изкарваше луда, сега се оказах права. Масово мои приятели ми споделяха как са ги видели на различни места. Пъзела се нареди. Накрая сам той ми призна че е бил с нея, след толкова лъжи и 2 претърпени аборта от моя страна. С голяма горчивина и от любов, решихме да си дадем втори, последен шанс. В началото пак тръгна добре, но преди дни разбрах че отново продължава срещите си с нея, дори не се крият. Вече не мога. От насъбраното напрежение и стрес преди дни получих тежък припадък. И докато аз съм беряла душа, той е бил на екскурзия с нея. Не мога да си позволя този лукс втори път, колкото и да го обичам. Сега се чудя, как да се измъкна достойно от тази ситуация, за да разбере че края вече е окончателен. Какво ще става с другото момиче? С нея той е от 3 години, доколкото впоследствие разбирам, тя го обича-това си личи от километри. Заради него, тя е напуснала работата си, за да пътува и да го вижда. Не искам да я боли, защото знам какво ще и е след толкова години. Тя не знае за мен и май е най-добре да остане така. Не я мразя, не търся отмъщение, напротив-адски ми е жал и й влизам в положение. Тя дава всичко за него, спи с него, а той говори зад гърба й че е досадна и същевремнно спи с мен и може би още някое друго момиче. Момичето няма вина реално, тя си живее в заблуда. Какво да правя с него обаче, дори не знам какво да му кажа... много съм огорчена. И сега е на екскурзия с нея, а мен лъже че е на работа в родния му край. Не търся отмъщение, нито искам да правя някакви номера, просто искам по интелигентен начин да ми олекне.

Коментари

1.   Ще бъда лаконична, защото мисля, че нещата са достатъчно ясни. Не са нужни думи в твоя случай. Просто си тръгни, без обяснения и без излишни драми. Не мисля, че той заслужава нещо повече от това да те загуби, и то без дори да се сбогувате. А и за теб самата ще е по-добре, достатъчно търпелива си била до този момент, просто го изхвърли от живота си. Колкото до другата жена - не я мисли и не се изкушавай от мисълта да й признаваш за себе си. От цялата работа ще излезеш злобна и склонна към интриги, дори да й мислиш доброто. Тя вероятно е дотолкова заслепена, че дори няма да ти обърне внимание.

2.   Здравей, съжалявам, че си се забъркала с този човек който е неверен и лъжец и сега си наранена и страдаш. Не всички мъже са такива, но не трябва да се оставяш да те омайват а да вникнеш в характера на човека. Кажи на момичето какво става, тя има право да знае. Тя така или иначе вероятно ще разбере, по-добре сега отколкото по-късно.

3.   2 аборта?
На този специално и в тази ситуация никакви обяснения не му давай. Просто "изчезни" - не вдигай телефона, бъди заета, ако те срещне, кажи, че бързаш, известно време не излизай сама. И така.
А момичето? Ако можеш се свържи с нея и и разкажи абсолютно всичко! Не заради друго - спаси я!

4.   На твоя място и аз щях да съм не само наранена, но направо бясна. Права си, другото момиче не ти е виновно, защото, горката, е в същото положение като теб. За това имаш два варианта. Или просто му казваш "Край" и го блокираш от всякъде, така че да не ти досажда с хленченето си и измислените си оправдания или се сприятеляваш с другото момиче и заедно му спретвате едно отмъщение. Не знам дали си струва, но пък от друга страна е добре ако можеш да предпазиш някого от много болка. Защото той щом не е бил честен с теб, със сигурност не е честен и с нея и просто е въпрос на време и тя да изпадне в твоето положение. Та, ако искаш можеш да я предупредиш. Ей, така намери я във Фейса и и пиши и прати няколко снимки на вас двамата, за да се убеди с какъв гадняр излиза. Ти си решаваш, но във всеки случай е наложително да сложиш край на тази връзка, защото от това нищо добро няма да излезе. Най-много да си съсипеш нервите напълно. А за тоя не се тревожи, рано или късно ще си получи заслуженото за това, което ви е причинил.

5.   Звездите са често по-големи от планетите...

6.   Просто го зарежи! Няма какво друго да правиш. Не е за теб, но не е и за нея. Той ще я замени след време, но това не е твой проблем. Единственото, което можеш да направиш освен раздялата, е да й кажеш що за стока е твоя човек, ако те е грижа за жената. Да, ще й е тежко, но по-добре ли ще е да го научи, когато той "назначи" някого на "овакантената от теб позиция" на втора жена в живота му?

7.   Блокирай номера, фейсбуци, инстаграми, всичко! Не го търси, когато те търси го игнорирай като дойде пред вас не излизай или не се прибирай! Той не те заслужава!

8.   Авторката-Тя е с него от 3 години, ако не и повече време, има му огромно доверие. Той я води по екскурзии, запознал я е с приятелите и племенника си. Кой ще ми повярва на мен и да искам да й кажа? Снимки нямам, преди две месеца някъде ги изтрих. Чатове имам, но тя може да си помисли че аз съм ги направила умишлено. Най-много накрая да ме изкарат луда, той да реши да ми отмъщава и да ми направи мръсно. Имам семейство, вземе и на брат ми нещо посегне, защото има една страна в него, която е страшно отмъстителна. Аз имам какво да рискувам, оставила съм й много знаци когато разбрах за нея-обеци в колата му, дрехи, пратих й покана за приятелство. Каквото можах направих. Женската й интуиция трябваше да се събуди много отдавна. Това че той я баламосва и тя не вижда видимото-аз не мога да го променя. Лошото е че адски ми липсват добрите моменти с него.. а и двете неродени деца още повече ме привързаха към него. Много ми липсва, въпреки всичко... ще стискам зъби, но това което чувствам не се променя. Много е тежко...

9.   Прекратяваш всичко с този мъж крязко и категорично. Както са ти казали, просто си тръгни. Няма нужда от болезнени и проточени разговори и обяснения. За мен, това е най-достойната постъпка в случая. Няма нужда той да разбира, че си похабила толкова нерви и сълзи по него, за пореден път. Той не заслужава да знае, че е означавал много за теб. Той заслужава просто да го заличиш от живота си. А пък за другото момиче... предполагам, че ще получиш различни отговори на този въпрос. Ще ти кажа как бих постъпила аз. Ще я намеря във фейсбук, ще й напиша в няколко реда за какво става въпрос и най-вече ще й кажа, че нямам никакво намерение да бъда с този човек, в което тя сама ще се убеди. Целта ти е просто да я запознаеш с факти, които може би не знае, без следващи разговори и подробности. Ти от нея не искаш нищо, а от него- още по-малко. Нека това да й стане ясно. Предостави й тази информация от женска солидарност, елементарно човешко съчувствие.. или както искаш го наречи, разбирам те, че го изпитваш. Ако формулираш всичко както трябва, без да се усеща ревност или гняв в думите ти, не смятам, че ще излезеш интригантка или озлобена бивша. В най-лошия случай, няма да ти повярва, а това си е нейно право и за нейна сметка. Тогава не я мисли, пожелай й късмет с мъжа, когото си е избрала, защото ще й бъде нужен и приключи въпроса.
И в заключение, искам да ти кажа, че ти трябва да събереш силите си, да се освободиш от всички негативни емоции, които си натрупала и да продължиш напред, търсейки правилния човек за себе си. Дай си малко време и почивка от целия тормоз, който си преживяла, успокой се и се опомни- ти заслужаваш нещо по-добро! И трябва да го получиш! Искрено ти желая да загърбиш тази история възможно най-лесно и безболезнено, и да бъдеш щастлива, да срещнеш човека, който да не ти дава и за секунда повод да се съмняваш в него и да те обича, както заслужаваш. Смятам, че може да имаш всичко това, стига да го пожелаеш.. другото е въпрос на време. Успех!

10.   От цялата история, само едно ще ти кажа в 21 мек, във време на интернет и информация да си направила 2 аборта е не просто грях, но показване на липса на елементарна сексуална култура и себеуважение. Вземи малко прочети нещо, взимай анти - бебе, но се гаври със себе си и природата. Това са 2 аборта, ти осъзнаваш ли какво означава това? Потресена съм! Иначе другото, работат е ясна. Искаш ли с този човек да си в брак, добре ли ще живеете, имате ли бъдеще?

11.   Е, щом тя е толкова глупава и не се усеща, е проблемът си е неин. Ти си направила каквото си могла. Пък на нея рано или късно ще и се отворят очите. Така, че единственото, което можеш да направиш е да го блокираш този абсолютно от всякъде. Телефони, Фейсбук... ако има ключ от вас даже патрона на врата смени, след като смяташ, че е отмъстителен. Просто ясно му даваш да разбере, че повече няма място в живота ти. Това е! И дано разбере посланието и не ти прави проблеми.

12.   Авторке, когато се оставяш да те залъгват с хубави думи, накрая ще ближеш рани. Вместо да си подозрителна към такива, ти направо се пускаш по течението. Разбери, че от мъж, който си служи добре с думите, не можеш да очакваш сериозност. Да беше обърнала внимание на някой по-тих и свит. Но за теб, те са скучни. Така, че сега ще си сърбаш това, което си надробила.

13.   Вече има ли някое момиче без аборти? След време претендирате за уважение от приятелите ви или мъжете ви. Как да го получите безпрекословно. Изпитвам тъга от историята ти, жалкото е че мъж като твоя приятел, намира почва да сее семето си... И другата като теб, гаранция е правила аборти, срещни се с нея и и сподели всичко, не е нормално да оставяш момичето в заблуда, тя ако иска ще ти повярва, а ти забрави за този човек, няма здравей, няма здрасти, даже като спомен не трябва да остане при теб, само така ще си свободна да откриеш истинската любов. Ако не си вече увредена напълно -емоционално и физически.