Раздели и събирания
Здравейте! Моята история е много объркана. Лятото на 2014 година се запознах с едно момче, което живее в моя град. Аз съм на 19, той на 21. Пишехме си редовно, и така веднъж дойде пред нас с една роза и всъщност тогава почнахме да ходим. Но прекалено много де карахме за разни неща, аз съм много ревнив човек и го показвах и следователно той много се ядосваше. Не знам за него дали е бил ревнив, но не го показваше. Карахме се много и така след около 8 месеца скъсахме. През това време се ядосвахме, дразнехме се, че си пишем с други във Фейсбук.. не издържахме и на едно барче и двамата бяхме там и излязохме да си говорим и се гушнахме и все едно нищо не се беше случило, отново се събрахме. Но разбира се караниците не престанаха. Имах рожден ден, не ми подари дори цвете, което смятам за нещо малко, което щеше да ме кара да се радвам. Майка ми вкъщи ми натяква, че не ме обичал и разни.. но честно казано аз усещам любовта му. Пак скъсахме, от много караници. Той не искаше да се обвържем във фб нито да качваме снимки. Минаха около 3 месеца и пак се събрахме. Сега сме заедно, но майка ми е против него, аз си го обичам той ме обича, но не е такъв да покаже любовта си да ми подарява нещо, нито да използва мили думи.. объркана съм.. Да бъда ли с него, според вас имам ли бъдеще с него или да послушам мама и да сложа края, въпреки че го обичам много.
Благодаря ви предварително :)

Коментари

2.   Виж това че ти искаш подаръци, а той не ти ги подарява си е лично твой проблем... И като ти подари подарък какво повече ще го обичаш ли :D

3.   Щом имате желание и възможност да сте заедно, какъв е проблема? Мнението на майка ти? Да не би тя да живее твоя живот? Или това, че е по-разсеян и не се сеща да ти подари цвете за рожденния ти ден? ЛИбов да има, хора! Ако я има и у двама ви, удри два пъти по масата и се вземайте пак. Няма, защо да мислиш отсега за евентуални проблеми и препядствия, докато сте заедно. Те се преодоляват в движение. И от двама ви. Айде, горчиво!

4.   Не бил такъв да подари дори цвете за рождения ден, а е подарил първо? Я пак си помисли! Да не качвате снимки заедно? А качва ли той снимки или не? Защото ако не качва по принцип - ок, но ако качва, а не иска да има с теб, целият разговор нататък е излишен.

5.   И аз съм имала такива периоди с бивш приятел само че ние се разделяхме за доста по кратко и пак се събирахме, но каквото и да е било дори да е имало негативни емоции, ми беше хубаво с него докато не приключи. Не че ти казвам да не слушаш майка си по принцип, но за такива решения какво ще правиш със връзката си не трябва да се водиш от чуждото мнение, имай го в предвид тъй като ти е роднина но ти ще бъдеш с този човек а не майка ти. Близките ни понякога си мислят че знаят кое е по добре за нас, (те ни мислят доброто) но всъщност само ние си знаем така че. (ж. 27)

6.   Сега, какво мисли майка ти, е важно до някаква степен, защото вероятно иска най-доброто за теб, но не и определящо за връзката ти. Не можеш винаги да се съобразяваш с нейното мнение, защото ти порастваш, изграждаш се като личност и трябва да взимаш някои самостоятелни решение за живота си, дори и в последствие да се окажат неправилни. Щом за момента се чувстваш добре с това момче и искаш да бъдеш с него, значи това трябва да направиш. И в този ред на мисли, искам да ти дам един съвет: забрави за всякакви драми, сцени на ревност и скандали за глупости. Отношенията между двама души не се измерват в подаръци, във фейсбук статуси и снимки, нито в това кой кого колко ревнува. Ревността не е признак на любов, тя е нещо, от което трябва да се освободиш, колкото се може по-скоро, ако искаш да имаш здрава и щастлива връзка. Полза от нея- никаква! И не можеш да казваш "такава съм си, ревнива", това е оправдание. Имай доверие на човека до себе си, отпусни се и си изживейте хубавите мигове заедно, без да се дразните за простотии и да си правите напук. Дръжте се като големи хора, каквито вече сте. Няма ли компромиси и толерантност помежду ви, връзката ви няма да трае дълго. И все така, със събирания и раздели не се живее, всичко ще е до едно време, докато не сте тотално изнервени и двамата от всички дреболии, за които се карате, и не си развалите отношенията окончателно. Няма смисъл, обичайте се, радвайте се един на друг. Една връзка трябва да ви носи много повече позитиви, отколкото негативни емоции. Не казвам, че е лесно, но всеки може да направи опит и да се промени малко, за да живее по-спокойно и щастливо. Успех :)

7.   Дори не прочетах историята, а само заглавието. Опита ми показва, че има ли веднъж раздяла - край, не бива да има втори опит. Нещо или става, или не става, щом не става - има причина, щом не е била преодоляна - значи всеки да си ходи по пътя.