Произходът му причина ли е да прекратя отношенията ни
Преди седмица се запознах с мъж на моята възраст - 30. Отначало се впечатлих от вида му, изключително привлекателен. Не ми трябваше много време, за да разбера, че е изключително начетен, интелигентен, трудолюбив, успял, мил и възпитан, макар че произхожда от бедно семейство и е имал тежко детство. От далече си усеща, че този човек се приема напълно и няма никакви комплекси. Просто е изключително борбен и пробивен, но и доста добър човек. Дори правил дарения за изоставени старци и деца. С всяка минута се убеждавах, че това е мъжът, когото винаги съм искала. Имаше силна симпатия и от двете страни.

И тъкмо да реша, че е перфектният, се случи нещо. Докато се разхождаме снощи, се разминахме с група момчета, говорещи на турски. Признавам си, че не съм във възторг от малцинствата. Изказах се доста остро, при което той сподели, че е от турски произход, но моето изказване не го притеснявало, тъй като всеки имал право да обича и мрази, когото си иска.

Почувствах се неловко и от безизходица изтърсих, че нямам проблем с турците, а с религията им с надеждата да не е религиозен. Но той каза, че макар да не е силно религиозен, е вярващ и вярвал, че Аллах му е помогнал да преодолее трудностите и да успее в кариерата. Стана още по-неловко и изобщо срещата се скапа.

Сега хем се чувствам гадно, че се изказах така, хем се чудя дали да продължа отношенията си с него. Никога не съм си представяла, че ще имам връзка с турчин, но от друга страна той ме впечатли доста. До сега ми звънеше всеки ден, но днес не ми се обади, вероятно не смята да продължаваме.

Сега просто не знам какво да правя.

Коментари

51-58 от 58

66.   Като чета преживяванията на авторката, описани под коментар № 35, се питам как може да съществуват такива ненормалници и жени, които да им се подчиняват.

68.   Жената вече ви написа, че той се оказал мъдър и джентълмен и какво ли още не - вила, джакузи, ресторант... Така се почва. Хитър е човекът. Знае къде да докосне. Няма да спорим за различията между религиите. Но пропастта е огромна - в култура, субкултура и т. н. Дано жената не пише просто, за да оправдае себе си за този избор. И да търси повече мнения, за да валидизира и себе си и избора си. Дано да е щастлива. Но ме съмнява как толкова бързо се преодоляват предразсъдъците - с един ресторант и 2 мили думи... Няма да забравя никога книгата на Бети Махмуди ''Не без дъщеря ми". Всеки си мисли, че на него не може да му се случи...

69.   68, това "не без дъщеря ми" го повтаряте като някаква мантра. Това е просто един случай, от който не бива да правим енерални изводи за още няколко стотин млн души.

65, ако да си умен, мъж на място и джентълмен е ненормално, да, той определено е ненормалник. Явно 90% от бг мъжете са си много нормални, като не уважават жените си.

70.   Още ли сте заедно

71.   Голяма омраза. България е с население около 6 милиона, а турците съставляват около 1 милион от населението на България. И докато съществува тази омраза ще има партии като ДПС, ще има омраза, разделение и никога няма да тръгнем напред като държава и нация. Мръсни ги изкарахте, не знам какви ги изкарахте. Знаете ли в какво са вярвали прабългарите и колко бели са били и изобщо откъде са дошли? Изобщо знаете ли какво е мнението на хората за българите? Ами не е много хубаво поради ред причини.

72.   Не се занимавай с глупости. Това са друговерци, другоездичници, неблагожелатели, лъжци наглеци и лицемери. Друга кръв. Вземи се в ръце. Освен това е въпос на национално достойнство. И без това се намира трудно годен партньор, а като сложиш изброените неща става трудно на квадрат.

73.   70, да

74.   Против съм но.
Познавам някоя друга двойка, българки с мюсюлмани. Момчетата не са лоши, не са и много, много от вярващите.
В единия случай ще кажа само, горкото момче, жал ми става. Приятелката му е християнка. И какво? Пълен провал, абсолютен боклук. Момчето и направи дете, цял живот сега ще се мъчи с тая. Тя курветина(в кръвта и е), всичките и приятелки, роднини са курвентийки. Тя си залита към курванлъка, мързи я да гледа, не може да работи, тотално зле. Вечно я гонят от работа, мързи я. Спи по 13-15часа. Едно дете изтръска, 100 човека и ппмагат. Само дето 1 манджа готви, като 1 ден мъжът прави барбекю, другия полуготова пица, 1 ден яйца, 1 ден полуготова храна поръчват. 3 манджи на седмица, тоя на 25 години със съсипан кръст бачка здраво ще я дундурка поне 10 години(по-рано тся ще избяга де, че я влече).
Та не одобрявам аз такива връзки, но да не забравяме че в днешно време не може да кажеш кой колко стока е заради религията само. Може би 90%съм против, но като съм видяла тоя пример, няма как да кажа на черното бяло. Та такива мърли и пачаври има, та мъжът като е др. религия, не е много важно.

51-58 от 58