Как да му съобщя, че ще става баща?
Здравейте, бих искала да ви помоля за съдействие за една изненада за съпруга ми. Не е точно изненада, тъй като той няма да е абсолютно неинформиран. С него сме заедно от 8 години и от 4 сме женени. Преди около 3 - 4 седмици направихме опити за бебе за първи път и днес си направих тест след закъснение. Бременна съм и много искам да го поднеса по много мил начин, който да е запомнящ се. Той предполагам го очаква, защото имахме контакт с тази цел, но допускаше, че може да не стане от първия път. След една седмица сме на почивка в Намибия и се колебаех дали да не му кажа там, но не знам дали ще успея да се сдържа. Според вас как един мъж най - приятно ще бъде изненадан да разбере, че ще става баща?
Благодаря предварително.

Коментари

1.   То голямо чудо станало. Просто го целуни и му кажи, че опита ви е положителен и толкова. Не е хубаво да тръбиш за бременността си, защото така предизвикваш съдбата.

2.   Ми както и да го направиш все ще се изненада.

3.   Според мен след като си бременна, трябва да избягваш тези африкански страни които са пълни със всякакви болести

4.   Много сладко! Но сега ще се наложи да те приземя, миличка. Аз например оповестявах бременностите си(2=2момчета) когато бях 100% сигурна, тоест след посещение при гинеколог. Така ще избегнеш евентуални разочарования, които в твоя случай са твърде вероятни, предвид краткия срок от опитите до теста. И второ: не съм запозната, но преди да заминете за Намибия, не трябва ли да си правите някакви ваксини? Ако да, нали се сещаш, че това е несъвместимо с бременността. Но много ти се радвам, личи си колко много обичаш твоето момче и ви пожелавам няколко здрави и щастливи бебета!

5.   Сервирaй му зa вечеря бебешкa обувчицa с кaртичкa тип "тaте, идвaм :)"

6.   Пъхни в пощенската кутия плик, адресиран до него, в който предварително постави тестът за бременност! Може да сложиш и картичка с някаква честитка, или просто снимка с щъркели. Импровизирай нещо от сорта: "Ние щъркелите ще ти донесем бебето след 9 месеца", или каквкто си прецениш.

7.   Отиваш в магазините където продават балони с хелии и вземаш един огромен балон, като ги накараш да сложат 3 надути балона вътре с розово/синьо (според пола на бебето) и като спукате големия излизат трите малки!
Друга идея е да го изненадаш с парти със семейството и приятелите.

9.   Здравей. Не знам дали си падаш по такъв тип идеи, но щом ще пътувате, ще е страхотно да помолиш пилота или стюардесите да съобщят по микрофона. Според мен ще се изненада доста. Пожелавам ти лека бременност! :)

12.   Ще ти кажа как смятам аз да изненадам някой ден моя съпруг. Върви и купи една бебешка дрешка от магазина. Отиди в някоя рекламна агенция и кажи, че искаш да ти я щамповат с надпис: Нямам търпение да те видя, татко! :) След което я сложи в една кутия и я сложи някъде, където има голяма вероятност той да я види.
Например: Готвиш си в кухнята. Той е там, а ти предварително си сложила кутията в печката или в някой шкаф. Кажи му да ти подаде нещо от този шкаф и той като отвори и я види ще се зачуди какво има в тази кутия... Ти естествено ще кажеш, че идея си нямаш. След като го отвори и види дрешката и надписа... ще си е готин спомен. :)