Лъгал ме е за материалното си положение
От 7-8 месеца излизам с един мъж, който е доста по-голям от мен. Той е изключително мил, грижовен всеотдаен, умен, интелигентен, човек с изключително голямо сърце и добра душа, макар че на външен вид изглежда много строг и властен. За мен най-важните неща, които трябва да притежава един мъж за да бъде с мен са точно изброените по-горе качества. Именно поради тази причина избрах да съм с този човек. Като цяло и двамата не обичаме шумните места или където има много хора. Обикновено ходим на кино, вечеряме, разхождаме се съвсем обикновени и нормални неща.. Всичко между нас беше перфектно, усещах че се влюбвам, че обичам този човек. Той ми каза, че ме обича, че би искал да живеем заедно и т. н, но има едно НО! Преди няколко дена той ми призна, че ме лъгал за живота си, какъв е, какво работи абсолютно всичко, което знаех за него е било лъжа.. Почувствах се ужасно! Каза ми, че има огромни възможности, че управлява голям бизнес с една дума, че е богат. Не е искал да знам това с цел да не го използвам за пари, а да намери човек, който истински да го обича. Проблема е че аз не мога да бъда с такъв човек първо защото ме е лъгал и второ защото аз самата нямам такива възможности и бих се чувствала ужасно.. Вие как бихте постъпили в подобна ситуация?
Ж. 24

Коментари

1.   Ми човека е искал да те провери що за жена си... щом има възможности и е досата по-голям от тев, явно иска да се задоми вече и не му трябва някоя да му яде парите, та за това не ти е казал... искал е да провери човека насреща си...!

2.   Това с лъжата е кофти, но и него го разбирам. Нормално е един мъж да търси жена, която да го харесва заради самия него, особено в този свят, пълен със златотърсачки. Аз също съм добре осигурен материално, но не обичам да го афиширам. А това, че ти нямаш такива финансови възможности, не бива да те притеснява. Това не те прави по-малко стойностна като човек. Той е избрал да бъде с теб, не с някоя друга. Прости му лъжата и му дай шанс.

3.   Да ти имам проблема честно.

4.   Ами, опитай се да го разбереш:
ти, ако разполагаш със супер много пари и в същото време искаш да си намериш човек, който да те обича наистина и да иска да е с теб само заради самата теб, а не заради финансите и материалните удобства, с които разполагаш, няма ли и ти да почнеш да прикриваш факта, че имаш парички? Естествено, че точно така ще постъпиш, защото много хора - и жени и мъже са готови да се залепят и използват всеки човек, който може да им предложи материален комфорт.

Иначе за това второто, което казваш, че ще се чувстваш гадно, защото ти нямаш такива възможности, ами по - мога да се съглася. Смисъл, за мен би било важно дали ще ме приема като равноправен партньор в живота си или просто като едно допълнение, което винаги трябва да се съобразява с неговите желания, харесвания, вкусове и интереси, само защото в него са парите...
Но път той може да не е такъв. Не всички хора с пари са контролиращи и вечно изскващи към любимите си. Ти сама трябва да си прецениш...

6.   аз не бих била така категорична като теб. постави се на мястото на човека: всякакви кифли ти се лепят само защото имаш пари, а ти искаш някой да те обича заради самата теб. затова човекът е пропуснал тази част с възможностите си и ти е дал възможност да го видиш като личност и да го оцениш, което явно се е случило.
какво толкова те притеснява - това е същият човек, когото си харесала и си се влюбила?
Ж45

7.   А ти на негово място как щеше да постъпиш, знаейки каква сатания цари в днешно време ? Човекът е предпазлив и го е направил наистина за да открие някого, който истинкси ще го обича. Той вече те смята за такъв човек. Какъв ти е проблема за това че те бил излъгал. Ако той беше тръгнал да се фука от началото какъв баровец е, ти нямаше да можеш да се вредиш до него заради хиляди лъскави златотърсачки, а него щяха да го излъжат хиляди пъти. Какво щеше, сигурно вече доста са го лъгали и си е взел поука.

8.   Като не можеш да бъдеш с такъв човек, значи не бъди. Не знам какво питаш даже.

9.   Е, то като в Холивудски филм излезе. Може и да е прав, иначе мацките му се лепят заради парите и той има комплекс. Пробва връзка с него. Виж как ще се чувстваш.

10.   Помисли, че както те е излъгал ловко за парите си (ако наистина ги има), утре ако се съберете, може да излезе с нови признания, като например, че има жена и деца.

11.   Може би е искал да те пробва както казаха по горе и заради това е излъгал, но мисля че трябва да се помирите. Щом той няма проблем с това че ти нямаш такива възможности, е.. не го мисли толкова. (ж. 27)

15.   От авторката
Да, има и деца, но учели в чужбина... С майките им поддържал контакт за неща само свързани с децата.

16.   Според мен това е провокация с цел да похвалим авторката, че не е меркантилна.

17.   Според мен историята е тотална измислица!!!

18.   Ами той ако те попита с колко мъже си била до сега, ти няма ли да го излъжеш за да изглеждаш невинна в неговите очи. Вие жените винаги на всеки мъж казвате, че ви е втория, а истинските ви връзки може да са били 8, 10, 12. Този мъж с право е прикрил материалното си състояние за да не се увличаш само по него. Казваш, че има всички качества, които искаш един мъж да има, тогава защо си тръгнала да роптаеш. Смятай се за късметлийка. А ти с какви твои качества отговаряш на неговите.

19.   Няма никакво оправдание за игричките на господина! Махай го и си намери връстник от твоята черга. С този недоверчив предпазливец, пък и ловък лъжец и манипулатор, няма да имаш добро бъдеще!
Ж42

20.   До 15 ! Авторке, за материалното си написала в темата, а за децата, че има чак после споменаваш, че й май от две жени има деца както си го написала.......

21.   Странно, в днешно време жените гледат основно паричките. А пък мъжете, които могат, демонстрират такова. При вас, нито ти търсиш мъж с пари, нито той се хвали...

22.   Майките??? ...
Това е човек, който е допускал много грешки в живота си, а освен това не си гледа и децата. За какво точно ти трябва такъв?

23.   От авторката
След обширен разговор с въпросния мъж му казах, че нашите отношения няма как да продължат. Той ме помоли да го обмисля и че ще ми даде нужното време. Чувствам се много объркана..

24.   Дай му шанс на човека. Все пак има логическа причина да се е държал така.

25.   Не вярвам просто. Това е някаква измислица. Не може да си толкова зле. Да ти имам проблемите.

26.   Аврторке, знам какво да направиш. Кажи му, че не можеш да имаш деца! Ако след 1 месец е още с теб, кажи, че му, че ПРОСТО си го тествала дали не е с теб само заради младостта ти... и го зарежи окончателно! Ако не е с теб вече до тогава - проблемът ти е решен!

27.   Охо той щом има няколко жени и деца е ясна работата. Търси си младо момиче и в твоите очи се прави на човека искащ любов, но въпреки това, че не ти е признал първоначално, че има пари той знае че с това може да те управлява. Замисли се дали и с теб не би постъпил както с предишните си жени.
Пък и ако не те интересуват парите защо избирах да живееш със стар мъж и на всичкото отгоре и с деца. Аз съм на твоята възраст и не бих го направила. Това, че те лъже също не е добре

28.   Момиче попаднала си на човек желаещ да живее нормален живот. Много повече са въздухарчета преставящи се за бизнесмени. Всеки от нас се старае да покаже качества които сам харесва и понякога послъгва.

29.   Авторке, колко годишен е въпросният? Описаният от теб тип ми прилича много на един познат с бизнес в сферата на технологиите.

31.   сега шанса да останеш с него е по голям ако ситуацията беше обратната
ако те беше излъгал че има много пари а реално работи за 500лв заплата
Тога съм сигурен, че дори нямаше да го коментираш.

32.   В коментарите преди мен почти всичко е казано. Объркването ти идва от възрастта, за съжаление не си имала особен късмет и си попаднала на изкусен лъжец. Това, че не ти е казал за материалното си положение е най-малката му лъжа тепърва ще научаваш още истини. Задай си няколко прости въпроса, ако той е такъв какъвто ти го описваш кои са тези жени които са се отказали от него че и деца са му родили? Запитай се за какво си му ти, очевидно разликата ви е повече от 20 години т. е. вие сте от две различни поколения. Ако той наистина има успешен бизнес, надали го интересуват твоите вълнения около куклите и парцалките, просто лицемери и се забавлява с една доверчива глупачка. Не на последно място си помисли дали си готова да се наредиш на опашката на майките, ами ако твоето (вашето) дете реши да учи в чужбина след 20 години дали ще има кой да го издържа? Стига съм говорил за теб, на 24 няма какво повече да се очаква нека кажа и две думи за него! Никога не бих се хванал с жена 20 и повече години по-малка от мен (не случайно казвам малка, а не млада), равносилно е да се хвана с дъщеря си, а за мен това е признак за дебилизъм. С две думи имаш си работа с човече, дори не можеш да се обърнеш към него с "тате, благодаря за урока, който ми предаде, повече няма да правя така".
Със здраве!