Приятелката ми ми каза, че съм влюбен в друга жена
Историята ми е доста объркана. Имам приятелка от повече от 3 години. Преди година във фирмата дойде да работи една позната с която доста се сприятелихме до там, че даже някои от колегите, дори и приятелката ми помислиха, че между нас има и нещо повече.

Преди месеци, тази жена отиде да работи в конкурентна фирма, създадетна от бивш служител на нашата фирма. Той примами част от колегите да работят при него като им наговори куп лъжи за собствениците. На колежката каза, че никой във фирмата не я обичал, тя повярва без да попита някой от нас и отиде да работи при него.

Въпросният бивш колега, се опита по същия начин и мен да примами да работя за него, но аз не се поддадох.

Преди време тази жена поиска да и помогна в работата и аз споделих с колегите, един от шефовете разбра и каза, че ако го направя веднага ще бъда уволнен. Днес тя отново ме помоли да и помогна и аз казах на приятелката си, която ме попита защо искам да помогна на човек, който е повярвал на лъжи и сега работи за други хора. Каза ми - Тя е направила своя избор, какво ти пука, че тя има нужда от помощ.

Аз казах, че ми е неприятно, че е отишла да работи за други хора, при което приятелката ми ме попита от колко време съм влюбен в тази жена. Каза също, че много жени с които съм работил са напуснали, но никога не съм изглеждал толкова тъжен. Попита ме също дали съм готов да жертвам приятелството си с колегите, с хората с които работя от години и са ми помагали за всичко заради тази жена.

Казах на приятелката ми, че не съм влюбен в другата, но мисля, че тя не ми повярва и забелязах, че се отдръпва от мен.

Не искам да я изгубя и не знам как да и докажа, че обичам само нея.

Коментари

1.   Няма някакъв дълбок казус тук, сам си създаваш проблеми. Приятелката ти е права, а другата жена иска да те използва доколкото може.

3.   Само прочети колко си написал за приятелката си и колко А тази, за която твърдиш, че не си влюбен в нея и сам си отговори

4.   Ами спри да мислиш и 'спасяваш' другата жена. Тя е направила своя избор и той едва ли се основава върху това, че никой не я обичал. Тя сигурно си е направила сметката. Едва ли е безпомощно дете, както ти я изкарваш. Ако държиш на приятелката си, й обърни внимание. Другата жена е решила да напусне и си е поела отговорността за своята постъпка. Тя не е малолетна.

5.   И аз като приятелката ти не ти вярвам, че нямаш абсолютно нищо към тази жена. Звучиш ми неубедително. И за секунда не вярвам в такива приятелства между мъж и жена на работното място. Права е приятелката ти да се притеснява. Аз така проспах сигналите за приятелство-пиша от телефон и нямам кавички да го сложа това приятелство в кавички-между мъжът ми и една приятелски настроена колежка. Няма да ти казвам как завърши-всеки, който чете се е досетил. А ти, като не искаш да си загубиш приятелката-по-малко приятелства с колежки...

6.   Много добре знаеш как!

7.   Ами елементарно уотсън- отдръпни се от тази приятелка, щом всички са ви взели за гаджета е имало защо. Понякога трябва да жертваш нещо ако обичаш наистина човека до себе си. Ето в началото на връзката с моя приятел имах много близък приятел момче много си пишехме излизахме- никога не е имало нищо между нас, но виждах че моя се дразни спрях да си пиша с това момче или поне по рядко и нещата се успокоиха и не съжалявам.

8.   Ами елементарно уотсън- отдръпни се от тази приятелка, щом всички са ви взели за гаджета е имало защо. Понякога трябва да жертваш нещо ако обичаш наистина човека до себе си. Ето в началото на връзката с моя приятел имах много близък приятел момче много си пишехме излизахме- никога не е имало нищо между нас, но виждах че моя се дразни спрях да си пиша с това момче или поне по рядко и нещата се успокоиха и не съжалявам.

9.   Може да сте приятели с тази жена или ти да си мислиш, че сте приятели. Откъде си сигурен, че ако й помогнеш дори тайно, тя няма нарочно да го направи достояние на твоя шеф, който веднага ще те освободи? ! В крайна сметка, ти в твоята работа имаш ли нужда от помощ от други хора, в това число и от конкурентна фирма? Може нарочно да се опитва да те подлъже тъкмо, за да те махнат от фирмата и като нямаш избор да отидеш при конкурента. Изглежда ми съмнително такава оферта.