Бившият ми - ще се побъркам
Здравейте! Не знам дали трябва да пиша, но наистина съм много натоварена и не издържам психически, имам нужда да споделя с някой! Става въпрос за бившия ми ( сигурно си мислите поредната лигава история и да може би е такава, но наистина ми е много тежко) Така всичко започна преди 8г. Познаваме се от деца, но преди осем годни започнахме връзка, много се обичахме, той беше перфектния за мен. От тази любов се роди нашето момченце. Бяхме много щастливи (поне аз), но както се казва всяко чудо за три дни. Малко след раждането на детето радостта в очите му изчезна, започна да се държи студено, да пренебрегва мен и детето. Постоянно си търсеше оправдания да излиза, да не е при нас. В един момент каза "Заминавам за Англия, за да сме по-добре". След скандали и спорове, защото не исках да ме оставя сама с малко дете, накрая склоних, защото ми каза "Каквото и да правиш аз ще замина ако ще да се разделим". Не исках да се разделяме и се съгласих. Отдавана подозирах за изневерите му, но когато замина за Англия много от тях се потвърдиха и той не отрече, и продължи да ми изневерява и там. Случи се така, че детето ми се разболя и влязохме в болница, много се уплаших и пак не исках да съм сама. Казах му "Ела си моля те малкия е в болница имаме нужда от теб", той отказа пак се стигна до спор и караници и накрая го попитах "Мен и детето си ли избираш или приятелите си в Англия", без да се замисли ми каза "Няма да си дойда избирам приятелите си" В този момент го намразих не исках да го виждам, знаех, че вече ще съм сама с детето ми. Синът ми вече е на 6г и до сега "баща му" не е присъствал на нито един негов рожден ден, коледа и друг празник. Остави го като бебе и не е видял прохождането му, не е чул първите думички, пропуснал е всичко. Връща се през 2-3 години носи му играчки (плаща издръжка) и казва, че е велик и най-добрия баща. Казва, че аз съм лошата, защото не му го давам, а аз му го давам така както е отредил съда, а не така както той иска за 10-15 дни (детето не го познава добре и не иска да стои при него толкова) По принцип в началото на раздялата ни, не ни е създавал проблеми търсеше го, обаждаше се по скайп, по телефона, не знам сигурно е правил опити да се съберем, но както казах и по-нагоре всяко чудо за три дни. В един момент спря да се обажда, да го търси, да иска да го види по скайп, да му честити рождения ден, всичко спря. Точно тогава си е намерил някаква жена и от тогава забрави за детето си. Обаждаше се само да се кара с мен, позволяваше на приятелката си да ми говори, че щяла да ми вземе детето, той ми казваше, че е намерил по-добра майка на синът ми и щял да ми го вземе в Англия. Майка ми се застъпи за мен и им каза че това няма да стане, че малкия си има майка и никой не може да я замени, а въпросната приятелка е предложила на майка ми 15000 евро да плати за грижите до тук на сина ми и да си го вземели при тях, защото той бил техен син, а тя никога не го беше виждала освен на снимки. За мен това беше върховна обида, бях много наранена от този човек, защото колкото и да се опитваш не може да намразиш напълно някой, на който до вчера си казвал обичам те. И така малко се задълбочих, но големите ми проблеми и страдания започнаха преди 3г. Запознах се с невероятен мъж, той много обича синът ми. И с него също имаме момченце и пак бях щастлива, за момент. Още докато бях бременна с второто ми дете, разбрах, че жената на бившия ми също е бременна. И сега вече имат дете, както и аз също имам от сегашния си мъж. Това ме побърка, знам, че не е правилно спрямо мъжът с който съм сега, не е правилно спрямо детенцето ни. И не знам защо се побърквам толкова, защо така ми тежи. Но просто мисълта, че той пренебрегна мен и моето дете и продължава да го пренебрегва, просто тази мисъл, че с мен и синът ми беше студен и ни изостави, а сега е любящ съпруг и грижовен баща ме кара да се чувствам много зле, много обидена и използвана. Все едно за него ние бяхме проба да види и да се увери, че още не е готов за семейство и ни захвърли просто така. Не знам как спи вечер като гледа детето си до него, а знае, че всичко това е пропуснал с първото си дете. Случи се веднъж да закъснее с издръжката и направих грешката да го попитам, никога не съм искала нещо повече от него освен това което е отредено от съда. След като го попитах защо закъснява отговорът му беше, че е бил много зает със семейството си и пак адски ме заболя от тези думи, защото ставаше на въпрос за пари които трябва да даде за детето ни, а той пак го е забравил. Казах му да разбирам те нашето дете не е част от семейството ти за теб, извинявай че те притесних. И тогава той започна ооо ама много извинявайте аз не знаех че ви трябват толкова спешно моите пари само кажете мога да ги пращам и по-рано. И ето пак бях обидена и наранена, защото си позволих да поискам нещо което е длъжен да дава за синът ми. Много ми е тъжно за детето ми, че е пренебрегнато и че на този човек не му пука за него. Искам да се отърся от тези мисли, искам да спра да мисля за него, искам пак да се радвам на живота и на щастието. Имам две прекрасни деца, мъж, който ме обича и държи на нас, но нещо ми липсва и не съм щастлива. Постоянно мисля за бившия си не знам защо и не мисля, че искам пак да сме заедно, неее по-скоро искам да го видя да страда и това ме побърква не искам да съм такъв човек. Искам да го пренебрегна както и той ме пренебрегваше искам да не ми пука за него както и на него не му пука за нас. Не знам какъв съвет можете да ми дадете, но имах нужда да споделя, не спирам да плача, не мога да спя вече. Не знам обичам ли го мразя ли го, или вече нещо съм се побъркала. Просто не знам.

Коментари

2.   Имаш чудесен мъж щом е решил да бъде с теб макар дете което не е негово и да бъдете семейство, да се грижи за вас. Оцени това което имаш за да не загубиш и него. Разбирам те, нормално е да се чувствам така и така не можеш да видиш какво имаш, нормално е да си наранена, но както той е продължил така и ти, има някой който с времето всичко връща и вярвай ти ще видиш това което искаш, но може би когато вече спреш да го мислиш толкова. Не го обичал след всичко аз мисля, че не, мразиш мисля, че искаш просто да му го върнеш. Пак ти пиша "Запази това, което имаш, опитай се, отдай се на децата и мъжа ти, той е важен, те са важни"

3.   Здравей, изпаднала си в много тежка, драматична ситуация. Но такъв е живота, искам да кажа това са неща от живота. За жалост ти се е наложило да изтърпяваш всичко това, въпросния мъж не е бил пораснал, не се е находил както се казва, дотежало му е бащинството от първия миг.
Все пак жестокото му отношение към теб, както и това на новата му жена са нечовечни и безчувствени. Надявам се, че живота ти се е подредил. Дано наистина си срещнала човека, който да обича теб и детето ти.
Съветвам те да ограничиш контактите с бившия, ако иска да ти праща тези пари, с тях и без тях какво ще направиш, те едва ли са много както и жизнено необходими. По добре се научи да разчиташ на себе си.
Разбрах, че въпросното дете вече било голямо. Работиш ли?

4.   здравей,
мога да те разбера НО само до някъде.
Препоръчвам ти да намериш начин да спреш да мислиш по този начин защото той все пак има дете - ти си майка и дори да не харесваш новата му жена - добра или лоша, тя е майка като теб.
Надявай се този път детето му да не страда както твоето. То както и твоето не са виновни, че баща им е такъв идиот.
Ти имаш късмет, че си срещнала човек който те е приел такава каквато си и е приел чуждо дете. не мога да разбера защо не оценяваш това което имаш... искаш да разбиеш семейство в което има малко и напълно невинно дете. Не бъди толкова отмъстителна защото няма да се почувстваш по-добре.

5.   Виж мила, историята ти е докосваща но колкото и да те съжаляваме трябва да знаеш че грешката е била в теб като си избрала точно него за мъж. Били сте заедно 8г. така че за тези 8г той или доста се е променил или просто доста добре се е преструвал! . Бих ти казала да не му обръщаш внимание на думите му когато ти казва че е зает със семейството си! Това е типично за някои хора да се фукат пред някого когото са зарязали или прочие! Ако той ми беше дрънкал такива глупости по телефона бих му затворила веднага! Имаш си ново и любещо те семейство? ! Какво повече желаеш от живота :)) :* Бъди силна

6.   Аз съм момче на 24. Нямам деца но имах приятелка която обичах с цялото си същество. Като изключим историята с детето, която разказваш като се разделихме се чувствах по същия начин както ти го описваш. В комбинация с раздялата ни и майка ми почина на 44 години от рак малко след това. Имах чувството че ще полудея, не можех да спя и остлабнах със 7, 8 кг за месец може би. Аз започнах да ходя при психолог. Не психиатър. Съветвам те ако можеш и ти да започнеш да посещаваш терапевт. Не е срамно нито нищо. Помага много стига да е добър. Ходих веднъж седмично за час. В продължение на няколко месеца. Този който посещавах вземаше 40 лв на час.

7.   Видно е, че обичаш още бившия си и заради това търпиш и се унижаваш пред него. Само не мога да разбера какво място заема в сърцето ти, вторият ти мъж, който както казваш е невероятен.

8.   Прочетох до това, че ти и момченцето сте влезнали в болница и си го помолила да се върне при вас, защото вие имате нужда от него но той отказал. Това е голям боклук и тъпо изчадие!! Много обичам да чупя лактите на такива копелета.

9.   Много Ви благодаря за съвете почувствах се по-добре. Когато пак ми е тежко ще си ги препрочитам. ☺

10.   Единственият начин е да простиш и да продължиш напред. В противен случай този гняв ще те разяжда до края на дните ти.
Този човек е постъпил зле с теб и с детето, не защото вие сте били опит, а защото той е бил недостоен.
Животът ви е дал шанс за нещо по-добро, по-добър съпруг и баща. Затова не се ядосвай, а се радвай! Бъди благодарна, че си е тръгнал, за да отвори път на нещо по-добро. Само трябва да се огледаш около себе си и да го осъзнаеш.
Не подтискай гнева си, просто си представи какво щеше да бъде, ако той беше останал с вас. И ще видиш колко по-добре ви е сега.
А колкото до въпросния.. той едва ли се е променил, просто отстрани винаги изглежда различно. Той най-вероятно се опитва да те подразни с тези си реплики. Не се поддавай!
Ако толкова искаш да си отмъстиш, просто се радвай на живота и бъди щастлива! :)

11.   предвид заглавието очаквах различна история. след раздялата и трудностите, си намерила човек до себе си, имаш семейство, заедно отглеждате детето ти, сама пишеш, че е страхотен
какъв по-точно ти е проблемът с бившия? каквото и да е ставало между вас, всеки има своето семейство, нов човек до себе си. мястото на миналото си е в миналото. явно той е щастлив с новата си жена, направи същото и ти.
причети сама какво си писала: " Постоянно мисля за бившия си не знам защо и не мисля, че искам пак да сме заедно, неее по-скоро искам да го видя да страда и това ме побърква ". защо искаш да страда? по-добре ли ще се почувстваш? на теб лично по-добре ли ще ти стане? мислиш ли, че ще бъдеш щастлива?
явно в теб говори егото, че някой те е зарязал и искаш да му го върнеш до такава степен, че се вманиачаваш и не оценяваш това, което имаш. това, върху което си се фокусирала, е напълно непродуктивно, излишно и саморазрушително. не знам как точно си представяш, че ще го накараш да страда, но много по-вероятно е преди това да разрушиш собствения си живот и собственото си семейство заради някаква химера.
Ж45

12.   Ж45, пиши началото на изреченията с главна буква!

14.   Според мен не го обичаш, а по-скоро се измъчваш, че той е щастлив без вас. И несправедлив! Искаш да страда както ти си страдала. Успокой се. Всичко се връща на този свят! Нищо чудно утре жена му да го зареже!
Изобщо недей да си губиш времето с мисли за него. И особено щом имаш човек, който те обича. Аз не мога да разбера защо някои жени са такива мазохистки и им харесва така да се унижават, дори и само пред себе си! Бившият ти е един нещастник, който те е зарязал директно, сегашния ти те обича и се грижи и за детето на бившият ти, а ти мислиш за бившия? !? Извода е, че колкото по-незаинтересован е един мъж, толкова по-желан е. Детето ти със сигурност е по-щастлива сега. Ако беше с бившият ти навярно щеше да настройва детето срещу теб и да продължава да си хойка по чуждо. Ти вместо да се радваш, че си се избавила от такова нещастие, се вайкаш за сегашния му живот. Мисли за втория си мъж, все едно той е баща на първото ти дете. Даже кажи на бившия си, че си "намерила на детето по-добър баща"-сигурно ще откачи от яд!

15.   11 - Да!

16.   Реагираш така, защото си чела много приказки като дете. Там доброто побеждава и злосторниците биват наказани. Не така обаче е в живота. Приеми го. Но ако продължаваш да се терзаеш, вярвай ми личи ти дори да го прикриваш. Така ще нараниш новия си съпруг. Отнасяш се с него със същото неиценяване с което се е отнесъл първия ти. Не се превръщай в НЕГО. Издълбай една дупка в земята и извикай в нея всичко което те тормози и наранило. Накрая я зарови. Ако не ти помогне иди на психолог, но ако не се промениш ще загубиш и това което имаш.

17.   Щом ти е трудно, значи си на правилния път!

Т. Р.

18.   Той ви е изоставил в тежък момент, когато стебили в болница. Нещо повече-държал се е гадно и те е тормозел, като е заплашвал, че ще ти вземе детето! От този момент ти би трябвало да не си спомняш, че той изобщо съществува! И ето-съдбата те е компенсирала за мъките, като имаш друг човек до теб, друго семейство, здрави деца. Какво повече ти е нужно? И защо мислиш, че първият ти мъж е добър с новото си семейство? Той най-вероятно ги тормози, както те е тормозил теб. Хората не си менят характера. (знаеш поговорката -Вълкът козината си мени, но нрава си-не. ) Както кофти се е държал с теб, така се държи и с новото си семейство. Така ще се държи изобщо в живота. Радвай се на това, което имаш. Цени го. Той губи от това, че се държи така.

20.   Като изключим,че не ми направи дете и не прави нищо смислено,след като вече не е с мен, освен да пие денонощно,преживях този ад и продължавам да минавам през него и аз.
Обичах мъж,който за година стана целият ми свят,тръгна си и сега не ме познава.
Аз също не искам да се връщам при него,просто искам да го боли,да страда,да не спи,както аз не мога да спя,въпреки че минаха 7 месеца от раздялата ни.

Правих опити с други,но не се получава и си тръгвам...
Не искам да използвам никого , за да победя болката си.

Успех,мила.
Заради децата, заради новия човек в живота ти.

И., 28 год.

21.   Авторке, дано никой не го сполети такава гадост. Живот с развод, като самотна майка и дете без грижите на биологичния баща, колкото и любов да има в новото ти семейство, той си остава небиологичен. И виновния за всичко е бившият ти. За всичко, което ви е причинил, затова го мразиш. Но се погрижи в новеото семейство да се уважавате, обичате и да не му липсва нито на едното дете, нито на другото любов най вече. Убедих се че щом създаваш дете трябва сам да можеш да разчиташ на себе си дори с партньор или не, бъди по силна жена. Забрави онзи виновния, веднъж му кажи че той е виновен задето ви е изоставил, задето не е баща на сина си и една издръжка не може да го компенсира, излей си всичко, кажи му прощавам ти и всеки по пътя си, и наистина му прости и го забрави. Този гняв си го излей и му кажи това не е умраза, а това което си надробил. И поне ако иска детето след време само да се сети за баща си в далечното бъдеще, да му се обажда поне за празниците. А вие бъдете цивилизовани и се разберете от тук нататък. Не изпадай в депресии, нито подхождай с лошо. А на въпроса обичаш ли бившия - Забрави любовта към човека, уважавай го защото е баща на детето ти. Преди си го обичала, но сега няма смисъл. Отговорът на други майки е - Обичам този мъж като баща на детето ми и го казват, защото детето им трябва да знае, че е направено с любов, а не от мразещи се хора.