Ще мога ли да ги мина матурите?
Здравейте, аз съм момче на 13 години и много се притеснявам за престоящите матури през 2017, защото всеки ме плаши, че са много трудни и няма да мога да ги мина то било майка ми, баща ми, учители, приятели и много други, защото съм бил слаб ученик, ами просто не разбирам математиката и просто не мога да се справя с нея изобщо и госпожата казва, че ако имам 2 на матурата ми оставя и 2 за годината и ако ми остави 2 за годината няма да мога да отида в никое училище а ще ходя в едно което приемат и с 2 за матурата и 3 за годината
Госпожата хем вика, че ако пиша и не преча в час ще си затвори учите и ще ми пише 3 а пък после вика а не бе ще ти пиша 2 ако изкараш 2 на матурата и не я разбирам изобщо..
Моля някакъв съвет..

Коментари

1.   Ето това е проблема днешно време... Ей такива ще са бъдещите специалисти, било то лекари, архитекти или нещо друго... Не може да напишеш очи с "у" и да очакваш да минеш матурите! Заслужаваш да повтаряш един и същи клас докато не станеш отличник... лично аз се надявам да не ги минеш, въпреки, че са крайно лесни, с обща култура се минава, дори и по математика! И това не е само 7ми клас, същото е и с дванадесети , ей такива хора минават и записват висше образование... И аз съм ученик, честно казано понякога се питам защо се налага да уча по цял ден и да бъда отличник, след като мога да мина без да отварям учебници... Защо да не си купя и някоя диплома направо, какво толкова!

2.   Притеснявай се и от госпожата по български език.

3.   По новата програма оценката е само от първи модул. Към тази оценка, която се пише в дневника се прибавят точките от втори модул. Така колкото и точки да имаш можеш да кандидатстваш. Спокойно, не е чак толкова трудно.

4.   Това, че те плашат да не ти пука, аз не ги разбирам задачите, ама завърших с 4. 30 по мат на втори модул матурата миналата година. А с колко завърши първия срок? Това че те плашат какво общо има дали ще ги минеш. Пиши дали ги разбираш задачите и чак тогава очаквай компетентни мнения.

5.   Щом пишеш очи с 'у', значи със сигурност няма да ги минеш.

6.   Нищо подобно аз също съм на 13 тая година са ми матурите и съм преснимал от минали години мн са лесни просто не трябва да спичаш(плашиш) Ако се стресираш нищо нема да направиш но гледаи да си стегаш гъзицата тая година че е важна. Още повече тая година ще бъде с точки дори и 2 пак ще минеш но в по лошо училище в 8клас

9.   Споко пич. Аз имах и по двете матури 5, а истината е, че не съм си дал кой знай колко труд да уча. Съвет от мене - НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ, че наистина ще имаш лоша оценка.

11.   Седни зад някой умен. Само така става.. Аз бях като теб ама момичето пред мен гледах и каквото тя, такова и аз пишех и 4ка и ца имах. А иначе.. Паника и учене.. Не става за 1месец всичко...

12.   Спокойно ще ги минеш. Аз бях миналата година 7 клас и никога не съм разбирала математиката. Още от 6 клас до сега винаги съм имала двойки, най-много тройка. В нашата стая, където се провеждаха матурите имахме камери 2 квестора, но въпреки това успях да препиша и изкарах 3, също ми помогна 2 модул, на мен лично той ми беше много лесен, а първият беше ужас и не реших нищо почти. Учи колкото можеш, на матурата опитай да препишеш от някой. Аз ако не бях преписала сега нямаше да съм в една от най-елитните гимназии, така че по-добре направи това с преписването, отколкото да изкараш 2 и да съжаляваш после, за дето не си го направила. Само внимавай, трябва да преписваш така, че никой да не те хване. Успех!

Момиче в 8 клас

13.   Въобще не са трудни, не ги слушай. Вече ги направиха само по 4 предмета. И с всяка изминала година стават все по-лесни. Миналата година и аз бях седми клас. Въобще не учех, а ги минах с хубави оценки. И ти ше успееш.

15.   Учи и ще минеш :)

16.   Знам какво е миналата година бях 7 клас. На матурата няма как да препишеш, за това ходи на частни уроци. Не са много скъпи по 20 лв за 90 мин. Трябва просто да изкараш 3ка на първи модул и тя няма как да ти остави двойка освен, ако нямаш само 2-ки
Успех на матурите

17.   И аз бях много зле в математиката, и просто с късмета ми се усмихна и имах 5, учителката ми по математика беше в траур, защото постоянно ме обиждаше, то не беше целене с линии, моливи, химикали, шишета, гъби и така нататък. Ще се справиш, просто дори и на сила ти трябват формулите. Ако не се лъжа, при мен имаше даже задача за 4-5 клас. Ще успееш.
Ж.

18.   Е може ли да знем ние всички тук, дали ще изкараш матурите...що за глупави теми побликувате, а чакат толкова стойностни............... !

21.   Добре извинявам се, че съм написал очи с "У", но пиша от компютър и съм сбъркал, а относно училището за кандидастване Леля ми има училище