Да се чувствам ли гузно?
Здравейте, моля да се публикува написаното, защото бях писала преди и така и не се одобри. Имам приятел от година, всичко е супер, разбираме се, но се наложи да замине за чужбина известно време, а аз съм студентка тук. Често ми се е случвало да излизам с момчета, но нищо повече не се е случвало, защото обичам моя човек и не бих го предала, след като и той много ме обича за ниго съм част от семейството му, въпреки, че имаме някои трудности, които трябва да преодолеем и да започнем нов етап от връзката ни. Но ме притеснява това, че искам просто да общувам и излизам с хора, а това, че съм излизала с други той няма да го приеме, а всъщност с тях не е имало нищо. Според вас трябва ли да ми е гузно и да се обвинявам? Моля без нападки :) и хубав ден!

Коментари

1.   Не, не трябва да си гузна и да му се обясняваш. Ти имаш социален живот итова не значи, че правиш нещо с друг. Имаш нужда, като всеки човек да общуваш с хора. Това е нормално човешко поведение. А той не може да ти забранява да си говориш с другихора или да ходиш на кафе. Той е неуверен в себе си и затова се държи така. Би трябвало повече да ти вярва.

2.   Ами говори с него - обясни му какво искаш и че няма нужда да се притеснява. Ама не го прави на голяма драма - просто му кажи, днеска ще излизам с един колега (напр. ) да пием кафе и толкова. Човек трябва да си има лично пространство. Ако него го притеснява това да си сама в мъжка компания, значи или не ти вярва, или не вярва в себе си, има някакви комплекси и т. н. Общо взето ако нямате проблеми във връзката и поднесеш желанията си деликатно и умно, всичко ще е наред.

3.   И като ти кажем как да се чувстваш, ти ще се почувстваш ли така!??

4.   Ти си нормален свободен човек и е редно да се виждаш с когото и когато си поискаш. Не разбирам какъв ти е проблема. За да се почувства човек гузно обикновено трябва да е наранил някого или да е престъпил някой закон. Това, че той не би приел да излизаш с някой по-скоро трябва да те тревожи. Ти не си предмет или някакво украшение негово което да седи в шкафа, принизяващо е да позволиш на някой да "одобрява" или "не одобрява" твоите постъпки. Порасни и живей така както на теб ти се иска, глупаво е да се чувстваш гузна щото виждаш ли, някой си не приемал нещо си. Важната си ти :) Хубав ден и на теб