Въпрос към жените ?!
Мили дами, мъжко съм но имам въпрос към вас, тъй като в женското мислене логика няма ама никаква, а именно обичате някой с цялото си сърце, бихте дали всичко за него, най ви е на сърце, всеки следващ сравнявате с него, постоянно мислите за него, но не искате да го виждате, това инат ли е гордост ли е какво е?

Коментари

1.   Имала съм такъв случай с мъж, с когото знаех, че просто няма да се получи, тъй като бяхме твърде различни. Той беше много енергичен, деен и жив човек. Искаше семейство и деца. Аз съм точно обратното. Единственият мъж, когото някога истински съм обичала и продължавам да обичам, но това е положението. Не знам дали в твоя случай е така. Може да го прави от проклетия, от наранено достойнство или ако смята, че си я обидил с нещо. Доста жени не казват директно какъв е проблемът, а очакват мъжът да се сети сам, което рядко се случва. Помисли дали не си я засегнал, ако е горделива.

2.   Като цяло хората не сме водени главно от логиката и да вярваш напълно на някакъв стереотип е нелепо.
Не всичко е черно и бяло и дори да си с някой, който обичаш това не прави връзката ви здравословна и щастлива.

3.   Жена съм и мога да кажа само едно нещо: когато виждаш, че нямаш бъдеще с даден човек, стискаш зъби и го преживяваш. Сега съм в такава ситуация- умирам за него, не мога да си го избия от главата, но нямаме общ език. Ще си рева вкъщи сама, ще се усмихвам пред другите и с времето всичко ще мине, знам го, вярвам го.

4.   В повечето случай отговорът е срама. Когато една жена е около мъжът към когото има чувства и не е сигурна дали той изпитва същото тя се притеснява и става по - затворена към него докато не се увери.

5.   Поредна супер тъпа тема! - ВСЕКИ ЧОВЕК СИ Е С УНИКАЛЕН ХАРАКТЕР и поради това Е КРАЙНО ТЪПО да поставяш под общ знаменател всички жени... или всички мъже... Към такива генерализации винаги пристъпват хора, които нещо не им върви в любовния живот, но това не е оправдание за досадата, която създават.
И още повече, че ТОТАЛНО СА ЛИШЕНИ ОТ ЛОГИКА!

И все пак ти отговарям: това е борба на РАЗУМА с чувтвата! Просто в един момент човек осъзнава, че разума трябва да надделее над чувствата, но доколкото разбирам от темперамента, който си вложил пишейки тази тема, на теб нещо не ти е изгодно това... Еми крайно време е да се научиш да приемаш, че не всичко в живота ти ще се случва така, както на тебе ти се иска ;)

Иначе има много хора и от мъжки и от женски пол, които цял живот сравняват половинките си с някой точно определен (от самите тях) човек от миналото си.
Което наистина е меко казано неприятно, но няма смисъл да го дискутираме това, най - малкото защото няма как да променим тези хора.

Жена на 29

6.   Дай повече инфо. Може нещо да е обидена...

7.   Случвало ми се е да не искам да виждам даденият мъж, защото ме е обидил, изрекъл тежки думи, но в същото време да съм го обичала. Кофти е.

9.   Аз го наричам гордост. Той ме нарани.

10.   Защото ни е страх, че ще ни зарежете и не искаме да бъдем наранени

11.   Това не е нито инат, нито гордост. Нарича се Глупост.

13.   Това, авторе, е външно харесване плюс вътрешно нехаресване. Но "малко" си преувеличил с определенията - няма как да знаеш, че би дала всичко за теб, че те обича с цялото си сърце, и че мисли постоянно за теб. Такива неща се разбират чак при саможертва, а в днешно време е малко вероятно да се попадне в такава ситуация. И аз съм мъжко.

14.   А може би просто ти не си й оставил друга възможност, освен да бяга от теб?
Опита ли да направиш нещата възможни, приемливи за нея?
Любовта не е достатъчна, за да останеш с някого. Ако той те наранява с отношение, с поведение... ми да, не искаш да го виждаш - това е проява на инстинкта за самосъхранение. Не виждаш съвместимост, не виждаш бъдеще, нямате разбирателство, никаква сигурност - тогава само любов не стига.

15.   Причини да искаш...
- наранил си я
- не си добър в леглото
- не си поискал брак и деца, пък тя
- не вижда да си приличите
- не мисли, че я обичаш
- мисли че я използваш
-заблуждаваш се, че те обича с цялото си сърца, а тя те има само за приятел

и т. н.
Това не е, защото жените принципно нямат никаква, "ама никаква" логика"... просто с тази конкретна жена, ти не можеш да се ориентираш. А едва и можеш изобщо да познаваш хората.

Ж, 28

16.   За мен номер 14 го е казал/а най-точно! Имах такъв случай, обичах го безумно, но той ми причини много болка и единственото разумно нещо, което можех да направя, е да се отдръпна от него и да прекъсна контактите ни. Просто някои хора не ни оставят друг избор...

17.   Вероятно си я обидил с нещо. Помисли си! А най-вероятно си я обидил многократно. И просто й е омръзнало да те допуска в живота си. Или се поправи, или я спечели, или я остави да си живее живота.