Обичам я, как да я забравя?
Здравейте, искам някой да ми помогне. Аз на 20 години, а бившата ми приятелка е на 16. С нея се разделихме преди почти 2 месеца, но все още не мога да я забравя.. бяхме заедно 3 години и 8 месеца. Толкова много се обичахме, тя ми беше вярна, но през последните но месеци заедно сякаш се промени изцяло, все едно се извърна. Иска да да общува с момчета и да са си близки, а аз съм изключително ревнив, търпях и търпях налрая просто й лазах, че искам да се разделим. Тя не направи почти никакви усилия да ме разубеди, а веднъж отново се бяхме скарали доста сериозно и пак го направих, тя при всяка наша караница се опитва да се самоубива, да бяга от вкъщи, да плаче цял ден.. опитвал съм се да я оставя много пъти, но това просто ме спираше. Мисля, че има друг, историята наистина е дълга, някакво момче на 25 години се опитва да се занкмава с нея от тогава тя е променена. Толкова пъти сме говорили по тази тема с нея, тя ми повтаряя как това, което говоря са глупости и, че се случва само в моята глава, но някаква нейна съученичка ми каза, че тя ми изневерявала с него. Нарекох я курва за пръв път в онзи миг, какво ли не й казах, тя ми обяснява как нямало да бъде с него, защото е бивш на най-добрата й приятелка. Станали си близки приятели и освен прегръдки и сърца в чатовете друго нямало. Кохато скъсахме тя все едно това е чакала, уж много й е гадно, а на следващата сутрин гледам как това момче я е тагнало на снимка, с която намеква, че я харесва. Тя пак ми обяснява, че са само приятели. Каза, че искала почивка и да си помисли. Типично. Ние не си пишем или чуваме често дори и в последните ни месеци тя ме отбягваше буквално, даже не се виждахме. Оправдаваше се с майка си, тя не ме харесва майка й, защото ни се меша, когато се караме с нея и от там си е изградила грешно мнение за мен. И паролата си смени и всичко. Последната седмица почнахме доста често да си пишем, но само като приятели. Днес я попитах дали има смисъл да се боря за нея още, за да не са напразни усилията, които пошожих, плюс - наложи се да се обърна и срещу себе си и да се променя. Наистина вече не я чувствам като преди, мислех, че съм я забравил, но една седмица не мисля за нея и не ми пука, а в следващата се разпадам. И днес тя ми каза, че не знае какво иска и не може да ми даде отговор, че не искала да ми дава надежди и такива. И налрая ми лаза да спра. Съгласих се и почнах да й споделям какво чувстам към нея и към връзката, която имахме тя също го направи и ми каза както винаги, че не иска да показва чувства, защото ги в скрила вътре в себе си, а тя е адски чувтсителна. И така си показахме уважение един към друг и си останахме само приятели, каза ми, че ако някога спрем и деамата да имаме чувства мижем отново да опитаме и добави, че и двамата знаем, че можи бе това няма да се случи ( да загубим чувствата си ). Казах й, че ако някога иска да е с мен и е готова да ми го каже и тя обеща да го направи. Казайме си за последен път 'обичам те ' и вече приятелски отношения. Какво да правя, да продължа ли да в обичам или да в збараея? И ако да, как да я забравя моля ви кажете ми, тя наистина ми беше всичко, готов съм да умра за мея. Моля ви помогнете ми някак да я забравя, давайте ми всякакви съвети ще пробвам от абсолютно всичко.

Коментари

1.   Лапешка работа. Ти си мой набор и се занимаваш с пикли. Човек, стегни се и си намери сериозна приятелка. Тия малки момичета, дето не знаят дали им се е*е или пикае, не се занимавай с тях. Търси си към 18-19 нагоре. Успех.

2.   Не се занимавай с това малко момиченце, което не знае къде го сърби и къде го боли. Щом не иска да сте двамата спри всякакви контакти с нея и така ще я забравиш. Ама внимавай, че на едно момиче спре ли да ѝ се обръща внимание от инат ще те иска и ще се върне най - вероятно, но ти си продължавай напред, защото това момиче не си струва.

3.   Ако все още има скрити чувства към теб, бори се за нея!

4.   Дали разбрах правилно - приятелката ти е на 16, а сте били заедно три години и осем месеца - тоест, тя е била горе-долу на 12, като сте започнали връзката? !!!
Понеже искаш съвет, ще ти кажа:не съжалявай за нищо, още сте твърде млади. Такива връзки от ранните години обикновено не свършват добре. Целият живот е пред вас, сега е времето да опознавате света, а също и противоположния пол. Казала ти е, че иска почивка - съвсем нормално е! Тя е почти дете, не е съзряла за сериозна връзка, иска да живее, да се наслаждава на живота и свободата си!
Направи и ти същото - наслаждавай се на живота! Излизай с приятели, слушай музика, ама не "вашите песни", за да сипваш сол в раната, а нещо различно, ново.
А относно въпроса ти дали да продължаваш да я обичаш или да я забравиш... човек може ли да заповядва на сърцето си - "Сега обичай! " "Сега забрави! " Просто живей и се радвай на младостта! И ако тя е твоят човек, няма да се забравите, след няколко години, когато стане по-зряла, ще се срещнете отново, ще се проткриете и ще започнете наново, с по-силни чувства и с по-ясна цел. Ако пък не е... Един ден ще срещнеш истинската!
Горе главата и не забравяй: НАСЛАЖДАВАЙ СЕ НА ЖИВОТА, ТОЙ Е ПЪЛЕН С КРАСИВИ ПРЕЖИВЯВАНИЯ, А ВСЯКО РАЗОЧАРОВАНИЕ НИ ПРАВИ ПО-СИЛНИ И ПО-МЪДРИ! УСПЕХ!

5.   братле започни да излизаш с друго момиче, което харесваш, но не просто да излизате а да си с другото момиче като цяло и само ще ти се обади да се съберете... и си ти вече освен ако тогава вече не си хлътнал по другата ;) работи БЕЗ ОТКАЗНО

6.   Благодаря на всички за съветите, напълно съм съгласен с вас. Ще продължа напред, колкото и да е трудно отново ще опитам. До номер 4 - не ние тръгнахме, когато тя беше на 13, а аз на 17. Точно това си говорехме и ние, благодаря ви наистина!

8.   От написаното излиза, че тя е била на 12години, когато сте тръгнали?? Тя е била дете, за каква връзка става дума? И сега е полу-жена, полу-дете. Нито знае коя е, нито знае какво иска. Човешкият мозък расте до 21година. Едва тогава човек става личност и знае кой е и какво иска. Като занимаваш с деца, които ти неизвестно защо приемаш за възрастни, ще страдаш.

9.   Браво, кефиш ме! Истинският мъж трябва да е способен в един момент да остави нещо в миналото и да продължи.